Pojedini tinejdžeri u Srbiji ne znaju kada su im rođeni roditelji, gde su odrasli, koje škole su završili i kojim poslovima se bave, tvrde mame i tate.
Na društvenoj mreži X roditelji su pokrenuli polemiku o odnosima prema detetu i njihovim interesovanjima za porodicu.
- Tinejdžeri srednjoškolci, ne znaju kada su im roditelji rođeni, gde su odrasli, ne znaju koje škole su roditelji završili, na kojim poslovima i gde rade, zastanu kada treba da odgovore koje je mamino devojačko prezime. Razgovarate li vi uopšte sa svojom decom o vama - navodi se u objavi ispod koje su se nizali komentari:
- Realno ih ne interesuje. Ja ludim što je moja takva. U njenim godinama sam pravila porodično stablo, istraživala, nju ništa ne intetesuje. Kad je pitam što je takva i što joj je mozak u formaldehidu, kaže mi da joj te neke stvari i nisu bitne u životu. Možda je u pravu, ko zna - napisala je jedna majka, dok je druga dodala:
Foto: Shutterstock
- Ne znam. Nisam pametna. Da li je do roditelja, da li je do dece, do vremena u kome se živi ili je do svega pomalo? Ali stvarno ostajem bez teksta kada mlada osoba, 16-17 godina, ne zna rođendan svojih roditelja ili šta su završili od škole.
Tinejdžeri srednjoškolci, ne znaju kada su im roditelji rođeni, gde su odrasli, ne znaju koje škole su roditelji završili, na kojim poslovima I gde rade, zastanu kada treba da odgovore koje je mamino devojačko prezime,...
Razgovarate li vi uopšte sa svojom decom o vama???
— SailAway (@SailAndAway) April 8, 2024
Neki očevi smatraju i da se današnjoj deci mnogo dopušta.
- Mnogo dopuštamo deci. Ima da zna ako ima preko 12 godina i o meni i ocu i babama i pradede i slave i groblja i šta je čije i ko je čiji. Ne zanima me više ni pubertet ni nove tehnologije. Pritisnite ih i ćao - napisao je jedan korisnik, dok je drugi dodao:
- Ma, naravno... Meni je žao kada vidim da ne znaju nešto što, računam, trebalo bi da nauče u porodici 'usput'.
Neki roditelji su naglasili i da ima dobre dece i vaspitane dece.
- Ne preteruj, ima jako dobre dece i veoma lepo vaspitane, obrazuju se više nego mi ikad. Naravno ima i onih drugih, ali manjina - navodi se u komentaru, dok je autor objave odgovorio:
- Nisam rekla da su deca loša. Nisam ni roditelje nazvala lošim. Nisam ni generalizovala i rekla "sva deca" ni "svi roditelji". Iznela sam svoje zapažanje kroz rad sa decom.
Banjalučka policija pokrenula je istragu nakon što se među roditeljima vrtićke dece pojavila informacija da je nepoznata osoba crnim ”golfom” presretala decu i nudila im novac da uđu u automobil!
Svirepo ubistvo dvogodišnje Danke Ilić kod Bora uznemirilo je i ogorčilo srpsku javnost, zbog načina na koji je nevino dete, ni krivo, ni dužno, ubijeno od strane dvojice monstruma.
Na društvenim mrežama povela se polemika o tome da li treba voditi malu decu u restoran ili ne. Nekima to izuzetno smeta, te smatraju da maloj deci tu nije mesto!
Prvog aprila zvanično je počeo upis prvaka i ono što to podrazumeva jeste i testiranje dece. Polazak dece u školu velika je promena za čitavu porodicu, a vrlo često ga roditelji doživljavaju stresnije nego deca.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Banjalučka policija pokrenula je istragu nakon što se među roditeljima vrtićke dece pojavila informacija da je nepoznata osoba crnim ”golfom” presretala decu i nudila im novac da uđu u automobil!
Nakon što je Informer obelodanilo kompletnu blokadersku listu od 250 imena za vanredne parlamentarne izbore postalo je jasno da na toj listi nema tajkunske novinarke Žakline Tatalović, iako je bilo planirano da se i ona na? e kao kandidat za poslanika u Skupštni Srbije.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović reagovao je na društvenoj mreži Iks nakon objave lidera Srbija centra Zdravka Ponoša, koji je kritikovao početak strateškog dijaloga Srbije i Sjedinjenih Američkih Država.
Krivična prijava protiv Aleksandra Radića (54), optuženog za ugrožavanje ustavnog uređenja, ogolila je komunikaciju blokadera iza kulisa u kojoj je osumnjičeni, uprkos upozorenjima vojnih stručnjaka da nikakvog zvučnog topa nije bilo 15. marta 2025. godine u Beogradu, svesno menjao i prilagođavao narativ u hodu.
Nakon što je isplivalo saznanje da bivši crnogorski predsednik Milo Đukanović priprema knjigu o svojoj višedecenijskoj vladavini, postavljaju se pitanja šta će sve da prećuti.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete gde je ovog puta "uhvaćen" blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu to mudruje blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, kako izgleda "težak" život samozvanog revolucionara Predraga Voštinića.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova identifikovali su i procesuirali vozača koji je ugrozio bezbednost saobraćaja, a čiji je snimak objavljen na društvenim mrežama.
Nenad M. (52) uhapšen je danas u Mladenovcu po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u tom gradu, zbog sumnje da je brutalno pretukao svoju suprugu (31), i to pred njihovom maloletnom decom.
Pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice Užice večeras su imali nesvakidašnju intervenciju u samom centru grada, kada su sa krova zgrade stare robne kuće spasili trojicu mladića koji nisu mogli bezbedno da siđu.
Na mostu kod Beške danas oko 16.30 časova u pravcu Novi Sad - Beograd zapalio se zadnji deo putničkog autobusa zrenjaninske registracije, a saobraćaj se odvija otežano.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski imenovao je prvog zamenika šefa Službe bezbednosti Ukrajine (SBU) Oleksandra Poklada za vršioca dužnosti direktora te službe, dok je dosadašnji vršilac dužnosti Jevgenij Hmara prešao na čelo Ministarstva odbrane.
Dim od više od 850 šumskih požara u Kanadi prekrio je nebo iznad Njujorka i drugih gradova u SAD, a snimci pokazuju da se panorama Menhetna jedva nazire kroz gustu izmaglicu kroz koju se probija jeziv prizor Sunca.
Na društvenim mrežama pojavili su se novi snimci na kojima se vidi klimatska aktivistkinja Greta Tunberg tokom policijske intervencije u Berlinu u Nemačkoj.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
U popularnoj srpskoj seriji "Selo gori, a baba se češlja", koja je osvojila srca gledalaca širom Balkana, mnogi nisu ni primetili da su originalne uloge bile napisane za potpuno drugačije glumce.
Kontroverzni američki pevač R. Keli formalno je zatražio od predsednika Donalda Trampa da preinači njegovu kaznu od 30 godina zatvora, pokazuju najnoviji sudski spisi koje je ove nedelje objavila Kancelarija advokata za pomilovanje.
Sigurno vam se nekad dogodilo da ste spakovali previše odeće i pola toga niste ni obukli na putovanju, a morali ste da teglite sa sobom težak prtljag. Spakujte se pomoću metode 5-4-3-2-1, brzo i jednostavno.
Iako GTA 6 još nije stigao na tržište, interesovanje igrača već je ogromno. Analitičari procenjuju da bi igra mogla da obori sve rekorde i zaradi milijarde dolara već u prvoj nedelji prodaje.
Krpelji mogu predstavljati ozbiljnu opasnost za zdravlje pasa, posebno tokom proleća i leta. Zato je važno da znate kako da ih bezbedno uklonite, bez rizika da povredite ljubimca.
Pevačica Dara Bubamara oglasila se sve zakazane nastupe tokom leta u jednom lokalu u Budvi, a sada se tim povodom oglasio njen menadžer Nenad Šipka i otkrio detalje.
Voditelj Milan Milošević u emisiji "Demanti" prisetio se anegdote kada je kao novinar u štampi pisao o intimnim odnosima poznatog pevača i jedne starlete.
Ako je neko mislio da će se Elektra Elit od estrade oprostiti mirno, prevario se! U svom poslednjem spotu pevačica je uspela da spoji ono što je do juče delovalo nemoguće - pred kamerama su se zajedno pojavili njen bivši dečko Marko Marković i njen sadašnji muž.
Učesnica "Elite 9", Jovana Tomić Matora, otvoreno je govorila o svojoj snažnoj želji da se ostvari u ulozi majke i otkrila da planira da ode na vantelesnu oplodnju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.