Vanredna situacija u Vladičinom Hanu: Spasioci ispumpavali vodu iz pomoćnih prostorija
Podeli vest
Zbog obilnih padavina koje su juče popodne zahvatile teritoriju Vladičinog Hana, proglašena je vanredna situacija u toj opštini.
U selima Suva Morava, Prekodolce, Žitorađa, Koznica, Ružić ekipe su na terenu od sinoć, ispumpavali su vodu iz prostorija gde se zadržala veća količina vode.
Nakon što su tokom čitavog dana meteorolozi najavljivali snažno nevreme u Srbiji, ono je stiglo i u prestonicu. Prisutne su obilne padavine praćene grmljavinom, a u pojedinim delovima Srbije pao je i grad.
I današnji dan doneo je Srbiji vrlo nestabilno vreme, povremeno sa kišom i pljuskovima i grmljavinom. Lokalno je bilo i grmljavinskih oluja, uz vrlo obilne pljuskove.
Vremenske nepogode koje su juče pogodile Srbiju napravile su havarije u više gradova, u Novom Pazaru proglašeno je i vanredno stanje, a jedna osoba nastradala je u Somboru.
22.05.2024
14:17
Foto: Printskrin RTS
U Suvoj Moravi su tri putna pravca oštećena, a u toku je procena štete u drugim selima. Kako nam je potvrdio predsednik opštine Vladičin Han, Goran Mladenović, u toku dana biće ukinuta vanredna situacija na teritoriji te opštine.
Goran Radivojević, direktor JP za komunalno uređenje, Vladičin Han kaže da nije bilo potrebe za evakuacijom građana.
- Bilo je vode i ispumpavanja iz podruma, iz pomoćnih prostorija. Atmosferska voda je otišla, tokovi reka su u opadanju, tako da sada krećemo sa sanacijom puteva, nekategorisanih, koji su dosta oštećeni od obilnih padavina i velike količine vode - naveo je Radivojević.
Vanredna situacija i u Novom Pazaru
Ekipe komunalnih preduzeća u Novom Pazaru su tokom jučerašnjeg dana bile angažovane na čišćenju prilaza pored reka Trnavice i Raške. Proglašena je vanredna situcija, ali je stanje mnogo bolje.
- Celu noć smo bili na nogama sa teškom mehanizacijom. Radnici JKP "Čistoća" i "Vodovoda" su do ranih jutarnnjih sati učestvovali u saniranju posledica nastalih prilikom izlivanja reke. Ulice su oprane, a pre toga smo uklonili mulj i blato koje je voda nanela u dve ulice, koje su bile najviše pogođene izlivanjem reke Trnavice - rekao je Ismail Dupljak iz Štaba za vanredne situacije.
Foto: S. R.
Sve reke su se povukle u svoja korita, iako je velika količina kiše pala i nanela velike štete na poljoprivrednim kulturama ali i na putnoj infrastrukturi.
- Komisija za procenu nastale štete usled bujičnih poplava, već danas će izaći na teren i krenuti sa procenom štete - rekao je Dupljak.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nakon što su tokom čitavog dana meteorolozi najavljivali snažno nevreme u Srbiji, ono je stiglo i u prestonicu. Prisutne su obilne padavine praćene grmljavinom, a u pojedinim delovima Srbije pao je i grad.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić uputio je oštru kritiku blokaderskom pokretu, upozorivši da retorika kojom se služe opasno klizi ka istorijskim obrascima najmračnijih režima 20. veka.
Ministar odbrane BiH Zukan Helez nastavio je politiku provokacija, iznoseći do sada najbolesnije optužbe na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića!
Vladimir Đukanović, advokat ministra kulture Nikole Selakovića, oglasio se na svom Iks nalogu povodom objave Marinke Tepić u vezi sa slučajem koji se vodi protiv Selakovića.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Vozač I.S. (23) iz Zaječara, koji je optužen da je 10. juna nadomak sela Malča kod Niša izazvao tešku saobraćajnu nesreću u kojoj je život izgubila trogodišnja devojčica, a tri osobe su teško povređene, izjavio je u istrazi da se samog udesa – ne seća.
Brajanu Volšu kom se sudi za ubistvo supruge Ane Volš, danas je nastavljeno suđenje, a u sudnici je pušten snimak sa nadzorne kamere za koji tužioci tvrde da je nastao nakon Aninog nestanka.
Sastanak ruskog predsednika Vladimira Putina sa specijalnim predsedničkim izaslanikom SAD Stivom Vitkofom imao je za cilj da predsedniku SAD Donaldu Trampu prenese šta ne podleže diskusiji u mirovnom planu za Ukrajinu.
Mario Martinović (30), vlasnik firme AutoCorner AB iz Varberga, nalazi se na Interpolovoj crvenoj poternici zbog sumnje da je prevario više švedskih kreditnih i leasing kompanija za ukupno 440.000 evra.
U Vizbadenu se sinoć odigrao pravi haos kada su četiri pijane devojke, stare između 16 i 24 godine, napale taksistu, opljačkale ga i otele mu automobil nakon svađe oko cene vožnje.
Evropska radiodifuzna unija (EBU) potvrdila je učešće Izraela na Evroviziji 2026. nakon čega su usledile burne reakcije širom Evrope i prve zvanične najave bojkota.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar