Nezapamćeno nasilje u Trećoj gimnaziji: Pretučen profesor jer je pritekao u pomoć mladićima koji su se potukli
Podeli vest
Jedan profesor Treće beogradske gimnazije u Beogradu pretučen je tokom fudbalske utakmice, koja se u utorak odigravala u Trećoj beogradskoj gimnaziji, a od strane učenika koje je u međusobnom sukobu pokušavao da razdvoji.
- Do incidenta je došlo na humanitarnom turniru "Gimnazijada" kada je tokom fudbalske utakmice učenika treće i desete gimnazije povređen jedan od profesora koji je pokušao da spreči nasilje među učenicima - potvrdio je za Informer jedan od roditelja.
Ministarka prosvete Slavica Đukić Dejanović izjavila je danas da je poražavajuće što je profesora u Bačkoj Palanci petukao učenik i da svi treba da se zapitamo šta možemo da uradimo da se takve stvari više ne dese.
"Još sam otečen, stavljam obloge i pijem lekove. Kada uboji malo splasnu, moraću kod lekara na kontrolu. U petak po podne izašao sam iz bolnice, i evo me sada kod kuće. Ne znam šta da kažem i mislim o ovome što se desilo na radnom mestu. U oktobru bi trebalo da odem u penziju, i ne verujem da ću se do tada vraćati u učionicu. Fizičke rane će proći, ali šta je sa onima na duši?"
14.05.2024
09:56
- Za Treću gimnaziuju nasilje je neprihvatljivo i mora se poslati jasna poruka da mu nigde nije mesto, a nikako u školi - piše u poruci koja je prosleđena roditeljima.
U pitanju je profesor G. B, profesor fizičkog vaspitanja Treće beogradske škole, a nezvanično saznajemo da je profesoru slomljena jagodična kost.
Incident se dogodio u sportskom centru "Vračar", a kako nam kažu učenici, učenički parlament je tražio da inicijatori incidenta budu sankcionisani, tako da je na školi dalja odluka.
Tehnička škola "9. maj" u Bačkoj Palanci je nakon jučerašnjeg fizičkog napada učenika na profesora S. Z. tokom časa prilikom čega mu je naneo ozbiljne telesne povrede, otkazala današnju proslavu podvodom dana škole u znak podrške kolegi. Održana je i vanredna sednica Nastavničkog veća.
Osnovni sud u Mrkonjić Gradu odredio je jednomesečni pritvor Nenadu Milošu (60), nastavniku informatike u Osnovnoj školi ”Ivan Goran Kovačić”, osumnjičenom za polno uznemiravanje dve maloletne učenice, potvrđeno je za ATV.
09.05.2024
13:03
Foto: Ustupljena fotografija
Oglasila se direktorka - slučaj prijavljen policiji
Povodom ovog slučaja u medijima se olasila direktorka Treće beogradske gimnazije Olga Čokaš, koja je potvrdila da je do incidenta došlo, kao i da je incident prijavljen policiji.
- "Gimnazijada" je prekinuta i mečevi za danas i sutra su otkazani - potvrdila je Čokaš.
Protestni skup
Unija Sindikata prosvetnih radnika Srbije najavila je protestni skup zbog napada na profesora u Bačkoj Palanci. Oni su pozvali sve prosvetne radnike, profesore, roditelje učenika i građane da im se pridruže na platou ispred Skupštine Republike Srbije u četvrtak 16. maja u 12 časova.
Oni, kako navode, zahtevaju izmenu Krivičnog zakonika.
- Pozivamo prosvetne radnike, roditelje učenika i sve građane da učestvuju na protestnom skupu i iskažu nezadovoljstvo zbog napada na kolegu u Bačkoj Palanci. Dokle više? Plato ispred Skupštine Republike Srbije, četvrtak 16. maj 2024. godine u 12 časova. Protestna šetnja do Vlade Republike Srbije i predaja zahteva za izmeni Krivičnog zakonika - objavili su iz Unije SPRS.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministarka prosvete Slavica Đukić Dejanović izjavila je danas da je poražavajuće što je profesora u Bačkoj Palanci petukao učenik i da svi treba da se zapitamo šta možemo da uradimo da se takve stvari više ne dese.
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Pravni tim Saveta za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost, nakon analize javno dostupnih podataka, zaključuje da Javno tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK), pod rukovodstvom Mladena Nenadića i Zagorke Dolovac, nezakonito i politički proganja ministra Nikolu Selakovića i to na osnovu naloga Marinike Tepić, opozicione narodne poslanice.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević ocenio je da je sramna presuda koja je izrečena Andrijani Nešić urednici portala "Novosti".
Blokader Zoran Đajić pokušao je da diskredituje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a zatim je pozvao na nasilno rušenje vlasti po recptu od 5. oktobra 2000. godine.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Viši sud u Podgorici izdao je jutros naredbu policiji da na naredno ročište, zakazano za 16. januar, prinudno dovede Budvanina Marka Ljubišu-Kana, navodnog pripadnika "škaljarskog klana", kako bi svedočio u postupku protiv kriminalne grupe koja je pokušala da ga ubije.
U Okružnom sudu u Denpasaru u Indoneziji počelo je suđenje okrivljenima za brutalnu mafijašku likvidaciju Srbina Živana Radmanovića (32) koji je u junu izrešetan u luksuznoj vili na Baliju nakon proslave rođendana njegove supruge.
Alija Balijagić bio je u uračunljiv u trenutku kada je izvršio dvostruko ubistvo u Sokocu kod Bijelog Polja, navodi se u nalazu nakon izvršenog pregleda psihologa Nataše Vuković i specijaliste psihijatrije dr Mirjane Varagić, koji je pročitan juče u nastavku suđenja Balijagiću u Višem sudu u Bijelom Polju.
Poslanici belgijskog parlamenta uz ovacije su ispratili govor premijera Barta de Vevera, koji je jasno poručio da odbija zahtev Evropske komisije da se zamrznuta ruska imovina prebaci pod nadležnost EK, prenosi televizijski kanal VRT.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu objavio je u četvrtak oštar video na engleskom jeziku u kojem je optužio državno tužilaštvo da vodi „političko suđenje“ čiji je cilj njegovo uklanjanje sa funkcije.
Stejt department Sjedinjenih Američkih Država izdao je hitno upozorenje svim američkim državljanima i stalnim rezidentima da odmah napuste Venecuelu i da se ne vraćaju u tu zemlju zbog visokog bezbednosnog rizika.
Irska ratna mornarica otkrila je oko pet dronova koji su leteli u blizini rute aviona ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog prilikom njegovog dolaska u Irsku u ponedeljak, preneli su lokalni mediji.
Glumica Dušica Žegarac ispričala je jednom prilikom da je ulogu u filmu "Deveti krug" (1960) dobila sasvim slučajno kada joj je jedan čovek prišao u Pionirskom parku i ponudio da glumi u pomenutom ostvarenju.
Glumac Kijanu Rivs, koji u filmu "Matriks" tumači glavnog junaka Nea, potvrdio da je spreman da ponovo obuče crni mantil i snimi nastavak popularne sage.
Evropska radiodifuzna unija (EBU) potvrdila je učešće Izraela na Evroviziji 2026. nakon čega su usledile burne reakcije širom Evrope i prve zvanične najave bojkota.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Frizerka na TikToku otkrila je neverovatno jednostavan postupak koji, kako tvrde mnogi, čini kosu lepšom, mekšom i znatno manje masnom, a oduzima manje od 10 sekundi.
Zlatni retriver osvojio je srce TikToka svojom nežnom, ali upornom rutinom. Svake večeri u devet sati podseća ukućane i goste da je vreme za spavanje, držeći u ustima svoju omiljenu igračku.
Džej Ramadanovski preminuo je pre pet godina, a violinista Željko Stefanović Paganini često posećuje pevačev grob i svira za dušu legendarnog Dorćolca.
Bivši rijaliti učesnik Vladimir Tomović nije mogao da pređe granicu Srbije i Crne Gore jer sa sobom nije imao lična dokumenta zbog čega je zamolio za pomoć.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar