HAOS PRED MUNDIJAL! Navijačima ove reprezentacije ZABRANJEN dolazak na Svetsko prvenstvo - i ne, nije u pitanju Iran!
120. 05. 2026. u 15:27
220. 05. 2026. u 15:27
MGSI
Vesti
Vesić je za TV Pink rekao da je sledeći železnički projekat izgradnja brze pruge Niš – Beograd, vredan 2,7 milijardi evra, od čega je 610 miliona evra grant Evropske unije.
„Tokom januara biće raspisani prvi tenderi za nadzor u okviru tog projekta, u maju ili junu tender za izgradnju druge i treće deonice, i u decembru biće raspisan tender za izgradnju prve deonice“, najavio je je Vesić, podsetivši da će do kraja ove godine biti završeno 108 kilometara brze pruge od Novog Sada do Subotice.
Takođe, ističe da će u naredne četiri godine biti izgrađeno skoro 487 kilometara auto-puteva i brzih saobraćajnica, što je, kaže, ambiciozan, ali realan plan.
Samo ove godine biće završeno 166 kilometara auto-puteva i brzih saobraćajnica.
„Završićemo 54 kilometara od Šapca do Loznica, kao i 46 kilometara Moravskog koridora – od Preljine do Kraljeva i od Kruševca do Trstenika. Biće završeno i 23 kilometra Dunavskog koridora, do Požarevca. U oktobru će biti okončani radovi na deonici Pakovraća – Požega, dugoj 19,5 kilometara. Takođe, završićemo i deo od 5,8 kilometara od Divaca do Valjeva, kao i 18 kilometara deonice Kuzmin – Sremska Rača, na budućem autoputu ka Sarajevu“, precizirao je ministar.
Naveo je da će u 2025. godini biti izgrađeno novih 68 kilometara, a u 2026. - 258 kilometara auto-puteva i brzih saobraćajnica.
„U 2026. godini imaćemo kompletno završen Moravski koridor, kao i celu brzu saobraćajnicu do Loznice, sa odvojkom Slepčević – Badovnci. U junu 2026. biće završen i Fruškogorski koridor, kao i Dunavski koridor, do Velikog Gradišta i Golupca. Na brzoj saobraćajnici od Beograda do Zrenjanina, biće gotova deonica do Kovačice, a na ’Osmehu Srbije’ deo od Bačkog brega do Kljajićeva i od Srbobrana do Vrbasa, ukupno 50 kilometara“, rekao je Vesić.
Najavio je i početak gradnje nekoliko novih puteva ove godine – deonice od Požege do Mačkata, duga 31 kilometar, kao i pravac od Požege prema Dugoj poljani, na auto-putu ka Crnoj Gori.
Dodao je da će do 2026. biti ugovorena i započeta izgradnja brze saobraćajnice Kraljevo – Novi Pazar.
„Počećemo ove, a završićemo do 2026. godine da gradimo prvi deo ’Karađorđa’, od Malog Požarevca, preko Mladenovca i Aranđelovca do lazarevačkog sela Čibutkovica. To je oko 78 kilometara, pa ćemo do 2026. potpuno umrežiti Šumadiju, uz obilaznicu oko Kragujevca, sve do Mrčajevaca“, rekao je ministar Vesić.
Dodao je da će dodatne dve milijarde evra biti uloženo u obnovu lokalnih i regionalnih puteva.
„Takvih je oko 16.000 kilometara, od čega oko 5.500 kilometara nije u najboljem stanju. Od te dve milijarde obnovićemo 4.000 km državnih lokalnih puteva, dok Ministarstvo iz svog budžeta izdvaja svake godine za obnovu oko 500 km tih puteva. To znači da će za četiri godine svi državni lokalni putevi biti obnovljeni“, napomenuo je Vesić.
Istakao je da upravo izgradnja saobraćajne infrastrukture utiče na razvoj svoih grana prirvede, na dolazak fabrika, otvaranje radnih mesta, i poslednično rast životnog standarda.
„Izgradnja saobraćajne infrastrukture je suštinski način da se zemlja privredno razvija i da ostvarimo cilj – da 2027. godine prosečna plata bude 1.400 evra, a penzija i mininalna zarada 650 ebvra. Ostvarićemo cilj jer razvijamo zemlju, i zato očekujemo da naš BDP bude veći od 90 milijardi evra. A, 2012. godine BDP je bio 33 milijarde“, zaključio je ministar Vesić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Protiv Srpske pravoslavne crkve (SPC), institucije u koju srpski narod ima najveće poverenje, vodi se sistemska orkestrirana prljava kampanja i za to postoje neoborivi dokazi.
20.05.2026
11:58
Poseta srpskog predsednika Aleksandra Vučića Pekingu, koja će se održati od 24. do 28. maja, izaziva ogromnu pažnju u kineskim medijima.
20.05.2026
10:41
U emisiji Takovska 10, šefica poslaničke grupe Stranke slobode i pravde Marinika Tepić pokušala je da predstavi sebe kao nosioca demokratije i nekoga ko poštuje zakon, nakon čega ju je predsednica Skupštine Ana Brnabić podsetila na nedela njenog šefa Dragana Đilasa, kao i na političku situaciju u periodu njegove vlasti.
20.05.2026
08:14 >> 10:28
Prvo ću u uvodu teksta da objasnim činjenice. Teroristkinja Mila Pajić, begunac od zakona i pravde, koja živi u Zagrebu, je 19.5.2026. objavila sraman tekst na antisrpskom, autošovinističkom portalu „Autonomija“ pod kontrolom Dinka Šakića Gruhonjića.
20.05.2026
14:05
Blamantna scena desila se u Skupštini a glavni akteri su blokaderi iz Zeleno levog fronta.
20.05.2026
13:18
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
20.05.2026
11:58
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
16.05.2026
10:32
Nova epizoda "Na merama" sutra od 21.30h samo na Informeru!
15.05.2026
14:41
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
15.05.2026
11:21
Muškarac S.J. (47) iz Kamenice saslušan je pred Osnovnim javnim tužilaštvom u Šapcu nakon što je priveden zbog krivičnog dela nasilje u porodici.
20.05.2026
15:54
Snimak koji je isplivao na društvenoj mreži Tik-Tok, a koji je, navodno u lajvu, snimio poginuli Dejan S. pokazuje kako on možda nije ni upravljao vozilom koje je sletelo s puta kod Vladičinog Hana.
20.05.2026
12:56
Glavni pretres u jednom od najsloženijih krivičnih predmeta koji se vode pred ovim sudom, protiv ukupno 12 optuženih, među kojima je sedam policajaca iz Policijske uprave Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona, otvoren je juče čitanjem optužnice.
20.05.2026
13:10
Policija u Staroj Pazovi rasvetlila je slučaj izazivanje opšte opasnosti i uhapsila G. S. (43) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio ovo krivično delo.
20.05.2026
13:50
Dario Korićanac (51) iz Banjaluke, nestao je na području Travnika, a za njim tragaju policija i službe spasavanja.
20.05.2026
12:06
Ruski predsednik Vladimir Putin i kineski lider Si Đinping razgovarali su danas u Pekingu posle svečanog dočeka na Trgu Tjenanmen.
20.05.2026
05:51 >> 14:45
Susret Vladimira Putina i Donalda Trampa na samitu APEK-a u Kini ove jeseni teoretski je moguć, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući mogućnost novog kontakta ruskog i američkog predsednika.
20.05.2026
14:30
Najmanje deset učenika povređeno je danas u Sevastopolju na Krimu kada se u školi u tom ruskom gradu srušio balkon.
20.05.2026
13:47
Ruski predsednik Vladimir Putin sastao se danas u Pekingu i sa kineskim inženjerom Peng Pajom, koga je upoznao prilikom svoje prve zvanične zvanične posete Kini 2000. godine, kada je Peng još bio dete, i od njega je na poklon, kao uspomenu, dobio na poklon porcelanski servis.
20.05.2026
12:55
Dragomir Bojanić Gidra nosio je duboku tugu koju je malo ko mogao da nasluti. Smrt majke i streljanje oca, srpskog oficira, kada je imao samo devet godina, primorali su ga za život zarađuje u fabrici.
20.05.2026
14:10
Holivudska diva Šeron Stoun sinoć se na Kanskom festivalu pojavila sa svojom prelepom kumom iz Srbije, manekenkom Helenom Getsbi.
20.05.2026
12:23
Mnogi naši glumci poput Milice Milše, Tanasija Uzunovića i Milutina Miloševića su potomci slavnih istorijskih srpskih ličnosti.
20.05.2026
12:05
Američka starleta Kim Kardašijan kaže da dnevno uzima 35 razlilitih tableta suplemenata.
20.05.2026
10:19
Osnivač grupe Ekatarina Velika, Milan Mladenović, preminuo je 1994. godine u stanu u Beogradu, a u tom trenutku imao je samo 35 kilograma.
20.05.2026
09:16
Trik sa alu folijom koji pojačava Wi-Fi signal je preplavio internet i zaista u nekim slučajevima deluje.
20.05.2026
15:00
Na internetu se često mogu naći razna pravila o parfemima, ali postoji samo jedno pravilo kog treba da se pridržavate za dugotrajan miris na koži.
20.05.2026
13:00
Za zdrav i gust travnjak u vašem dvorištu, profesionalni baštovani koriste pet jednostavnih koraka za gušću i zeleniju travu.
20.05.2026
14:00
Zapečeni pileći bataci su veoma ukusno jelo koje se lako priprema i ne zahteva mnogo vremena u kuhinji.
20.05.2026
12:00
Abesinska, balineška i bengalska mačka predstavljaju tri izuzetno inteligentne i posebne rase koje osvajaju kako izgledom, tako i ponašanjem.
20.05.2026
10:00
U javnost su isplivali detalji dopisivanja između učesnice "Elite" Sofije Janićijević i Daneta Angelovskog, a sada je ona od njega tražila novčanu pomoć za svoju majku Brankicu.
20.05.2026
14:50
Voditeljka Bojana Lazić otišla je na tretman podmlađivanja i zategla kožu na svom licu.
20.05.2026
13:45
Pop pevaču i plesaču Aleksi Jeliću ugrađen je stent, nakon tegoba zbog kojih se hitno javio lekaru.
20.05.2026
13:01
Pevač Marko Gačić čeka dete sa ljubavnicom Saškom Stričević, a sada su otkriveni detalji o njenoj trudnoći.
20.05.2026
12:50
Voditeljka, pevačica i influenserka Nives Celzijus, pozirala je pored bazena u beloj mini haljini i pokazala prirodne sedmice bez brushaltera!
20.05.2026
12:31
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar