Ciklon sa Jonskog mora donosi pljuskove! Olujni udari vetra na jugu Banata, a evo u kojim delovima se očekuju padavine
Podeli vest
Srbija je danas pod uticajem ciklona sa juga Tirenskog mora. U sklopu njega oblačnost u Srbiji je u povećanju, a jugoistočni vetar u pojačanju, pri čemu je u košavskom području jak, a na jugu Banata sa olujnim udarima.
Inače, u ovom času snažan ciklon donosi obilne pljuskove i grmljavinske oluje jugu Italije i oblasti Jonskog mora, a ovaj olujni sistem uskoro će sa Jonskog mora zahvatiti Albaniju i severozapad Grčke.
Ministarka za brigu o porodici i demografiju Darija Kisić izjavila je danas da su do sada 583 majke ostvarile pravo na novčana sredstva za izgradnju, učešće u kupovini, odnosno kupovinu porodično-stambene zgrade ili stana po osnovu rođenja deteta i tako uz podršku države obezbedile dom svojim porodicama.
Koliko puta ste izgovorili: "Eh, kad bih nasledio nešto od neke dalje rođake iz inostranstva? Zamisli, samo me pozovu i jave". E, ovog jutra jednu osobu iz Srbije bukvalno to čeka!
04.03.2024
12:43
U naredna 24 sata ovaj ciklon premeštaće se svojim centrom preko Jonskog mora i dalje preko Grčke i juga Balkana.
U sklopu ovog ciklona južne predele Srbije kasnije tokom večeri zahvatiće snažan oblačni sistem sa Jonskog mora, koji će doneti kišu, a planinama iznad 1.500 metara nadmorske visine sneg.
U utorak će se ova oblačna i padavinska zona premeštati prema severu, ali se više padavina i dalje očekuje na jugu Srbije.
U Gnjilanu je juče preminulo dvogodišnje dete koje je bez znakova života primljeno u bolnici u Gnjilanu. Slučaj istražuje policija pošto stoji sumnja da je dete preminulo pod nerazjašnjenim okolnostima.
Najbolji mladi matematičari Srbije, učenici od 5. do 8. razreda, imali su "Matematički maraton". To je takmičenje na kojem se testira matematička preciznost, kroz izradu najdužeg niza tačnih rešenja. Pobedu su odneli Viktor Anđelović, Arsenije Nedić, Džon Stefanović i Mirko Dragić.
04.03.2024
11:48
U utorak će vetar biti u skretanju na severozapadni.
Ipak, biće i dalje relativno toplo, svežije samo na jugu.
Maksimalna temperatura biće od 12°C na jugu do 18°C na severu Srbije, u Beogradu do 16°C.
Zbog izuzetno velikog interesovanja građana i rezultata nagradne igre "Uzmi račun i pobedi", koja je prošle godine prvi put organizovana u elektronskom formatu, Vlada Srbije je donela odluku o organizovanju novog godišnjeg ciklusa i u 2024. godini.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministarka za brigu o porodici i demografiju Darija Kisić izjavila je danas da su do sada 583 majke ostvarile pravo na novčana sredstva za izgradnju, učešće u kupovini, odnosno kupovinu porodično-stambene zgrade ili stana po osnovu rođenja deteta i tako uz podršku države obezbedile dom svojim porodicama.
Pravi haos u režiji najostrašćenijih blokadera dogodio se sinoć na Medicinskom fakultetu u srcu Beograda, kada je razularena grupica zgubidana upala u prostorije ove visokoobrazovne institucije besna zbog rezultata izbora za studentski parlament.
Lider partije Tisa Peter Mađar, koji je pobedio na mađarskim parlamentarnim izborima, prodao se liberalima, ali je prvobitno bio nacionalista što sada prikriva, tvrdi ruski politikolog Nikolaj Sorokin.
Šef poslaničke grupe SNS Milenko Jovanov matirao je blokadere u Skupštini i poručio da je teško da im datum za izbore bude odgovarajući, jer su uvek na holideju.
U Višem sudu u Beogradu Ognjen Dabetić danas je prvi put izneo odbranu povodom optužbi da je na podmukao način i iz niskih pobuda ubio transrodnu osobu Nou Milivojev (18), sa kojom je ranije bio u emotivnoj vezi.
Veće Specijalnog suda u Beogradu danas je odlučilo da Nikoli Kačareviću, suprugu starlete Tamare Đurić, u ponovljenom postupku, pritvor bude zamenjen kućnim pritvorom sa nanogicom, i jemstvom od preko pola miliona evra.
U širem centru Vranja, nedaleko od pijace Bujkovski most, eksplodirao je automobil jutros oko 8 časova. Kako je saopštilo Više javno tužilaštvo u Vranju, pod automobil je postavljena eksplozivna naprava, a kako smo saznali, vozilo je u vlasništvu vranjanskog MMA borca Miloša Kostića.
Više javno tužilaštvo u Beogradu konačno je podiglo optužnicu protiv Nikole Đ. (25), koji se tereti da je u oktobru 2025. godine, u žestokoj saobraćajnoj nesreći usmrtio porodicu Živković.
Novi američki stelt bombarder B-21 Rejder, sposoban da lansira nuklearne projektile na globalnom nivou, prvi put je fotografisan tokom testova u vazduhu. Vrednost ove letelice procenjuje se na oko 700 miliona dolara.
Vršilac dužnosti direktora američke službe za imigraciju i carine (ICE) Tod Lajons podneo je ostavku, a sa funkcije će se povući krajem maja, saopštio je ministar za unutrašnju bezbednost Markvejn Malin.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov održao je konferenciju za novinare nakon Saveta ministara spoljnih poslova zemalja članica Zajednice nezavisnih država (ZND) na kojoj je predstavio o čemu su šefovi diplomatija razgovarali.
U selu Dobroselica na Zlatiborskom okrugu snimljeni su mnogobrojni filmovi, a meštani bi voleli da njihov kraj ponovo postane centar filmadžija kao nekada.
Radio-televizija Srbije odlučila je da se sa programa skinu tri popularna formata: kulinarski šou "Na večeri kod", kao i kvizovi "Ja volim Srbiju" i "Stigni me ako znaš".
Američki reper Dejvid Entoni Burke, javnosti poznatiji pod umetničkim imenom D4vd, uhapšen je u četvrtak pod sumnjom da je brutalno usmrtio četrnaestogodišnju devojčicu.
Njoke u grčkom jogurtu su brzo i kremasto jelo koje se sprema u jednom tiganju i gotovo je za oko 30 minuta, idealno za porodični ručak bez puno prljavog suđa.
Korisnici koji gledaju Jutjub putem pametnih televizora počeli su da primećuju neobičnu pojavu, reklame koje traju i do minut i po, a pritom ne mogu da se preskoče.
Blizak prijatelj političara Čede Jovanovića Aca Kos pohvalio se na Instagramu skupocenim poklonom - satom marke "Rolex" čija je cena nekoliko hiljada evra.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar