"Novosađanin" je oglasio da poklanja automobil, na nagovor pastora: Zainteresovani samo treba da se jave, iza svega stoji velika prevara
Podeli vest
Pojavila se još jedna od onih „nigerijskih prevara”, o kojima pišemo godinama unazad.
Nekad davno stizali su nam mejlovi s porukama da smo dobitnici velikog nasledstva i da je potrebno samo da pošaljemo broj tekućeg računa, ili su nas mamili da se pretplatimo na servise koji su nam posle, za nepostojeće usluge, naplaćivali ogromne svote.
Tajvanska vojska otkrila je 32 aviona kineske Narodnooslobodilačke armije Kine u blizini ostrva, navodi se u saopštenju tajvanskog Ministarstva odbrane.
Veliki Vaskršnji post je ove godine počeo u ponedeljak, 18. marta i trajaće sve do 5. maja. Ovo je ujedno i najstrožiji post u godini, na vodi. Trajaće sedam nedelja, tokom kojih će se vernici uzdržavati od mesa, jaja, sira, mleka, odnosno bilo kakve hrane sa životinjskim masnoćama.
21.03.2024
09:15
Кako piše „Novosađanin”, jer je auto, navodno, iz Novog Sada, odlučio je da putuje u Sjedinjene Američke Države, pošto je dugo bio u inostranstvu, i da pokloni prelepi automobil, jer mu je to predložio pastor.
- Moje ime je Lahmund Marko, želeo bih da doniram vozila (Tojota RAV4) - glasi opis oglasa objavljenog na sajtu za prodaju polovnih automobila.
Kada sam saznala da bolujem od raka dojke u sekundi sam umrla, a moja srce je i dalje kucalo! Vest da bolujem od malignog kancera srušila mi je sve u sekundi, ali sam se kao ratnik na bojnom polju podigla i rešila da dobijem tu bitku.
Ministarstvo pravde apeluje na nadležne organe da u što kraćem roku sprovedu postupak protiv učinilaca svirepog ubistva i što strože ih sankcionišu.
20.03.2024
21:48
Ovo je još jedna od onih „nigerijskih prevara”, o kojima pišemo već 15 godina. Nekad davno stizali su nam mejlovi s porukama da smo dobitnici velikog nasledstva i da je potrebno samo da pošaljemo broj tekućeg računa, ili su nas mamili da se pretplatimo na servise koji su nam posle, za nepostojeće usluge, naplaćivali ogromne svote, piše Dnevnik.
Šta je cilj ovih oglasa?
- Socijalni inženjering predstavlja sve pokušaje da vas neko prevari, da vam ukrade podatke, iznudi novac. S razvojem tehnologije, ovi napadi postaju sve sofisticiraniji i teže ih je provaliti. Obično u tome učestvuju strane firme koje sada koriste ChatGPT za prevođenje - rekla je nedavno Ina Poljak, psihološkinja koja je specijalizovana za socijalni inženjering.
Ovaj „Novosađanin” nije završio kurs srpskog jezika, niti istoriju: korišćenje pastora moglo bi da prođe u multikonfesionalnom Novom Sadu, ali je onda ćirilica malo problematična.
Dobro, ni padeži baš nisu u saglasju, a ni mentalna sadržina, pošto je naš Marko malo u Srbiji boravio kao stručnjak, pa mora da ide u SAD, pa zato poklanja „predivni automobil”, i to na pastorov savet, ako smo se dobro probili kroz gomilu loše sklepanih rečenica.
A i nije poklon, zainteresovani treba da „ispljunu” hiljadu evra. I slika automobila je, verovatno, ukradena.
Iako nije lingvista, naš Marko je stručnjak za automobile. Sve je lepo i detaljno popunio: i godište i kubikažu, čak imamo i opis unutrašnjosti i izgleda sedišta. Doduše, provučeno je malo kroz one tabele da on nije vlasnik vozila, ali ko će da mari kad je cena povoljna, samo poziv vas deli od ove savršene prilike.
Navodni poklon, stvarna prevara
Do sada smo dobijali i SMS poruke od „Pošte”, na meti su redovno banke i javne institucije, „oglašavao” nam se i NIS, prodavali su nam zamenu za bubrege i preko Fejsbuka i Instagrama, imamo čak i primere pretnjama osvetničkim fotografijama. Da poklanjaju automobile novi je metod, pravo osveženje.
Svi ovi marifetluci imaju zajedničko ime: socijalni inženjering. A kad smo kod poziva, ako ste zainteresovani za ovo vozilo, naravno, treba da kontaktirate sa prodavcem preko Vajbera.
Кako od ovog meseca nema više skrivenih brojeva, prosto ukucavanje ponuđenog broja telefona otkriva da se iza njega krije „Frizijac Кragujevac”.
Ako je stvarno iz Кragujevca i frizira automobile, možda još dobro i prođete. Međutim, po svemu sudeći, Frizijac je ipak neki Nigerijac: ova zemlja poznata je po prevarama koje uključuju različite oblike onlajn prevara putem imejla, SMS-a i društvenih mreža.
Neke od ovih prevara povezane su s kriminalnim grupama iz Rusije. Fišing, o kome smo više puta pisali, „specijalnost” je kineskih prevaranata, a Indija, koja je jedna od vodećih zemalja u IT industriji, poznata je i po svojoj „mračnoj strani”, jer odatle dolaze brojni SMS prevaranti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tajvanska vojska otkrila je 32 aviona kineske Narodnooslobodilačke armije Kine u blizini ostrva, navodi se u saopštenju tajvanskog Ministarstva odbrane.
Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) snimila je Nebojšu Bojovića, intimnog prijatelja blokaderskog rektora Vladana Đokića, u jednom poznatnom beogradskom klubu.
Izvršilac pokušaja atentata na general-potpukovnika Vladimira Aleksejeva je Ljubomir Korba, državljanin Rusije, saopštio je Centar za odnose s javnošću Federalne službe bezbednosti.
Ostrašćeni blokaderi pokrenuli su najnoviji monstruozni napad na građane svoje zemlje, ovog puta direktno usmerene na vlasnike lokala u Novom Sadu u kom je predsednik Srbije Aleksandar Vučić zajedno sa grupom građana i liderom SNS Milošem Vučevićem jutros doručkovao.
Huligani iz radikalnih navijačkih grupa iz Novog Pazara, uoči utakmice Crvena zvezda-Novi Pazar u Beogradu, skandirali su "Mrzim Beograd" i ime Nasera Orića.
Ideolog blokadera Naim Leo Beširi ponovo je masno slagao. On je objavio da predsednik Srbije Aleksandar Vučić nikada nije bio na železničkoj stanici u Novom Sadu - na mestu gde je stradalo 16 ljudi.
Ana Brnabić, predsednica Narodne skupštine Srbije, reagovala je na svom Iks nalogu povodom pisanja opozicionih medija da je u Novi Sad dovedena grupa ljudi kako bi tapšala predsedniku Vučiću.
Jovan Radulović Jodžir potvrdio je da će napraviti tetovažu posvećenu Radojici Laziću, a na telu će mu nacrtan biti maslačak koji se raspršuje sa natpisom "Radojice, dođi sebi".
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Ospežna policijska akcija sprovodi se u okolini Rume, nakon što su se u tom mestu otmičari Daniela Kajmakoskog, nakon udesa pobegli, a pevača ostavilo u olupini.
Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Nišu na predlog VJT odredio je pritvor do 30 dana Nišliji Dušku G. (55) zbog teškog ubistva Nišlijke Aleksandre Š. (43), koju je 6. februara u Ulici Babičkih odreda usmrtio hicima iz pištolja.
Na društvenim mrežama pojavio se snimak automobila "volvo" koji beži policiji. Kako se kasnije ispostavilo, to je bio automobil u koje su se nalazili otmičari pevača Daniela Kajmakoskog.
U Severnoj Makedoniji juče je zaplenjeno 21 tona marihuane od kompanije bliske Socijaldemokratskom savezu Makedonije i bivšem premijeru te zemlje Zoranu Zaevu, javljaju makedonski mediji
Indija je odlučila da ignoriše zahteve Vašingtona i nastavi kupovinu ruske nafte, zbog čega je američki predsednik Donald Tramp zapretio novim ekonomskim udarom na Nju Delhi.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski strahuje da bi američki predsednik Donald Tramp, u želji da što brže reši rat u Ukrajini pred izbore u Sjedinjenim Američkim Državama, mogao samostalno da postigne dogovor sa Rusijom, potpuno isključivši Kijev iz pregovora o sopstvenoj sudbini, piše američki list Politiko.
Evropske vlasti svesno uveravaju javnost da postoji ozbiljna ruska pretnja kako bi opravdale preusmeravanje novca iz sistema socijalne zaštite u vojnu industriju i pokušaj tehnološkog sustizanja globalnih konkurenata, izjavio je profesor Univerziteta u Masačusetsu Ričard Volf.
Iznenadna pobeda Demokratske stranke SAD na vanrednim izborima za upražnjeno mesto u teksaškom Senatu izazvala je ozbiljnu uzbunu među republikancima na Kapitol Hilu.
Kako je svakog dana termin od 20 sati na Prvom programu RTS-a rezervisan za domaći serijski program, publika će od večeras, 8. februara, moći da gleda novu reprizu kultne domaće serije "Selo gori, a baba se češlja", stoji u programskoj šemi.
Mati Kaspi, jedan od najznačajnijih izraelskih kompozitora i kantautora, autor nekih od najvoljenijih pesama u istoriji izraelske muzike, preminuo je u 76. godini nakon duge borbe sa teškom bolešću.
Vest da je Erik Dejn, jedan od najvoljenijih glumaca serije "Uvod u anatomiju", oboleo od amiotrofične lateralne skleroze (ALS) i završio u kolicima potresla je i fanove i njegove dugogodišnje kolege.
Deca holivudskih i svetskih zvezda odavno više nisu samo "sinovi i ćerke poznatih" već modne i filmske zvezde nove generacije. Savršen miks DNK, stila i ličnosti omogućio im je da danas osvajaju piste, ekrane i društvene mreže.
Mediji bruje o Nedelji srpskog filma u Kini, a u centru pažnje našla se megazvezda kineske kinematografije Džang Songven, koji je imenovan za kulturnog ambasadora manifestacije i sa oduševljenjem govorio o Srbiji, Batu Živojinoviću i prijateljstvu dva naroda.
Da li ste se ikada pitali da li ste rođeni u pogrešnom veku? Astrologija otkriva da svaki horoskopski znak ima svoju epohu u kojoj bi se osećao kao kod kuće.
Snimak kuhinje iz 1949. godine, poznate kao Miracle Kitchen, izazvao je veliku pažnju na mrežama, jer je mnoge oduševio dizajnom koji je delovao "pametnije" od današnjih kuhinja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar