Sofija Ilić (8) je dete iz uredno vođene i kontrolisane trudnoće, rođena deset dana posle predviđenog termina.
U trećoj godini je počela da se žali da je boli glava, a nakon urađenih specijalističkih pregleda i analiza ustanovljeno je da ima tumor na mozgu sa dijagnozom Gliobastoma WHO gradus IV.
Do sada je imala 2 operacije, lečenje je sprovedeno na Institutu za onkologiju i radiologiju Srbije, a posle dve godine kontrolni MR pregledi endokranijuma pokazali su postojanje suspektne progresije prethodno praćenog tumora zbog čega ponovo mora na operaciju.
Foto: Fondacija Budi human
Posle treće operacije roditelji planiraju nastavak lečenja u inostranstvu i genetske analize tumora na Klinici u Bostonu, za šta im je potrebna finansijska pomoć i podrška.
Sredstva su potrebna za nastavak lečenja u inostranstvu, genetske analize, banjsku rehabilitaciju, detaljne oftalmološke preglede zbog problema koje kao posledicu bolesti ima sa vidom, lečenje matičnim ćelijama kao i za putne troškove i smeštaj.
- Potrebno nam je 100.000 evra za lečenje u Turskoj, imamo još dve nedelje da pripremimo novac. Ove uplate što smo imali do sada, mogu da pokriju samo analize. Molimo sve koji su mogućnosti da nam pomognu - kaže Sofijina mama.
Pomozimo Sofiji da povrati radost u svoj život i bezbrižno detinjstvo koje je imala pre bolesti!
Za Sofijin život! Budimo humani!
Upišite 1345 i pošaljite na 3030.
Uplatom na dinarski račun:
160-6000001468175-03
Skeniranjem NBS IPS QR koda na vašoj mBanking aplikaciji: NBS IPS QR kod
*Pristupite preko vaše mBanking aplikacije i skenirajte kod sa ekrana. Iznos je podešen na 1000 RSD, a korekcija iznosa se može uraditi u samoj aplikaciji.
U Srbiji se danas očekuje hladan, oblačan i suv dan tokom kog će, upozorava Republički hidrometeorološki zavod, duvati jaka košava sa udarima u Banatu od 85 kilometara na sat do 100 km, a oko 60 km na sat u Beogradu.
U Srbiji opada broj obolelih od velikog kašlja, pokazuju zvanični podaci Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut". Po njima, broj obolelih je sa nekoliko stotina na nedeljnom nivou, pao na tek nekoliko desetina.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović obišla je danas završne radove na gradilištu postrojenja za odsumporavanje dimnih gasova u termoelektrani Nikola Tesla A i najavila da će radovi biti završeni do kraja marta
Onlajn prevare su sve češće, a sada je aktivna još jedna u nizu. U pitanju je poruka, koja vas vodi na link, a sve u cilju kako bi "zaradili" 5.000 dinara, za samo par sati rada.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Srbiji se danas očekuje hladan, oblačan i suv dan tokom kog će, upozorava Republički hidrometeorološki zavod, duvati jaka košava sa udarima u Banatu od 85 kilometara na sat do 100 km, a oko 60 km na sat u Beogradu.
Sjedinjene Američke Države udaljavaju od osnovnih dogovora koje su postigli ruski predsednik Vladimir Putin i američki predsednik Donald Tramp na samitu u Enkoridžu, izjavio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
Poslanik i lider Demokratske narodne partije (DNP), Milan Knežević, tvrdi da je odbornik stranke Ranko Milić "ekspresno stavljen na hrvatsku crnu listu" jer je prošle nedelje u podgoričkom parlamentu rekao da je bio učesnik dubrovačkog ratišta.
Bivši specijalni savetnik američkog državnog sekretara za "Havana sindrom" Džonatan Mur izjavio je da na osnovu snimaka sa protesta u Beogradu nije video reakcije koje bi ukazivale na upotrebu sredstva poput zvučnog topa.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izašao je pred demonstrante koji su došli ispred Predsedništva Srbije da protestuju i razgovarao sa njima, čime je još jednom pokazao spremnost na razgovor sa svim građanima, A tim povodom oglasio se Miloš Vučević.
Još jedna u nizu neistina koje su se plasirale u javnosti o upotrebi zvučnog topa je demantovana. Iako su pojedinci mesecima insistirali na tome da je ovo sredstvo korišćeno na ulicama, stručna analiza i činjenice pokazuju potpuno drugačiju sliku.
U naselju Begaljica, u opštini Grocka, u Beogradu juče oko 18 časova dogodila se jeziva nesreća u kojoj je teško povređen dečak star godinu i po dana, a lekari se trenutno bore za njegov život.
Ulcinjska policija traga za grupom nepoznatih muškaraca koji su prethodnih noći pokušavali da opljačkaju više kuća u naselju Đerane 2, a u potragu su se uključili i meštani, koji su u noći između subote i nedelje organizovali straže kako bi zaštitili svoju imovinu i lopove uhvatili na delu, saznaj u crnogorski mediji iz više izvora.
Sjedinjene Američke Države su razvile lasersko oružje koje je uspešno ispitano u okviru sistema protivvazdušne odbrane "Zlatna kupola", izjavio je američki ministar odbrane Pit Hegset.
Predsednik parlamenta Irana i šef iranskog pregovaračkog tima Mohamed Bager Kalibaf izjavio je danas da je njegova zemlja pokazala da je era nametanja volje nezavisnim nacijama završena.
Nemačka će postepeno povećati starosnu granicu za penzionisanje na oko 70 godina do početka 2090 , prema preporukama koje je podržao kancelar Fridrih Merc.
Glumac Radoslav Rade Marjanović (76) nekada je igrao ulogu Miće u seriji "Porodično blago", a danas obavlja funkciju v. d. direktora Pozorišta na Terazijama.
Gostujući kod profesora dr Čedomira Antića u emisiji "Perspektive" na televiziji K1, poznati glumac, producent, režiser i politički aktivista Branislav Lečić osvrnuo se na svoju bogatu karijeru koja traje već tačno pola veka, otvoreno govoreći o ulogama koje su mu obeležile život, ali i o velikim priznanjima sa svetske scene.
Dešava vam se da omiljeni parfem osetite samo kratko nakon nanošenja, pa već posle nekoliko sati posežete za bočicom? U mnogim slučajevima razlog nije sam parfem, već način na koji ga koristite.
Upala slepog creva može da postane ozbiljan problem za vrlo kratko vreme, pa čak i da dovede do njegovog pucanja u roku od dva dana. Hirurg doktor Dejvid Blis objašnjava kako prepoznati simptome, kada je neophodno potražiti pomoć i koje su mogućnosti lečenja.
"All inclusive" aranžman podrazumeva da su hrana, piće i većina hotelskih usluga već uračunati u cenu, ali dilema oko napojnica i dalje muči mnoge turiste.
Reper Radenko Stojanović, Voodoo Popeye, ispričao je anegdotu o Jašaru Ahmedovskom, a tiče se kazne koju je dobio od oficira za vreme služenja vojnog roka.
Reper Marko Popov, iznenadio je javnost iskrenim priznanjem tokom gostovanja u emisiji "Amidži šou", kada je otvoreno govorio o problemima sa zakonom iz prošlosti.
Nekadašnje prijateljice, pevačice Jelena Karleuša i Milica Pavlović, ponovo su dospele u centar pažnje javnosti nakon najnovijih prozivki na društvenim mrežama.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.