Da li i nezaposleni mogu do kredita: Postoji jedan način, ovoliko vraćate banci, iznenadiće vas
Podeli vest
Ko kaže da nezaposlen čovek ne može da uzme kredit? Nezaposleni nije isto što i siromašan, jer on može da ima svakojaku imovinu pa i ušteđevinu.
Upravo ta ušteđevina mu je dovoljna da kod banke uzme kredit. E sad će neko reći: pa treba imati te pare sa strane ili za crne dane i nema ih svako. Ali imaju mnogi, što se vidi po tome što je u bankama na štednju položeno gotovo 15 milijardi evra. Samim tim neko može da uzme kredit sa pologom ili depozitom.
Pesma “Vaskrse Spas naš” urađena je prema tekstu Vladike Nikolaja Velimirovića i naslanja se na tradiciju koju preko dve decenije neguje akcija “Obnovimo sebe - podignimo Stupove”, iz koje je kasnije proistekla akcija “Voli - Glas Srbije”, koja je ujedno organizator ove vaskršnje akcije.
Lazareva subota ili Vrbica se priprema u poslednjoj nedelji posta, za najveći hrišćanski praznik Vaskrs. Ove godine praznuje se 27. aprila.
26.04.2024
10:03
Krediti na bazi 100 odsto depozita su najsigurniji plasman za banku. Jer ukoliko klijent prestane da otplaćuje kredit, banka potraživanje naplaćuje iz položenog depozita. Izveštaj Kreditnog biroa se može uraditi, ali podaci u njemu nisu od presudnog značaja. Ne morate biti u radnom odnosu.
Drugim rečima, da bi dobio kredit, u banku neko može da ode samo sa ličnom kartom ili nekim drugim identifikacionim dokumentom i podrazumeva se novcem koji stavlja u banku kao depozit. Ovakvi zajmovi imaju nekoliko specifičnosti.
Tek što su ugostitelji pomislili da će konobare, kuvare i ostale radnike zadržati tokom letnje sezone i povećati im zaradu uz bakšiš koji je omogućen i u slučaju bezgotovinskog plaćanja računa opet su se našli pred novim problemom.
Muška neplodnost iznosi od 20 do 50 odsto, a kako je izjavila profesor dr Olivera Džatić Smiljković, načelnik Odeljenja steriliteta u Ginekološko akušerskoj klinici "Narodni front", na nalaz spermograma, odnosno neplodnost kod jačeg pola dosta utiču i virusne infekcije, što je posebno primećeno tokom epidemije korona virusa.
26.04.2024
09:37
Foto: Shuterstock
Za njih ne važi starosna granica za otplatu zajma, što znači da vam bankar neće reći da ste dužni da ga otplatite do 70. godine života. Sem toga, iznos kredita je određen iznosom deviznog depozita, što znači da nema ni ograničenja u maksimalnom iznosu.
Prednost ove vrste kredita jeste to što je kamata niža nego kod klasičnih gotovinskih kredita. Neke banke su naglasile da u slučaju ovakvog kredita klijentu ne plaćaju kamatu na taj namenski depozit, a neke da na kraju perioda otplate vraćaju depozit uvećan za kamatu. U oba slučaja klijent dobija značajno manju kamatu na gotovinski kredit od one koja važi bez depozita, odnosno po tržišnim uslovima.
Depozit može biti i dinarski i devizni, tj. u evrima. Pregledom sajtova banaka vidi se da za dinarski kredit fiksna kamata može biti i 3,5 odsto godišnje. Slična je i za kredit u evrima. U zavisnosti od visine depozita u nekim bankama daju i različitu kamatu na kredit.
Foto: Informer DN
Na primer, za kredit od 10.000 evra kamata je pet odsto, a preko 50.000 evra 4,5 odsto. To je nominalna kamata. S druge strane, banke naglašavaju da efektivna kamatna stopa nije iskazana u ponudi, jer ima nelogičnu vrednost, iz razloga što je u obračun uračunat depozit.
Manje-više sve banke nude ovu vrstu zajmova. I za građanstvo, i za privredu. Uglavnom traže depozit u vrednosti 100 odsto kredita, dok neke banke traže da polog bude veći i da iznosi 105 odsto.
Kada se pogleda koliko neko novca banci da na kamatu, vide se prednosti ovakvog zajma. Na primer, na dobijenih 10.000 evra, s rokom otplate od 36 meseci ukupno treba da se vrati 10.921,35 evra.
Kada bi se taj iznos vraćao po komercijalnim uslovima po kamati od 11 odsto, na primer, banci bi moralo da se vrati gotovo hiljadu evra više, odnosno 1.786 evra kamate više.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pesma “Vaskrse Spas naš” urađena je prema tekstu Vladike Nikolaja Velimirovića i naslanja se na tradiciju koju preko dve decenije neguje akcija “Obnovimo sebe - podignimo Stupove”, iz koje je kasnije proistekla akcija “Voli - Glas Srbije”, koja je ujedno organizator ove vaskršnje akcije.
Predsednik Čečenije Ramzan Kadirov izjavio je da završetak operacije oslobađanja Kurske oblasti od ukrajinskih militanata potvrđuje nepobedivost Oružanih snaga Rusije i najavio dalje pobede širom fronta.
Ukrajina se, prema novom diplomatskom modelu koji je sve bliži usvajanju, suočava sa faktičkom podelom zemlje na tri zone uticaja: zapad pod kontrolom evropskih mirovnih snaga, centralni deo pod formalnom upravom Kijeva, i istok pod ruskom administracijom.
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je večeras da studenti u blokadi kao radikalizaciju, odnosno krajnju meru svojih protesta, žele vanredne izbore, što prema njegovim rečima ne nailazi na stoprocentnu podršku opozicionih stranaka.
Gradonačelnik Prištine Perparim Rama dodelio je Ključ Grada aktivistkinji za ljudska prava Nataši Kandić, za kako je naveo, „njenu ulogu u dokumentovanju srpskih zločina tokom rata na Kosovu“, prenosi Kosova pres.
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik poručio je danas da član Predsedništva Bosne i Hercegovine Denis Bećirović, optuživši predsednika Srbije Aleksandra Vučića za navodno mešanje u unutrašne stvari BiH, "umesto da ćuti i solidariše se sa današnjim danom, sipa so na ljutu ranu srpskom narodu" u danu kada se obležava stradanje više od 500.000 Srba u Jasenovcu, u najstrašnijem zločinu u prošlom veku.
Danas od 17 sati budite uz Informer TV, jer će naš voditelj Igor Ćurčić uživo razgovarati sa generalom Nebojšom Pavkovićem, bivšim načelnikom Generalštaba Vojske Jugoslavije, herojem koji se već 20 godina nalazi u zatvoru zbog odbrane svoje zemlje od agresora.
Bojan Borovčanin iz Udruženja Nacionalna inteligencija gostujući u Info jutru komentarisao je blokade u Srbiji i uporedio ih sa protestima u drugim zemljama.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Nišu, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Nišu, uhapsili su N. P. (32) iz Beograda, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja.
Fudbaleri Partizana su vicešampioni Srbije i zvanično! Crno-beli su večeras u Humskoj u utakmici 33. kola Superlige Srbije savladali Radnički Kragujevac sa 3:1 (1:0) i četiri kola pre kraja osigurali su drugo mesto na tabeli domaćeg prvenstva.
Na teniskom turniru u Madridu sastali su se Ukrajinka Marta Kostjuk i Ruskinja Veronika Kudermetova. Pobedila je ukrajinska teniserka i plasirala se u sledeće kolo, ali ono o čemu bruji ceo svet je izvinjenje koju je Kostjuk nasred terena posle jednog poena uputila rivalki.
Prelepa Valentina Lima (16), ćerka slavnog košarkaša Marka Jarića (46) i manekenke Adrijane Lime (43), zasenila je sve na crvenom tepihu elitne svečanosti u Njujorku!
Bugarski teniser Grigor Dimitrov (33) predstavio je novu izabranicu na mastersu u Madridu, a ovoga puta srce mu je ukrala slavna meksička glumica i pevačica Eiza Gonzales (35)!
Let "Britiš Ervejza" koji je u subotu krenuo iz Vašingtona ka Londonu preusmeren je u Boston nakon što je prijavljen mogući udar ptice i dim u kabini, saopštile su vlasti.
Ukrajina se nalazi na rubu nuklearne katastrofe, tvrdi njen ministar energetike German Galuščenko, upozoravajući da su ruski napadi na nuklearne elektrane i kritičnu infrastrukturu doveli do višestrukih situacija u kojima je zemlja bila “samo jedan korak” od havarije razmera Černobila ili Fukušime.
Američki državni sekretar Marko Rubio izjavio je danas da bi uvodjenje sankcija Rusiji pridužilo rat u Ukrajini za još dve godine i naglasio da Sjedinjene Američke Države to ne žele.
Nemačka ne planira da se povuče iz međunarodnih konvencija o zabrani upotrebe protivpešadijskih mina i fragmentacione municije, rekao je nemački ministar odbrane Boris Pistorijus u intervjuu za televiziju ARD.
SAD će u narednoj nedelji proceniti napredak strana u nagodbi o Ukrajini i odlučiti da li žele da nastave da učestvuju u mirovnom procesu, izjavio je američki državni sekretar Marko Rubio.
Jovan Janićijević Burduš, glumac koji je bio na pragu svetske slave i uloge u "Kumu", zbog tragične nesreće umesto na filmskom platnu završio je iza rešetaka.
Jedan od najvoljenijih mjuzikala svih vremena, "Fantom iz opere", zablistao je i na beogradskoj pozornici, a o čarobnoj muzici u ovom spektaklu govorio je dirigent Ben Mark Tarner.
Opština Dragaš imala je problem sa "Arog festom", zbog nekolicina veterana OVK iz jedne kosovske formacije, jer su navodno uznemireni zbog najave nastupa dve srpske pevačice zakazane za događaj najavljen na društvenim mrežama za 5. maj.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar