Zevs donosi proleće usred februara! Temperature idu do 20 stepeni, evo koji dani će biti najtopliji
Podeli vest
Meteorolog Ivan Ristić na svom fejsbuku podelio je najnoviju prognozu za početak februara. Kako je najavio, sam početak februara biće izuzetno topao sa temperaturama blizu čak 20 stepeni Celzijusovih!
Kako je još ranije rekao, afrički anticiklon nazvan Zevs doneo je rekordno visoke temperature u Evropi. U Španiji je zabeleženo čak 30 stepeni, a sada će se, najavljuje Ristić, Srbija naći na putu ovom toplom talasu.
Svi zaposleni koji ostvaruju uslov za penziju kojima radni odnos prestaje zbog odlaska u istu prema Zakonu o radu imaju garantovano pravo na isplatu otpremnine. Ovo pravo zapravo je vid finansijske podrške zaposlenom za period od prestanka radnog odnosa do isplate prve penzije.
U Hrvatskoj je usvojen zakon koji će omogućiti rehabilitaciju ratnih zločinaca iz devedesetih godina prošlog veka i da nigde, zvanično, ne bude zabeleženo za šta su suđeni i osuđeni.
30.01.2024
14:18
Efekti anticiklona Zevs stižu do Srbije
Efekti afričkog anticiklona koji je pogodio Evropu mogli bi u Srbiji da se osete tek početkom februara, najavio je Ristić.
Prvi podacima rezultata Popisa poljoprivrede 2023. godine pokazali su da se od ukupnog broja gazdinstava čak 61,7 odsto bavi stočarstvom, a najviše goveda i svinja gaji se u Mačvanskoj oblasti.
Steže se obruč oko Srbije kada je u pitanju epidemija malih boginja. U našem neposrednom komšiluku - Rumuniji i delu Bosne i Hercegovine, već je proglašena epidemija ovog opasnog virusa, a SZO je nedavno izdala upozorenje na drastičan porast broja obolelih od morbila u Evropi.
30.01.2024
11:56
Prema njegovoj najavi, nakon osetno prolećnih temperatura, imaćemo i tri nedelje prave zime.
- Afrički anticiklon Zevs nam je uzeo otprilike 20 dana zime, a krajem prve dekade, nakon prolaska dubokog ciklona i polarnog vrtloga preko severne Evrope, počeće polako da slabi. Najtopliji dani biće nedelja, ponedeljak i utorak 4, 5. i 6. februar sa najvišim temperaturama oko 15 stepeni Celzijusa, ponegde čak i blizu 20 stepeni Celzijusa - napisao je Ristić.
Maksimum u drugoj polovini sledeće nedelje ići će do 10 stepeni Celzijusa.
- Glavnina hladnog arktičkog vazduha sa prolaskom dubokog ciklona sredinom sledeće nedelje ostaće severnije i istočnije od Karpata, tako da se kod nas očekuje samo manji pad temperatura tako da će maksimumi u drugoj polovini sledeće nedelje biti oko 10 stepeni Celzijusa. Početkom druge dekade februara doći će do produbljavanja visinske doline daljeg pada vazdušnog pritiska i premeštanja dubokog ciklona preko Evrope sa zapada na istok, tako da sredinom februara u njegovoj zadnjoj strani prema nama će početi da pristiže hladan vazduh sa severa Evrope, koji će usloviti pad temperature i ponovo šanse za pojavu snega u nižim predelima - napisao je meteorolog Ristić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Svi zaposleni koji ostvaruju uslov za penziju kojima radni odnos prestaje zbog odlaska u istu prema Zakonu o radu imaju garantovano pravo na isplatu otpremnine. Ovo pravo zapravo je vid finansijske podrške zaposlenom za period od prestanka radnog odnosa do isplate prve penzije.
Kako naša GOSI služba javlja, blokaderi-kapuljaši zajedno sa ekipom antisrpske "N1", odlučili su da posete Orašac i okolinu kako bi pričali sa narodоm. Ipak, realnost ih je brutalno demantovala.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je svojevrstan izazov blokaderima koji su duže od godinu dana na najstrašniji način rušili Srbiju, a potom na jednom od svojih poslednjih skupova u Novom Sadu na sva usta počeli da govore o zakonima o lustraciji i poreklu imovine.
Da li izbor Kristofera Hila na mesto savetnika "Pupin inicijative" otkriva da ova organizacija, zadužena za jačanje uticaja Srbije u Vašingtonu, ima drugačije planove?
Bivša učesnica Exatlona Srbija Amela Melegi u specijalnoj emisiji na televiziji Informer otkrila je da očekuje da dođe do pucanja prijateljskih odnosa unutar Crvenog tima.
Nažalost, Amela Melegi je zbog povrede bila prinuđena da napusti Exatlon, a kako portal Informer saznaje ona je pokidala prednje ukrštene ligamente kolena, zbog čega joj preti operacija.
Učesnica Sanja Kalinović često je na meti svojih saboraca koji je gotovo svakodnevo izbegavaju, što je zapalo za oko kako gledaocima, tako i prodršci ostalih takmičara.
Tokom gostovanja u Specijalnoj emisiji o Exatlonu prijateljica Sanje Kalinović šokirala je sve prisutne, uključujući i devojku Nemanje Radovanovića, izjavom da će se Sanja možda zaljubiti u Nemanju!
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Sinoć oko ponoći, u strogom centru Beograda, u blizini Trga Republike, došlo je do ozbiljnog incidenta kada je jedan muškarac nasilno upravljao vozilom, po svemu sudeći pod uticajem alkohola i psihoaktivnih supstanci.
Policajci u Somboru, uhapsili su N. P. (21), odgovorno lice privrednog društva „Mesokomerc“ iz okoline ovog grada, zbog sumnje da je izvršio krivična dela proizvodnja i stavljanje u promet škodljivih proizvoda i nedozvoljena trgovina.
Rusija će do 2027. godine pokrenuti sopstvenu mrežu satelitskog interneta, po uzoru na Starlink kompanije Spejs Iks Ilona Maska, izjavio je Dmitrij Bakanov, direktor ruske svemirske agencije Roskosmos.
Venecuela ima suvereno pravo da sama bira svoje saveznike i da održava odnose sa Kinom, Rusijom, Iranom i Kubom, poručila je privremena predsednica Venecuele Delsi Rodrigez, odbacujući mešanje Sjedinjenih Američkih Država i osuđujući agresivan stav Vašingtona prema njenoj zemlji, prenose svetski mediji.
Džejms Kameron, danas 71-godišnji reditelj poznat po hitovima poput "Terminatora" i "Avatara" frustrirano je reagovao na ponovljeno pitanje o kraju filma "Titanik".
Ćerka legendarnog glumca Tihomir Arsić, Vera Arsić, odlučila je da nastavi porodičnu tradiciju i krene putem glume, profesije po kojoj njenog oca pamti čitava Srbija.
Svi smo barem jednom razlišljali kako da operemo perjanu jaknu kod kuće, a da zadržati joj savršeni pufnasti oblik. Sada postoji trik koji je posato viralan.
Pametni telefoni koriste magnetometar, senzor koji meri zemljino magnetno polje, kako bi odredili orijentaciju uređaja, što koriste aplikacije poput Gugl Maps.
Pevačica Tijana Milentijević, poznatija kao Žena od sultana, doživela je neprijatnost u Štutgartu kada je klavijatura njenog muzičara prestala da radi, zbog čega je nastup otkazan.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar