• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer/Blic

12.03.2024

15:33

Evo ko u Srbiji zarađuje više od 230.000 dinara: Oni ne čekaju ni dan na posao

Shuterstock

Vesti

Evo ko u Srbiji zarađuje više od 230.000 dinara: Oni ne čekaju ni dan na posao

Podeli vest

Mašinski inženjer je zanimanje koje je veoma traženo, tako da oni koji upišu taj smer praktično ne čekaju ni dana na posao, već posao čeka njih.

Ovih dana na oglasima ima takođe upita da ovaj sektor, a tražene su gotovo sve potkategorije ove struke.

Uvođenje atraktivnih studijskih programa, dolazak visokotehnoloških kompanija u našu zemlju i siguran posao u Srbiji doprineli su većem interesovanju mladih za upis na Mašinski fakultet Univerziteta. Godišnje fakultet upiše oko 680 studenata na svim studijskim programima, a završi oko 350 master inženjera, koji lako nađu posao i pre diplomiranja, a mali broj odlazi u inostranstvo.

Najveća "gužva" u oglasima za posao gde traže mašinske inženjere su proizvodno mašinstvo, automatsko upravljanje, termotehniku, procesnu tehniku, industrijsko inženjerstvo.

I nacionalna avio-kompanija ima često oglase za posao u kojem se traži mašinski inženjer za rad na beogradskom aerodromu.

A kada je o platama reč, kako je pokazala nedavna anketa, mašinci zarađuju od 1.300 evra, ili 1.500 pa na gore, na oko 235.000 dinara. To ga svrstava u jedno od najplaćenijih poslova u Srbiji.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Udarno: Šta mediji u Kazahstanu pišu o poseti Vučića?
Politika

Udarno: Šta mediji u Kazahstanu pišu o poseti Vučića?

Novinska agencija Kazahstana "Kazinform" objavila je vest da predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u dvodnevnoj poseti toj zemlji na poziv šefa države Kasima-Žomarta Tokajeva, uz ocenu da se višedecenijska saradnja dve države vremenom podigla na nivo pragmatičnog partnerstva sa stabilnim političkim poverenjem i rastućom ekonomskom dinamikom.

26.02.2026

13:19

Exatlon

TV

Ameriku čekaju crni dani
Live TV

Ameriku čekaju crni dani

Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.

26.02.2026

12:00

Ko to želi smrt Dačiću?
Live TV

Ko to želi smrt Dačiću?

Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.

26.02.2026

10:53

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set