"Nije puno visok, proćelav, podebeo i nosi sat!" Srbin tražeći nestalog rođaka zasmejao Srbiju! (FOTO)
Jedna objava na društvenim mrežama pokrenula je pravu lavinu komentara i postala viralna zbog jednog Srbina u Nemačkoj.
25.02.2024
21:22
Novak Đurović, Emitphoto
Vesti
Prvi koji je po novom zakonu ostao bez automobila je Leskovčanin (61) koji je prvog dana primene regulative odbio da uradi alko-test.
- U prethodne dve godine taj vozač je već pravosnažno osuđen zbog odbijanja alkotestiranja i zbog nasilničke vožnje, pošto je upravljao vozilom u stanju potpune alkoholisanosti, sa 2,03 promila alkohola u organizmu. Njemu je u petak oduzeto vozilo marke "pasat" - navode u MUP-u.
Ovo je primer jedne od situacija u kojoj će se ubuduće oduzimati vozilo. Novi propis kaže: policija može da oduzme vozilo privremeno samo onima koji su "uhvaćeni" u teškom prekršaju a u prethodne dve godine su osuđeni za najmanje dva, takođe teška, prekršaja. Pobrojano ih je 18, između ostalog - preticanje kolone preko pune linije, vožnja deteta na suvozačevom sedištu, prolazak kroz dva crvena svetla u roku od 10 minuta...
- Nakon što se utvrdi da je prekršio zakon, vozač se dovodi u policijsku stanicu. Njegovo vozilo se prenosi u dvorište policije, odnosno mesto gde će se staviti pod nadzor i čuvati do okončanja prekršajnog postupka - navodi Zlatko Belencan, pomoćnik načelnika Uprave saobraćajne policije.
Foto: printscreen tv pink
Novim Pravilnikom predviđeno je i korišćenje kamera na uniformama policajaca, kojima se snima kompletna komunikacija sa vozačima zatečenim u saobraćajnom prekršaju. Prema podacima Uprave saobraćajne policije, od momenta kada su počele da se koriste kamere na uniformama policajaca (1. septembar 2023) do kraja januara ove godine, policijski službenici su ih koristili u otkrivanju prekršaja u 24.492 slučaja. U 12 slučajeva obavljena je konsultacija sa javnim tužiocem, gde se utvrđivalo postoje li elementi krivičnog dela kao što su: ometanje službenog lica u vršenju dužnosti, davanje mita, kao i vređanje službenog lica. Takođe, u tom periodu podnete su i dve pritužbe na ponašanje policijskih službenika.
Ako vozač na prvom ročištu prizna krivicu, vozilo mu se odmah vraća. Ukoliko uloži žalbu i proces se oduži, bez automobila može biti i godinama, sve dok traje sudski proces.
Mera se, kažu u policiji, neće primenjivati ako je sudski proces za neki raniji prekršaj u toku, već se odnosi samo na vozače kojima su presude već izrečene u prethodna 24 meseca.
Belencan kaže da o trajnom oduzimanju vozila odlučuje sud, i to na osnovu toga da li je to opasno sredstvo, da li je tim vozilom izvršen još neki prekršaj...
Foto: prinstcreen/Instagram MUP
Milan Božović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja kaže da se mnogima ovakva regulativa neće dopasti.
- Sigurno da nekome to neće biti prijatno, neko će pokušati da se žali i u primeni zakona doći će do problema koje ne možemo u ovom trenutku da predvidimo. Ovo je jedan od načina finog podešavanja zakona i mislim da u budućnosti ovakva podešavanja treba raditi sve do onog trenutka dok ne prihvatimo bezbedan način ponašanja odnosno dok drastično ne budemo smanjili broj poginulih - kaže Božović.
1. Vožnja pod dejstvom alkohola sa više od 1,2 promila
2. Odbijanje alkotestiranja ili testiranja na opijate
3. Prekoračenje brzine za više od 80 km/h van naselja
4. Prekoračenje brzine za 70 km/h u naselju
5. Prekoračenje brzine za više od 60 km/h u zoni škole ili zoni "30"
6. Prekoračenje brzine za više od 50 km/h u zoni usporenog saobraćaja
7. Prevoz deteta mlađeg od 12 godina na mestu suvozača
8. Prevoz deteta mlađeg od 12 godina na mestu koje nije predviđeno za sedenje
9. Prolazak kroz najmanje dva crvena svetla u razmaku kraćem od 10 minuta
10. Preticanje kolone vozila preko pune linije
11. Vožnja bez položene ijedne vozačke kategorije
12. Vožnja tokom mere zabrane upravljanja vozilom
13. Vožnja nakon oduzimanja vozačke dozvole zbog nakupljenih kaznenih poena
14. Vožnja za vreme privremenog isključenja iz saobraćaja
15. Vožnja noću na neosvetljenom putu bez ijednog uključenog svetla na vozilu
16. Preticanje vozila koje se zaustavlja ili se zaustavilo radi propuštanja pešaka na pešačkom prelazu
17. Preticanje kolone pod pratnjom
18. Nepropuštanje vozila pod pratnjom
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Favorizovanje Albanije u procesu proširenja EU je potpuno neprihvatljivo, kaže šef poslaničke grupe Slobodarske stranke Austrije (FPO) u bečkom parlamentu Maksimilijan Kraus i ukazao da EU na Srbiju vrši pritisak jer ne želi da se priključi "ludilu sankcija".
06.12.2025
19:16
Napadi na sve koji podržavaju aktuelnu politiku, napredak Srbije, rad institucija, nastavak školovanja đaka i studenata i prestanak svih blokada nastavljaju se, jer oni, kao tzv. "ćaciji", predstavljaju suprotnost "blokaderima".
06.12.2025
20:00
U Šidu se održava veliki skup građana protiv blokada gde se trenutno nalazi preko dve hiljade ljudi ali taj broj se konstantno povećava, dok je sa druge strane okupljeno jedva 100 aktivista blokaderskog pokreta koji se razilaze i broj se vidno smanjuje.
06.12.2025
17:53
Nekadašnji dugogodišnji član Glavnog odbora i opštinskog odbora Srpske napredne stranke u Lučanima Slobodan Jolović napao je, preko opozicionih medija, vlast čiji je deo i sam donedavno bio.
06.12.2025
17:44
Predsednica Skupštine Ana Brnabić oštro je reagovala nakon što je policija legitimisala stariju ženu tokom blokade u Beogradu, ocenjujući da se time "maltretiraju građani“, dok istovremeno, kako je istakla, oni koji su nelegalno blokirali ulicu ostaju bez ikakvih posledica.
06.12.2025
20:19
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
06.12.2025
11:08
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
05.12.2025
10:57
Šampion Exatlona nije onaj ko je preživeo - već onaj ko je pobeđivao. I zato je ovo takmičenje čista esencija sporta.
03.12.2025
13:31
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
03.12.2025
12:39
Premijera novog filma "Snaga jedinstva" biće prikazana u večeras u 22.30 časova na televiziji Informer!
01.12.2025
20:27
U Beogradu su večeras uhapšeni Vladimir Ulama (32) i Igor Tomašević (28), članovi visokorizične organizovane kriminalne grupe iz Crne Gore "škaljarci" za kojima je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodne poternice, saopštila je Uprava policije.
06.12.2025
20:35
Večeras je u prodavnici na Dorćolu u Ulici cara Dušana policija izvršila hapšenje.
06.12.2025
19:00
Veliki požar izbio je oko 17 časova nedaleko od benzinske pumpe u Malom Mokrom Lugu.
06.12.2025
18:43
Neverovatna saobraćajna nezgoda dogodila se u selu Ostrikovac kod Ćuprije, kada je automobil proleteo kroz jednu porodičnu kuću.
06.12.2025
18:27
U mestu Markovac, nedaleko od skretanja za Stublinu na putu Orašac-Markovac došlo je do lančanog sudara u kojem je učestvovalo nekoliko vozila.
06.12.2025
18:04
Osnivač Telegrama Pavel Durov kritikovao je Evropsku komisiju zbog kazne od 120 miliona evra platformi Iks, ocenjujući da EU nepravedno cilja društvene mreže koje dopuštaju kritički ili neslagajući govor.
06.12.2025
20:00
Napadi Ukrajine na ruske rafinerije doveli su do značajnog rasta svetskih cena nafte, piše TNI.
06.12.2025
19:30
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je na antiratnom skupu u Kečkemetu da Evropa trenutno prolazi kroz treću fazu eskalacije sukoba – uvođenje univerzalne vojne obaveze i prelazak na ratnu ekonomiju.
06.12.2025
19:00
Kina je sa grebena Subi u Južnom kineskom moru ispalila tri baklje prema filipinskom patrolnom avionu, saopštila je Obalska straža Filipina.
06.12.2025
18:30
U Grčkoj se dogodila teška tragedija kada je porodični pitbul napao i usmrtio bebu staru 18 meseci.
06.12.2025
18:00
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
06.12.2025
11:03
Glumac Dejan Lutkić igrao je transvestita u seriji "Poprodično blago", a u 32 godine dugoj karijeri imao je samo jednu glavnu ulogu.
06.12.2025
09:30
Večeras se na Prvom programu RTS emituje osma epizoda serije "Tvrđava" sa početkom u 20.11 sati.
06.12.2025
08:03
Glumica Ivana Panzalović napravila je pravi haos na Instagramu nakon što je objavila seriju vrelih fotografija iz Dubaija.
05.12.2025
16:01
Iako kalendarska zima još nije stigla, dani su već izuzetno hladni, što osećaju i naši kućni ljubimci, uprkos svom krznu, a stručnjaci su posebno izdvojili pet rasa.
06.12.2025
21:00
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
06.12.2025
19:40
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
06.12.2025
18:20
Melanija Tramp se pojavila na tradicionalnom paljenju jelke, južno od Bele kuće i sve prisutne je oduševila izgledom.
06.12.2025
17:40
Poznati kulinarski portal TasteAtlas svake godine objavljuje listu 100 najukusnijih svetskih kuhinja. Lista će obradovati sve gurmane, a srpska gastronomija zauzela je visoko mesto i zaista imamo razloga za ponos.
06.12.2025
17:00
Bokser Miloš Stojanović Tigar, partner voditeljke Jovane Jeremić, objavio je fotografiju posle treninga na kojoj pozira go do pojasa.
06.12.2025
20:26
Glumac Lazar Ristovski ponovo je izazvao pravu buru na društvenim mrežama, nakon što je podelio fotografiju sa partnerkom Anicom Lazić.
06.12.2025
19:41
Pevačica Suzana Jovanović otkrila je za Informer da će se Lepa Brena pojaviti u dokumentarnom filmu o pokojnom kreativnom direktoru Granda Saši Popoviću.
06.12.2025
17:41
U najnovijoj epizodi podkasta "Na krilima zmaja" kraljica narodne muzike Lepa Lukić u svojoj ispovesti otkrila je do sada nepoznate detalje razvoda koji trajao neverovatnih sedam godina!
06.12.2025
16:45
Pevačica Vesna Zmijanac juče je primljena u Urgentni centar, jer joj je utrnula cela leva strana, a sada leži na koronarnom odeljenju zbog problema sa pritiskom.
06.12.2025
16:21
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar