Sutra se dele dva stana... Šanse udvostručene - imate fore do sutra u podne!
Podeli vest
Prvo izvlačenje u okviru novog kruga nagradne igre "Uzmi račun i pobedi" biće organizovano sutra i tom prilikom biće dodeljena dva stana u naselju Zemunske kapije u Beogradu, najavio je danas prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali i dodao da je nagradnim fondom za prvi krug obuhvaćeno 10 stanova u vrednosti od 1,9 miliona evra.
Mali je naglasio da je za Vladu Srbije ova nagradna igra veoma važna jer na taj način direktno sarađuje sa građanima i zajedno sa njima se bori protiv sive ekonomije koja donosi štetu celom društvu.
Za nagradnu igru "Uzmi račun i pobedi" za koju je prijava počela 8. aprila do danas do 14 časova poslato je 35.319.187 računa, 7.317.940 bezgotovinskih plaćanja i 42.637.127 jedinstvenih kodova, sa 384.683 naloga.
Za prvi ovogodišnji krug nagradne igre "Uzmi račun i pobedi" za koji je prijava počela 8. aprila, do danas do 14 časova poslato je 32.651.313 računa, a broj jedinstvenih kodova iznosi 39.430.633.
03.05.2024
15:15
- Ovu nagradnu igru od prošle godine organizujemo u digitalnom formatu, što znači da učesnici ne šalju koverte sa fiskalnim računima i slipovima, već ih skeniraju putem aplikacije ΄Uzmi račun i pobedi΄ koju je izradila Poreska uprava uz podršku NALED-a, Nemačke razvojne saradnje GIZ i Inicijative Bolji način. Aplikacija može besplatno da se preuzme na Google play, Apple i Huawei prodavnicama - naveo je prvi potpredsednik vlade.
Za nagradnu igru "Uzmi račun i pobedi" za koju je prijava počela 8. aprila, do danas do 14 časova poslato je 24.135.018 računa, 5.095.033 bezgotovinskih plaćanja i 29.230.051 jedinstvenih kodova, sa 341.729 naloga, podaci su objavljeni na sajtu uzmiracun.rs
Za prvi ovogodišnji krug nagradne igre "Uzmi račun i pobedi" za koji je prijava počela 8. aprila, do danas do 14 časova poslato je
15.453.307 računa sa 296.506 naloga.
21.04.2024
16:30
On je podsetio da građani račune putem aplikacije mogu da šalju od 8. aprila, a validni su svi računi koji su izdati u ovoj godini, bez obzira na vrednost.
- Od tada je registrovano čak 406.322 naloga, sa kojih je poslato 41,8 miliona računa i dodeljeno više od 50 miliona jedinstvenih kodova, što je potvrda ogromnog interesovanja građana za ovu nagradnu igru. Sve to pokazuje da su građani prepoznali napore i aktivnosti Vlade Srbije u borbi protiv sive ekonomije - naveo je Siniša Mali.
Važna novina u ovoj nagradnoj igri je, dodaje Mali, da građani koji plaćaju karticom ili instant mogu da udvostruče svoje šanse za dobitak, s obzirom na to da se za svako bezgotovinsko plaćanje koje je zabeleženo na računu dobija dodatni kod koji ravnopravno učestvuje u izvlačenjima.
- Pozivam građane da u što većem broju uzmu učešće u ovoj nagradnoj igri i plaćaju bezgotovinski, jer to je najbolji način da se zajedno borimo protiv sive ekonomije i zajedno gradimo bolju i lepšu Srbiju, a svima koji budu slali račune u nagradnoj igri želim puno, puno sreće - zaključio je Mali.
Vlada Srbije je, uz podršku NALED-a, pokrenula novi, šesti ciklus nagradne igre "Uzmi račun i pobedi", koja se sa uspehom organizuje još od 2017. godine. Cilj priređivanja nagradne igre je jačanje poreske kulture i podizanje svesti građana i privrede o značaju suzbijanja sive ekonomije i jačanje motivacije za poštovanje propisa, dalje jačanje fiskalne discipline i podsticanje bezgotovinskog plaćanja kao jednog od instrumenata u borbi protiv sive ekonomije. Svi građani koji žele da učestvuju u novom ciklusu nagradne igre moraju da otvore nalog na aplikaciji "Uzmi račun i pobedi".
Foto: Masha Bandjur
Nalozi otvoreni za prethodni ciklus nagradne igre i svi poslati računi iz 2023. su obrisani. Pravo učešća imaju svi punoletni građani sa prebivalištem ili boravištem na teritoriji Republike Srbije koji su poslali najmanje jedan fiskalni računi. Procedura registracije za učešće u nagradnoj igri je jednostavna. Potrebno je preuzeti aplikaciju i otvoriti korisnički nalog.
Neophodno je uneti broj mobilnog telefona, ime i prezime, mesto, adresu i broj lične karte i označiti polja koja potvrđuju da je reč o punoletnoj osobi i da prihvata pravila nagradne igre i politiku privatnosti. Nakon klika na dugme "Registracija", učesnik će na broj mobilnog telefona dobiti SMS poruku sa kodom koji je potrebno uneti u aplikaciju i završiti kreiranje profila. Svaki građanin, pored svog, u aplikaciji može da otvori još četiri naloga, primera radi za članove svoje porodice, što olakšava starijim osobama i drugim licima kojima je potrebna pomoć s novim tehnologijama da učestvuju u nagradnoj igri.
Foto: Printscreen/RTS
Unos računa je moguć skeniranjem QR koda ili ručnim unosom PFR broja i PFR vremena računa. Aplikacija svakom učesniku šalje obaveštenje da li je uspešno uneo račun. Takođe, aplikacija ne dozvoljava unos neispravnih računa, računa izdatih ranijih godina ili unos istog računa više puta. Takođe, učesnici mogu da ostvare uvid u sve svoje skenirane račune putem aplikacije, tako da ne moraju da čuvaju račune u papiru. U prvom krugu nagradne igre će biti ukupno pet izvlačenja, tokom kojih će biti dodeljeno deset stanova u Beogradu. Prvo izvlačenje će biti u subotu, 11. maja, a poslednje u subotu, 8. juna 2024. godine. Izvlačenja će tradicionalno biti emitovana uživo na RTS-u, subotom u 18 sati.
Svi računi koji su poslati u subotu do 12 časova učestvuju u izvlačenju tog dana - oni računi koji su poslati nakon toga ili koji nisu izvučeni u emisiji, imaju pravo učešća u narednim izvlačenjima. Deset stanova u Beogradu koji će biti dodeljeni srećnim dobitnicima nalaze se u naselju Zemunske kapije.
Stanovi su veći nego prethodnih godina, a što se tiče njihove veličine dva su jednoiposobna (po 46 kvadrata), dva dvosobna (po 54 kvadrata), pet trosobnih (71 do 76 kvadrata) i jedan četvorosoban dupleks od 102 kvadrata.
Ukupna vrednost nagradnog fonda, odnosno 10 stanova koji će građanima biti dodeljeni, iznosi 1.913.228,90 evra. Sva pitanja i odgovore o nagradnoj igri građani mogu da pronađu na stranici Kontakt centra „Uzmi račun i pobedi“. Kao i do sad, najvažnije informacije o "poreskoj lutriji" i suzbijanju sive ekonomije dostupne su na nacionalnom portalu www.uzmiracun.rs.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Za nagradnu igru "Uzmi račun i pobedi" za koju je prijava počela 8. aprila do danas do 14 časova poslato je 35.319.187 računa, 7.317.940 bezgotovinskih plaćanja i 42.637.127 jedinstvenih kodova, sa 384.683 naloga.
Ruski predsednik Vladimir Putin planira da iranskom rukovodstvu prenese zabrinutost arapskih lidera zbog napada Teherana na naftnu i energetsku infrastrukturu u regionu, saopštio je Kremlj.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je rekonstruisani Nacionalni dispečerski centar Elektromreže Srbije (EMS) u Beogradu, nakon čega se obratio medijima.
Propali košarkaš i blokader sa dna kace, Vladimir Štimac, na najskandalozniji način se ostrvio na policajce naše zemlje, nazvavši ih bagrom i kriminalcima.
Tajkunska voditeljka sa antisrpske televizije N1, Danica Vućenić, očigledno je rešila da zarati sa novim vlasnicima "Junajted medije", u čijem se sastavu nalazi i njena medijska kuća, pokazavši da ne može da prežali tajkuna Dragana Šolaka, iako je ovu kompaniju prodao za 1,507 milijardi evra i novac strpao u džep.
