"Moj sin je više od 200 dana u paklu": Majka mladića poreklom iz Srbije koga je oteo Hamas se nada čudu
Podeli vest
Moj sin je više od 200 dana u paklu. Više od pola godine moj sin je van kuće, nije sa porodicom, ne donosi odluke, ne upravlja svojim životom, ne može da bude ono što jeste. Nijedna reč ne može objasniti osećanje koje praznik bez Alona nosi sa sobom. Naša srca su slomljena. Ovo je tako dug put. Mi smo tu da govorimo za sve otete, da zahtevamo njihov povratak. Nećemo stati dok se ne vrate. Niko od nas kojima je Hamas oteo nekog bliskog ne sme prestati da priča o njima, kaže Idit Ohel, majka Alona Ohela (22) koga su 7. oktobra prošle godine oteli pripadnici Hamasa kada su upali na jug Izraela.
Tada je, u krvavom napadu, više od hiljadu ljudi izgubilo živote, a više od 200 osoba je oteto. Među njima se našao i Alon, a snimak njegove otmice obišao je svet. Na njemu se vidi kako ga pripadnici Hamasa na silu uvlače u automobil i odvoze u nepoznatom pravcu.
Porodica nestalog mladića koji ima srpsko poreklo od tada živi u nadi da će se Alon vratiti u Izrael živ i zdrav. Međutim, vreme teče, a o njemu nema vesti.
Zamenik predsednika politbiroa Hamasa za Gazu Halil al Haja izjavio je da je ta palestinska militantna grupa spremna na dogovor o petogodišnjem primirju sa Izraelom.
25.04.2024
09:34
- Svaki dan pre spavanja izvinjavam se Alonu što nisam uspela da ga vratim kući. Ne mogu da razumem kako vlada Izraela nije uspela da vrati svog građanina porodici. Pashu smo obeležili bez Alona. Taj praznik slavi slobodu naroda Izraela. Kao što je Mojsije izveo narod Izraela iz ropstva u slobodu, narod Izraela i država Izrael mogu izvući Alona i druge iz zatočeništva - kaže Idit.
Ona je za ovaj jevrejski praznik postavila fotografiju svog sina na stolicu za prodičnom trpezom i poslužila jelo simbolično kao da je Alon tu. Idit je upalila i svetlo ispred kuće kako bi osvetlila put Alonu da se vrati u svoj dom, ali nažalost...
- Nadamo se da naš voljeni Alon čuva svoj najlepši osmeh i tamo negde širi svetlost i ljubav. Sina nisam videla, čula niti zagrila više od pola godine. Koja majka ne bi razumela kako mi je... To je nešto što ljudska bića ne treba da rade jedna drugima. Ovo je moglo da se dogodi bilo kome na svetu. Zlo je svuda, a u Izraelu se desilo 7. oktobra. Moramo, kao ljudska bića, da pazimo jedni na druge i pomažemo jedni drugima - navodi Idit.
Lider Hamasa Ismail Hanija boravi danas u Istanbulu na sastanku sa turskim predsednikom Redžepom Tajipom Erdoganom, koji podržava palestinski pokret.
20.04.2024
16:41
Taoci trpe torturu
Ona je navela da je pitanje talaca međunarodna humanitarna kriza.
- Alon je državljanin Srbije, želim da se zahvalim Srbiji i ostalim zemljama koje su udružile napore i prošle nedelje pozvale Hamas da oslobodi taoce. Više od 200 dana u zatočeništvu su 133 nevina civila iz 23 zemlje. Taoci trpe fizičku i emocionalnu torturu - često im nedostaju medicinska nega, vazduh, svetlost, hrana i čista voda. Ovo je pitanje ljudskih prava koje prevazilazi granice. Moramo da se ujedinimo da bismo obezbedili njihovu slobodu - navela je ona.
Preci iz Novog Sada
Preci Alona Ohela živeli su u Novom Sadu. Kada su nacisti okupirali Jugoslaviju, njegov pradeda je uspeo da se spase od hapšenja i odvođenja u logore smrti, prebegavši na teritoriju koja će po završetku rata postati Izrael. Kolike su razmere nacističkog progona Jevreja u Novom Sadu bile tokom rata, govori i podatak da ih je, od predratnih 4.000, ostalo samo 300. Neki od onih koji su uspeli da pobegnu pred nacističkim hordama smrti kasnije su se vratili u svoj grad, ali je porodica Ohel nastavila život u Izraelu.
Alonov brat Ronen zajedno sa džez muzičarem Avišajem Koenom snimio je dirljivu pesmu posvećenu bratu pod nazivom "Šuvi elaj" (Vrati mi se).
Rođak ambasadora Đurića
Inače, Marko Đurić, ambasador Srbije u SAD, ispričao je za "Jerusalim post" da je u srodstvu s Alonom, s kojim deli pradedu iz Novog Sada po majčinoj strani.
- Alon je daroviti mladi pijanista, ogromnog talenta i čiste duše, naširoko poznat po pomaganju drugima. Prema rečima očevidaca, on je pokušao da pomogne svojim prijateljima na muzičkom festivalu, rizikujući život tokom napada. Nedostaje nam strašno i želimo da se vrati odmah - naveo je Đurić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko pozvao je stanovnike da napuste grad ako imaju tu mogućnost, zbog teške energetske krize, masovnih prekida grejanja i sve većeg opterećenja infrastrukture usled ekstremno niskih temperatura koje su zahvatile ukrajinsku prestonicu.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
M.J.R.M, viši savetnik i rukovodilac grupe za informacione tehnologije u Visokom savetu tužilaštva Branka Stamenkovića, za koga je otkriveno da je bio blizak prijatelj sa likvidiranim Živkom Bakićem, zloupotrebio je svoju poziciju u privatne svrhe, kako bi se obračunao sa svojom komšinicom.
Od 1. januara ove godine, Hrvatska je u potpunosti odgovorna za zaštitu svog neba modernim višenamenskim lovcima "rafal", koji su uključeni u Integrisanu protivvazdušnu i raketnu odbranu NATO-a (IAMD), saopštio je NATO.
Tokom gostovanja u Specijalnoj emisiji o Exatlonu prijateljica Sanje Kalinović šokirala je sve prisutne, uključujući i devojku Nemanje Radovanovića, izjavom da će se Sanja možda zaljubiti u Nemanju!
Sada već bivša učesnica Exatlona Srbija Amela Melegi u specijalnoj emisiji na televiziji Informer priznala je da je za nju Boško Marinković idealan muškarac.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Miloš M. (30) koji je počinio samoubistvo skokom kroz prozor kuhinje sa 9. sprata stambene zgrade u Cvijićevoj ulici u Beogradu 1. januara ove godine, nakon što je konstatovana smrt njegove partnerke M. P. (28), sahranjen je pre tri dana.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se večeras u Sopotu, u blizini restorana "Radovanje", kada je vozač automobila izgubio kontrolu nad vozilom i udario u banderu. Prema prvim informacijama, dve osobe su zadobile teške telesne povrede.
Vođa kartela Živko Bakić Žića (43) prvo je izrešetan po grudima i stomaku, a potom mu je ubica prišao i hladnokrvno ispalio dva hica u glavu kako bi bio siguran da neće preživeti
Na raskrsnici u blizini Futoške pijace u Novom Sadu danas je došlo do saobraćajne nezgode u kojoj je učestvovalo i vozilo saobraćajne policije, kao i još jedan automobil.
Vođa Balkanskog kartela Živko Bakić (43) likvidiran je juče tokom šetnje sa nanogicom nadomak Sopota, a prema rečima meštana mahom vikend-naselja, ubijenog su viđali povremeno, ali ga nisu dobro poznavali.
Ministar odbrane Italije Gvido Kroseto izjavio je da Ukrajina ne može i nikada neće pobediti u ratu sa Rusijom, ističući da je njen jedini stvarni uspeh to što i dalje postoji i pruža otpor.
Najviši danski vojni komandant za Arktik odbacio je tvrdnje da se Grenland suočava sa neposrednom bezbednosnom pretnjom iz Rusije ili Kine, čime je doveo u pitanje narativ koji je više puta iznosio američki predsednik Donald Tramp.
Predsednik Francuske Emanuel Makron pojavio se u petak na sastanku u Jelisejskoj palati sa naočarima sa plavim staklom, kako bi prikrio crveno desno oko, prenosi „Le Parisien“.
Stanovnici Nuuka, glavnog grada Grenlanda, sve češće razmišljaju o scenarijima o kojima donedavno nisu ni govorili – šta učiniti ako Sjedinjene Države pokušaju da preuzmu ostrvo.
Pola Kinski, ćerka poznatog nemačkog glumca Klausa Kinskog, čekala je više od 30 godina da svetu kaže šta je, prema njenim tvrdnjama, preživljavala kao dete.
Jugoslovenska glumica Edita Majić napustila je blistavu glumačku karijeru kako bi se zamonašila, a potom potpuno povukla iz sveta i postala pustinjakinja, živeći u samoći na nepoznatoj lokaciji.
Emilija Klark, zvezda serije "Igre prestola", otkrila je da je tokom snimanja nove serije "Ponies" povredila rebro, i to dok je snimala eksplicitnu scenu.
Kejt Midlton počastila je danas ljubitelje mode još jednim sjajnim modnim izdanjem, u znaku crvene boje. Ugostila je u Vindzoru englesku žensku ragbi reprezentaciju kako bi proslavili trijumf na Svetskom prvenstvu prošle jeseni.
Spajs patrolira područjem Arktičkog nacionalnog parka, gde sneg pada i do osam meseci godišnje, a zimi dan traje svega šest sati. Otkrio je kako preživljava u tim ekstremnim uslovima.
Sočan i mekan kolač sa makom predstavlja pravu rapsodiju ukusa. Ovaj kolač je prava riznica zdravlja, a rogač mu daje poseban ukus koji se ne zaboravlja.
Salata sa pirinčem je jedna od onih za koju se uvek traže kašika više. Lagana, kremasta i osvežavajuća, a dovoljno zasitna je savršen prilog uz pečenje.
Bivša rijaliti učesnica Jelena Golubović otkrila je da je suprugu dala drugu šansu, ali i da će ga, ukoliko se ne pojavi na njenim vratima, to koštati 1.000 evra.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar