Ponosno podiže tri prsta: Na dodeli diplome u SAD naša Danica se ogrnula srpskom zastavom! (VIDEO)
Podeli vest
Danica iz Srbije završila je medicinski fakultet u SAD i na društvenim mrežama je pokazala kako u Americi izgleda ceremonija dodele diplome.
Ona je na Tik Toku objavila video i svojim pratiocima približila ovu ceremoniju u Americi koju je većina do sada gledala samo na filmovima i u serijama.
Amerikancu Brajanu Arčibaldu omiljeno piće je pivo iz Srbije, a hrana ćevapi sa kajmakom. Osim toga, omiljena žena na svetu mu je Srpkinja. Upravo zato, odlučio je da je oženi u Srpskoj pravoslavnoj crkvi u Majamiju i postane pravoslavac.
Mnogi Srbi koji su otišli u SAD bave se transportom robe i voze kamione, međutim, iako je to posao na kom može prilično da se zaradi, on je daleko od idealnog i nosi sa sobom puno izazova.
08.06.2024
18:58
Bila je obučena u odoru tipičnu za američke fakultete i imala je prepoznatljivu kapu sa kićankom na glavi. Ono što je odvajalo od dugih bila je - srpska zastava oko vrata.
- Ovako je izgledala ta moja uniforma za diplomiranje i verovatno se pitate: "Danice, zašto imaš srpsku zastavu oko vrata?". To je zato što sam imala opciju da to naručim kao internacionalni student - objasnila je.
Danica je imala i lepu haljinu ispod uniforme, ali nije imala priliku da je pokaže.
Pronaći ljubav preko interneta danas je potpuno normalna stvar. Međutim pre nego što se zaljubite i odlučite da zbog osobe sa one strane ekrana promenite život iz korena, najbolje je proveriti da li je taj neko stvaran. Jer, može se desiti da iza američkog princa stoji ni manje ni više nego nigerijski prevarant.
- Ovde smo svi mi, studenti, čekali u redu da krene ceremonija, pa smo se, kada je počela, povukli malo sa strane da bi pustili profesore da prođu. E, sad... Kad sam dobila diplomu, rekla sam sebi: "Danice, pokaži tri prsta"! I kao što možete da vidite, to sam i uradila, jer ako već srbujem s ovom zastavom, da srbujem barem na maks. Tako da sam bila najveći patriota ikada - našalila se Danica.
Mnogi ljudi u komentarima su Danici čestitali i poželeli joj sreću u karijeri i nastavku života.
"Bravo", "Svka čast, carice", "Tako se to radi, devojko", bili su samo neki od komentara.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Amerikancu Brajanu Arčibaldu omiljeno piće je pivo iz Srbije, a hrana ćevapi sa kajmakom. Osim toga, omiljena žena na svetu mu je Srpkinja. Upravo zato, odlučio je da je oženi u Srpskoj pravoslavnoj crkvi u Majamiju i postane pravoslavac.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov nazvao je uzajamno korisnim preliminarni dogovor o prodaji paketa akcija srpske kompanije NIS, koji pripada "Gaspromnjeftu", mađarskoj kompaniji MOL.
Nemčki kancelar Fridrih Merc iznenadio je javnost izjavom da je „Rusija evropska država“, preokrećući dotadašnji kurs aktivnog potiskivanja Rusije iz Evrope.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić javio se iz Davosa, gde učestvuje na Svetskom ekonomskom forumu, ističući da u ovom švajcarskom gradu vlada prava gužva i ogromno interesovanje zbog predsednika SAD-a Donalda Trampa.
Izložba "Jasenovac - trajna opomena" otvorena je u ponedeljak u centralnom holu Skupštine Srbije, gde će trajati do kraja januara, u organizaciji Muzeja žrtava genocida i uz podršku Ministarstva kulture.
Snežana, majka Nevene Petrović, članice Crvenog tima u Exatlonu, rekla je da je Nemanja Radovanović pokazao pravo lice time što je prostačkim rečima uvredio njenu ćerku.
U rijalitiju Exatlon Srbija tenzije dostižu tačku usijanja, a Plavi tim zaratio je sa Sanjom Kalinović, zbog čega su počeli da kuju plan kako da je izbace.
Pojedini učesnici Exatlona izneli su mišljenje o Dušici Topić koja je napustila takmičenje zbog povrede oka. Svi su se složili oko jednog - žao im je što nije bila u stanju da se bori.
Crveni su u prvom delu takmičenja slavili sa čak 10:4 i time osigurali povratak u vilu. Uz to, dobili su 50 minuta razgovora telefonom, dok su Plavi dobili dodatnu rundu i dobili 10 minuta uprkos porazu.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Stefan Savić, MMA borac, ubijen je u noći između 24. i 25. februara 2024. godine, a Vasilije Gačević koji je osumnjičen za njegovo ubistvo uhapšen je u Španiji. Koliko je teško i kako se porodica nosi sa bolom, otkrila je Stefanova majka Jasmina.
Tinejdžera (16) koji je šestog decembra pucao u restoranu ''Durmitor'' sa ciljem da ubije Nenad Alajbegovića Alibega, a umesto njega, izrešetao Nemanju K. obučavao je otac.
Najnovije pretnje predsednika SAD Donalda Trampa u vezi Grenlanda i ostrva Čagos najbolje je razumeti kao njegovu sklonost drami u stilu rijaliti televizije, smatra bivši direktor komunikacija u Beloj kući Entoni Skaramuči.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da ne postoje dokazi da Rusija ili Kina planiraju aneksiju Grenlanda za koji tvrdi da nije prirodni deo teritorije Danske.
Norveške vlasti poslale su hiljade pisama građanima u kojima ih upozoravaju da bi vojska u slučaju rata sa Rusijom mogla da zatraži i zapleni njihovu privatnu imovinu, uključujući kuće i vozila, preneo je Telegraf.
Mesto novog umetničkog direktora Drame narodnog pozorišta u Beogradu preuzeo je dramaturg, producent, kulturolog i međunarodni kulturni radnik Zoran Stefanović, objavljeno je na sajtu Narodnog pozorišta.
Francuski luksuzni brend Hermes, prema navodima medija, primenjuje veoma stroge kriterijume kada je u pitanju prodaja njihove najpoznatije torbe, Birkin.
U australijskoj saveznoj državi Kvinslend zabeležen je nesvakidašnji i uznemirujući prizor, otrovna smeđa zmija pronađena je u korpi za prljav veš i šokirala ukućane.
Psi često deluju kao da savršeno razumeju sve što im govorimo, ipak, čak i najčešće reči koje koristimo u dresuri ponekad mogu da zbune psa i izazovu nesigurnost ili frustraciju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar