• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

11.06.2024

06:49

Kiša, sunce, pljuskovi sa grmljavinom i grad! Srbija na udaru nestabilnog vremena, temperatura do 33 stepena

Shutterstock, Miloš Rafailović

Vesti

Kiša, sunce, pljuskovi sa grmljavinom i grad! Srbija na udaru nestabilnog vremena, temperatura do 33 stepena

U Srbiji će, prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, biti promenljivo oblačno i malo svežije, pre podne na severu, a do kraja dana i u zapadnim i centralnim krajevima nestabilno, mestimično sa kišom, pljuskovima i grmljavinom koji će lokalno biti praćeni i većom količinom padavina za kratko vreme, a ponegde je moguć i grad.

Samo se na jugu i istoku Srbije očekuje pretežno sunčano i toplo. Vetar slab i umeren, zapadni i severozapadni.

Jutarnja temperatura od 16 do 20, dnevna od 25 na severu i zapadu do 33 stepeni Celzijusa na istoku i jugoistoku Srbije.

U Beogradu promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, malo svežije i nestabilno vreme, povremeno sa kratkotrajnom kišom i pljuskovima sa grmljavinom.
Vetar slab i umeren, zapadni i severozapadni.

Jutarnja temperatura od 18 do 20, najviša dnevna oko 26 stepeni Celzijusa.

Prema najavi RHMZ-a, nestabilno vreme će se zadržati do petka, sa mogućim lokalnim izraženim pljuskovima, velikom količinom padavina za kratko vreme, kratkotrajnom pojavom grada i jakim i olujnim vetrom u zoni najjačih pljuskova.

Meteorolog Ivan Ristić je istakao mogućnost pojave saharskog peska iznad Srbije. Prema njegovim rečima, prisustvo peska iz Sahare može uticati na prljavštinu kiše koja će pasti u narednim danima. Ristić je objasnio da je promena boje neba indikator ovog fenomena te da se pesak može naći u oblacima iz kojih će padati kiša.

- Mi smo na granici afričkog anticiklona koji je sa sobom doneo, osim visokih oblaka, i pesak iz Sahare. Pesak će biti prisutan u narednim danima u manjoj, a povremeno i većoj meri u oblacima iz kojih će padati kiša koja zbog toga može biti prljava - objasnio je meteorolog za Blic.




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set