U Srbiji će ujutro, prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, ponegde biti slabog prizemnog mraza, a u toku dana biće pretežno sunčano i toplo.
Vetar slab i umeren, u planinskim predelima povremeno i jak južnih pravaca.
Najniža temperatura od 0 do 9, najviša od 18 do 23 stepena Celzijusa. Uveče i u toku noći na severu i zapadu naoblačenje koje će lokalno usloviti kratkotrajnu kišu ili pljusak, uz pojačanje i skretanje vetra na severozapadni pravac.
U Beogradu sutra pretežno sunčano i toplo.
Vetar slab i umeren, južnih pravaca. Najniža temperatura od 5 do 9, najviša oko 22 stepena Celzijusa. U toku noći naoblačenje, uz pojačanje i skretanje vetra na severozapadni pravac.
U Srbiji u nedelju promenljivo oblačno, nestabilno i hladnije, sa pojačanim severozapadnim vetrom. Kiša i lokalni pljuskovi, ponegde praćeni grmljavinom intenziviraće se posle podne u zapadnim i centralnim delovima Srbije sa tendencijom premeštanja padavinske zone ka istoku i jugu uveče i tokom noći.
Na planinama se očekuje prelazak kiše u sneg i stvaranje ili povećanje visine snežnog pokrivača. U ponedeljak promenljivo oblačno sa dužim sunčanim intervalima, ponegde sa kratkotrajnom kišom, na planinama sa kratkotrajnim snegom.
Od utorka do petka vetrovito, uz porast temperature. Duvaće umeren i jak južni i jugoistočni vetar, naročito na planinama i u košavskom području, a povremeno se očekuju kiša i lokalni pljuskovi. U subotu pretežno sunčano.
U većem delu Srbije u ovom času preovladava sunčano vreme, a do naoblačenja je došlo na severozapadu Srbije. Upravo se na severozapadu Srbije danas i očekuju kiša i pljuskovi, dok se u o stalim predelima Srbije očekuje suvo.
Narednih dana toplije, slaba kiša moguća sutra, u nedelju brzo premeštanje hladnog fronta. Početkom sledeće nedelje prohladno, sredinom nedelje toplije. Prolazne padavine oko 28. marta, zatim do kraja meseca suvo i toplo.
U sredu i četvrtak očekuje se slab prizemni mraz u jutranjim časovima, a ponegde i mraz na 2 metra visine, saopštava Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
Sledeće sedmice, 20. marta zvanično počinje proleće, mada se po temperaturama čini da je Srbija odavno u prolećnom režimu, a tome doprinose klimatske promene koje su globalno povećale temperature za 1, a u Srbiji za čak 2 stepena.
U Srbiji umereno do potpuno oblačno, na severozapadu suvo, u ostalim krajevima mestimično sa kišom i lokalnim pljuskovima, na visokim planinama sa snegom.
Do kraja dana pojava kiše i lokalnih pljuskova očekuje se na severu i na zapadu Srbije. U ostalim predelima očekuje se suvo. Maksimalna temperatura kreće se od 12°C na severozapadu do 18°C na jugoistoku Srbije, u Beogradu je 16°C.
Čitavu sedmicu obeležiće promenljivo vreme, od jutarnjih mrazeva, pljuskova sa grmljavinom, pa sve do pravih letnjih dana, kada će biti izmereno i do 29 stepeni Celzijusovih.
Nakon sunčanog vikenda, Srbiju očekuje pad temperature već početkom sedmice. Večeras pristiže hladniji vazduh, što će uticati na vreme u ponedeljak, rekao je meteorolog Nedeljko Todorović.
RHMZ je danas izdao hitno upozoravanje na olujno nevreme i grad širom Srbije, dok radari pokazuju da ogroman kišni front već u popodnevnim satima guta zemlju.
Loznica, Valjevo, Šabac, Sremska Mitrovica i Novi Sad trenutno se nalaze pod direktnim udarom snažnog grmljavinskog sistema koji je u Srbiju stigao sa zapada.
Dok će petak doneti gotovo letnje temperature, već u subotu popodne očekuju nas opasni grmljavinski procesi sa gradom, objavio je Republički hidrometeorološki zavod.
Srbiju očekuje temperaturni preokret! Sa jutarnjih jedan stepen skačemo na letnjih 26 stepeni, ali meteorolozi najavljuju oluje i nagli pad temperature već od nedelje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U većem delu Srbije u ovom času preovladava sunčano vreme, a do naoblačenja je došlo na severozapadu Srbije. Upravo se na severozapadu Srbije danas i očekuju kiša i pljuskovi, dok se u o stalim predelima Srbije očekuje suvo.
Kako nezvanično saznaje Informer, u Palati pravde u petak popodne odvijala se prava drama nakon saslušanja Veselina Veska Milića, jer je njegov advokat Nemanja Vasiljević odbijao da tužilaštvu preda ključne dokaze.
Luka Đorđević, koji je u emisiji „Utisak nedelje“ kod Olje Bećković predstavljen kao student Pravnog fakulteta, zapravo je stranački aktivista – poverenik Organizacije mladih Narodnog pokreta Srbije Miroslava Aleksića u Nišu!
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Vozač automobila marke Audi, koji se kretao velikom brzinom iz pravca Bukovice ka Ivanjici, izgubio je kontrolu nad vozilom kod fabrike Javor, nakon čega je usledio pravi filmski scenario.
Ubrzo nakon dojave građana da je kod Bečmena pronađeno automobil "seat" kako pluta u jezeru, ekipe policije i vatrogasaca su pristigle na lice mesta, ali su potvrđene crne slutnje.
Šest osoba povređeno je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u subotu oko podne, na auto-putu kod Begaljice, u smeru ka Beogradu, kada su se sudarila tri putnička vozila.
Predsednik SAD Donald Tramp održaće u utorak sastanak na kojem će se razmatrati konkretne opcije za vojnu akciju protiv Irana, preneo je američki portal Aksios.
Nemački stručnjaci za međunarodnu bezbednost navode da bi Rusija mogla da razmotri napad na evropske zemlje kao radikalan potez sa ciljem da primora Evropu da obustavi vojnu i finansijsku podršku Ukrajini.
Tokom masovnog napada bespilotnih letelica na Moskovsku oblast u Rusiji, koji su izvele Oružane snage Ukrajine, stradao je jedan državljanin Indije, dok su još trojica povređena.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Tamara Kalinić pojavila se na crvenom tepihu Kanskog festivala zajedno sa verenikom Filipo Testa, a njihov modni nastup privukao je pažnju zbog nenametljive elegancije i pažljivo uklopljenih detalja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar