Proslava velikih matura i maturskih večeri je u jeku trenutno, a zidovi naših društvenih mreža "zatrpani" su fotografijama maturanata u lepim, ponekad ekstravagantnim i šokantnim, a retko i potpuno neočekivanim i iznenađujućim stajlinzima - kao što je narodna nošnja umesto skupih odela i maturskih haljina.
Jelek, anterija i opanci. Momak i devojka iz Ljiga poptuno su oduševili komplentnu domaću javnost svojim izborom garderobe za matursko veče. Omaž tradiciji i istoriji u narodnoj nošnji izazvao je pregršt pozitivnih komentara i reakcija, a Selena i Nemanja sigurno nisu slutuli koliki odjek će njihov potez izazvati.
Foto: Instagram printscreen
Pohvala i komentara oduševljenja bilo je "na sve strane", a fotografiju su prenele i brojne popularne stranice na društvenim mrežama.
- Spoj modernog i tradicionalnog - bravo! U našem folkloru postoje satenske haljine. To, naravno, znaju folkloraši. Bravo deco, respekt za stajling", "Obradovah se mladim I lepim ljudima, kako ih je lepo videti", "Prelepo, odeća u etno fazonu je veoma skupa. Izrađuje se ručno i unikatno", "Najbolji stajlning na maturi u poslednjih 40 godina", "Divno, bravo dečice! Mladost je lepa sama po sebi, a još kada je ukrasite tradicionalnom narodnom nošnjom - vi ste ZVEZDE! Budi ponosna, Srbijo, na ovakvu decu! - bili su samo neki od prelepih reči upućenih maturantima ispod fotografije na Instagramu.
Naravno, kako u svakom žitu ima kukolja, tako su i ovde mogli da se "proberu" tek neki pogrdni komentari, ali njihov broj je zanemarljiv u odnosu na sve pozitivne kritike koje su dobili.
Za polaganje ispita iz geografije, ove godine se prijavilo najviše đaka - njih 26.799 (41,28 odsto), za ispit iz biologije 23.547 đaka (36,25 odsto), za istoriju 6.021 (9,27 odsto), za hemiju 4.391 (6,76 odsto), a najmanje fiziku - 6.021 (6,43 odsto).
Trojica drugara, đaci Mašinske škole iz Novog Sada privukli su pažnju javnosti kada su se prošle nedelje pojavili na svojoj maturi...Od tada svi pričaju o njima!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Za polaganje ispita iz geografije, ove godine se prijavilo najviše đaka - njih 26.799 (41,28 odsto), za ispit iz biologije 23.547 đaka (36,25 odsto), za istoriju 6.021 (9,27 odsto), za hemiju 4.391 (6,76 odsto), a najmanje fiziku - 6.021 (6,43 odsto).
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić počeo je danas obilazak istoka i jugoistoka Srbije - njegova prva stanica bilo je selo Vasilj kod Knjaževca, a nakon toga je otišao u Svrljig.
Sigurnosne kamere sa zgrade zabeležile su trenutak od kog se ledi krv u žilama — osumnjičeni turski državljanin K. E. (25) snimljen je kako iz ulaza iznosi kofer u kom se, kako se sumnja, nalazilo telo ubijene ruske državljanke Ljudmile Turkove Konstantinovne (28).
Tajkunski mediji više ne mogu da sakriju istinu - a to je uspeh koji je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, zajedno sa svojim saradnicima, postigao u prethodnih 14 godina kada je u pitanju rast i napredak naše zemlje, pa su i sami počeli da objavljuju priloge kojima to potvrđuju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na Instagramu nakon posete Knjaževcu i Svrljigu i zatresao političku scenu obrativši se direktno svojim političkim protivnicima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je večeras da će u Srbiju uskoro stići najnoviji inovativni lekovi za borbu protiv raka za koje će država izdvojiti 100 miliona evra.
Opozicioni Zeleno-levi front (ZLF), na čijem je čelu večiti student Radomir Lazović, saopštio je da će na predstojećim izborima podržati "studentsku" listu jer, kako je navedeno, dele iste stavove.
Predsednik Aleksandar Vučić istakao je danas tokom posete selu Vasilj kod Knjaževca da naša država sada brže raste od zapadnoevropskih zemalja i otkrio iznenađujući podatak - da će Srbija, prema procenama Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), sledeće godine biti prva u Evropi po rastu.
Požar koji je oko 18 časova izbio na području reciklažnog dvorišta u Prapatnici, gde gore velike količine otpada, među kojima su plastika i gume, stavljen je pod kontrolu.
Pucnjevi koji su juče odjeknuli u azilu za pse u Belaričkoj ulici u Batajnici, gde je ranjen vlasnik Dragan Ć. koji je, uprkos povredama, uspeo sam da razoruža napadača, ponovo su otvorili pitanje koliko je tanka granica između života i smrti u oružanim obračunima.
Sigurnosne kamere sa zgrade zabeležile su trenutak od kog se ledi krv u žilama — osumnjičeni turski državljanin K. E. (25) snimljen je kako iz ulaza iznosi kofer u kom se, kako se sumnja, nalazilo telo ubijene ruske državljanke Ljudmile Turkove Konstantinovne (28).
Odmah nakon što se dogodila tragedija u Policijskoj stanici u Negotinu, u kojoj je, prema dosadašnjim sumnjama, policijska službenica M. B. (29) izvršila samoubistvo službenim pištoljem, pokrenut je istražni postupak kako bi se utvrdile sve okolnosti i rasvetlili motivi ove tragedije.
Dva tankera za prevoz nafte koji su počinili prekršaje u Ormuskom moruzu pogođeni su i zaustavljeni, a četiri tankera za prevoz nafte koji su počinili prekršaje brzo su se nakon toga vratili, saopštio je danas iranski Korpus islamske revolucionarne garde (IRGC).
Francuska je otvorila veliku kontraobaveštajnu istragu zbog mreže bivših zapadnih vojnih pilota koji su, preko privatnih kompanija i posrednika iz Južne Afrike, godinama obučavali kineske vojne letače i prenosili im znanja o taktici vazdušnih snaga država NATO-a.
Netfliks se suočava sa tužbom od 105 miliona dolara nakon što je iz njihovih kancelarija u Los Anđelesu ukraden eksterni hard-disk sa još neobjavljenim ratnim trilerom "Fortitude", u kom glavnu ulogu tumači Nikolas Kejdž.
Holivudski veteran Robert Redford (88) ispričao je jednom prilikom kontroverzne detalje iz snimanja legendarnog filma "The Way We Were" (1973) u kojem je glumio zajedno sa Barbrom Strejsend (82).
Glumac Zoran Rankić koji je u seriji "Srećni ljudi" glumio Žarka Poparu, pred smrt je otkrio da je on smislio replike "Gospođice, gospođo" i "Mmmm...bebo".
Američa tehnološka kompanija Epl ostvarila je bolje rezultate od očekivanih u fiskalnom trećem kvartalu do 27. juna, zahvaljujući snažnom rastu prodaje ajfona, ali je upozorenje o problemima u lancima snabdevanja izazvalo pad akcija kompanije na berzi za sedam odsto.
Pekmez od nektarina savršeno je sladak i aromatičan namaz koji u sebi nosi svu punoću leta. Zahvaljujući tankoj kori nektarina koja se tijekom kuhanja lako raskuha, ovaj pekmez ima izuzetno finu i glatku strukturu, često čak i bez potrebe za pasiranjem.
Blistava snežna oaza usred Mediterana, koja zapravo predstavlja čistu stenu od laporca, tako bi se najkraće mogla opisati Skala dei Turči na južnoj obali Sicilije. Ovo fotogenično prirodno čudo svake godine privlači hiljade putnika sa svih strana sveta.
Švedski muzički striming servis Spotifaj predstavio je danas novu AI funkciju namenjenu korisnicima premijum pretplate koji slušaju muziku tokom trčanja.
Rijaliti učesnik Borislav Terzić Terza progovorio je o pomirenju sa Sofijom Janićijević i otkrio da do istog neće doći, ali nije krio da su ostali u kontaktu.
Pevačica Verena Cerovina ponovo je privukla veliku pažnju na društvenim mrežama, ovog puta zbog fotografija u kupaćem kostimu koje je objavila na Instagramu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.