Blokader iz Bogatića koji se predstavlja kao poljoprivrednik i koji već danima učestvuje u blokadama puteva širom Srbije maltretirajući narod koji želi normalno da funkcionoše, izveo je zastrašujući performans ispred policijske stanice u tom mestu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je novu fotografiju na svom zvaničnom profilu na Instagramu, koja je u trenu "zapalila" mreže i izazvala salve reakcija.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike Miloš Vučević reagovao je na objavu blokaderke Ljiljane Bralović na Fejsbuku u kojoj je sramna karikatura na kojoj Zlatko Kokanović ubija predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Članovi nekadašnjeg Crvenog tima iz Exatlona, istetovirali su istu tetovažu srca koja će ih zauvek podsećati na takmičenje i neraskidivo prijateljstvo.
Pevačica Nadežda Biljić specijalno za Jovana Radulovića Jodžira, na Exatlon žurci, otpevala je pesmu "Živi svoj život sine" i "naterala" mu suze na oči.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević naručio je pesmu "Luda po tebe" za Elicu Erski, simpatičnu Bugarku i nekadašnju osvajačicu olimpijske bronzane medalje.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Muškarac A.K. koji je izazvao tešku nesreću u Sjenici kretao se velikom brzinom. Tom prilikom je naleteo na rizlu koja ga je "odbacila" na trotoar gde je ubio majku, ćerku.
Policija u Subotici uhapsila je turskog državljanina T.I. (36) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Nekadašnji načelnik UBPOK, Boro Banjac kaže za Informer da se likvidacije u kriminalnim krugovima izvode po sličnom modelu, a među njima je i ubistvo vođe "Crvenih đavola" iz Kragujevca - Novaka K. (35), koji je ubijen pred ženom i decom.
Francuska raspoređuje snage na Bliski istok kako bi se suprotstavila iranskim dronovima, saopštio je predsednik Emanuel Makron u televizijskom obraćanju naciji danas.
Iran je direktno zapretio evropskim državama ratom, stavljajući na nišan američke baze u Rumuniji i Bugarskoj, kao i teritorije Ukrajine i Moldavije, koje su sada u dometu iranskog raketnog arsenala.
Tanker za transport tečnog prirodnog gasa "Arktik Metagaz", koji plovi pod ruskom zastavom, zahvaćen je požarom u Sredozemnom moru, dok sudbina članova posade za sada nije poznata.
U emisiji "Specijal o Katarini Velikoj" istoričar Božidar Zečević otkrio je kako je ruski diplomata grof Bestužev pomogao srpskim oficirima da pređu u Rusiju i imao ključnu ulogu u tome da Crna Gora dobije značajnu finansijsku pomoć iz Sankt Peterburga.
Emisija "Specijal o Katarini Velikoj" istražuje ulogu Srba u širenju ruskog carstva, od vojne granice na Balkanu do naseljavanja Nove Rusije, a gost Olivere Miletović, istoričar Božidar Zečević, otkriva kako su Srbi oblikovali prve ruske kolonije u 18. veku.
Filmovi poput "Žena mačka" (2004), "Čudesna žena" (2017) i "Crni Panter: Vakanda zauvek" (2022) samo su neki od filmova u kojima su žene prikazane kao neustrašive superjunakinje.
Igrani film "Žetva", inspirisan istinitim događajima opisanim u romanu "Srpsko srce Johanovo" Veselina Dželetovića, u koprodukciji Bandur film-a i TS Media, imaće svoju svečanu premijeru 17. marta u MTS dvorani u Beogradu, nakon čega će krenuti u domaću i međunarodnu bioskopsku distribuciju.
Osmi studijski album sestara Gobović pod nazivom "Trag večnosti", objavljen u izdanju PGP RTS, predstavlja snažan umetnički projekat posvećen srpskim velikanima i heroinama koji su svojim delima, hrabrošću i duhovnom snagom ostavili neizbrisiv trag u srpskoj istoriji.
Koliko puta vam se desilo da iz rerne izvadite bled, suv i bezličan krompir koji nije hrskav? Ključ se krije u jednom jednostavnom dodatku koji već imate u kuhinji.
Neočekivana pojava krvi iz nosa, usta, stolice ili urina u mnogim slučajevima ima bezazlen uzrok, ali stručnjaci upozoravaju da ponekad može biti i znak ozbiljne bolesti, uključujući maligne tumore.
Pevačica "Zvezde Granda" Sara Nikolić doživela je transformaciju tokom takmičenja, a sada je njena mentorka Ana Bekuta otkrila koliko je smršala za to vreme.
Snimak na kom pevačica Aleksandra Radović perfidno podseća koleginicu Cecu Ražnatović na njen boravak iza rešetaka ovih dana viralan je na društvenim mrežama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar