Bavili ste se sportom, da li imate pravo na sportski staž: PIO fond sve objasnio, jedna stavka je ključna
Podeli vest
Nisam nikad radio u Srbiji, niti u SFRJ, ali sam godinama sam uplaćivao doprinose za PIO u Jugoslaviji, odnosno Srbiji, po osnovu toga što sam igrao košarku u saveznom rangu (Prva i Druga liga), opisao je svoju situaciju Fondu PIO jedan od budućih korisnika.
On se sada interesuje na koji način može da obavi uvid i proveru pošto nema tačnu evidenciju o uplatama.
Veliko nevreme pogodilo je Srbiju, a posebno su stradali građani Beograda gde se dogodila nezapamćena poplava. Skoro svaki deo grada je bio pod vodom, a vodovodni sistemi nisu mogli da prime toliku količinu vode.
Novopazarska policija isključila je iz saobraćaja trojicu vozača koji su upravljali vozilima pod dejstvom alkohola ili psihoaktivnih supstanci.
03.07.2024
09:39
Svojstvo osiguranika po osnovu bavljenja sportom može da se prizna sportisti koji je bio član sportskog kluba koji se takmičio u saveznom rangu ili u sportovima u kojima se takmiče pojedinci.
Potrebno je podneti zahtev za utvrđivanje podataka o stažu osiguranja i svojstvu osiguranika nadležnoj filijali Fonda PIO prema mestu prebivališta, na osnovu kojeg se sprovodi postupak i donosi rešenje. Uz zahtev za utvrđivanje svojstva osiguranika sportiste potrebno je priložiti zvanične dokaze: javne isprave iz kojih se vidi da se lice u određenom periodu bavilo sportom (registracija, zdravstveni karton, zapisnici sa utakmica i sl.).
Takođe potrebno je dostaviti i potvrdu – dokaz kojeg ranga je bio klub u vreme kada je sportista bio član tog kluba, odnosno potvrde matičnog kluba, odgovarajućeg granskog i Sportskog saveza Srbije i dokaz o školovanju u vreme kada se sportista nalazio u klubu.
Prema procenama direktora Nacionalne organizacije turističkih agencija Aleksandra Seničića, u Grčkoj će ove godine letovati više od milion turista, pa je važno skrenuti pažnju na promene koje ih čekaju po dolasku na omiljenu destinaciju, ali već i na samom ulasku u autobus za Grčku.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Veliko nevreme pogodilo je Srbiju, a posebno su stradali građani Beograda gde se dogodila nezapamćena poplava. Skoro svaki deo grada je bio pod vodom, a vodovodni sistemi nisu mogli da prime toliku količinu vode.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
U četvrtak, 9. aprila, dekan Danijel Sinani, koji je sve više aktivan u političkim redovima, zakazao je redovnu sednicu Nastavno-naučnog veća (NNV) Filozofskog fakulteta u Beogradu.
Katarina Jovanović, blokaderka sa dna kace i kvazioperska pevačica, koja je tokom nedavnog skupa zgubidana ispred Rektorata na samo nekoliko metara od mesta stradanja studentkinje Milice Živković na sav glas urlala pokliče protiv vlasti, pojavila se sinoć na protestu ispred zgrade tajkunske N1.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stastao se sa specijalnom izaslanicom Ujedinjenog Kraljevstva Velike Britanije i Severne Irske za Zapadni Balkan Karen Pirs.
Lider SNS i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević oglasio se nakon novih skandaloznih napada na porodicu Aleksandra Vučića, njegovog brata Andreja, od strane Đilasove perjanice Marinike Tepić
Pokret obnove Kraljevine Srbije (POKS) saopštio je da je prekinuo sve veze sa dosadašnjim partnerima iz koalicije NADA i u Narodnoj skupštini Republike Srbije zvanično formirao poslaničku grupu pod nazivom "POKS".
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
Muškarac N. R. (30) koji je poginuo u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, izleteo sa puta i udario u betonski krst, osumnjičen je da je neposredno pre zločina ubio čoveka (68) u njegovoj porodičnoj kući u Bečmenu.
Maloletni B.P. (16) napao je i izbo svog dedu Milana P. (77) i njegovu partnerku Mirelu M. (51) u porodičnom lokalu u centru Obrenovca, a na mestu zločina se i danas mogu videti lokve krvi i tragovi nasilja.
Zorica R. (35) i Miroslava R. (24) osuđeni su danas na po pet i po gdina zatvora zbog trgovine ljudima u saizvršilaštvu jer su u toku 2023. godine i u toku 2024. godine oštećenog eksploatisali za prosjačenje, zloupotrebom njegovog poverenja, teških prilika, silom i pretnjama.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je sinoć da ukrajinsko vojno osoblje učestvuje u konsultacijama o tome kako će funkcionisati Ormuski moreuz.
Sjedinjene Američke Države blisko će sarađivati sa Iranom, najavio je američki predsednik Donald Tramp, uz poruku da Vašington već razgovara sa Teheranom o ublažavanju tarifa i sankcija.
Cenu rata na Bliskom istoku platiće i građani Bosne i Hercegovine, kroz drastična poskupljenja osnovnih prehrambenih proizvoda koja bi do žetve mogla da iznose i do 70 odsto, upozoravaju poljoprivrednici.
Američki dolar je danas oslabio prema svim glavnim svetskim valutama nakon što su Sjedinjene Američke Države i Iran postigli dvonedeljno primirje, što je smanjilo potražnju za ovom valutom kao sigurnim utočištem i oborilo cene nafte.
Vlada Velike Britanije zabranila je Kanjeu Vestu dolazak u zemlju gde je trebalo da bude glavni izvođač na Vajrles festivalu u julu, u Londonu, javljaju britanski mediji.
Samsung je najavio da će aplikacija Samsung Messages prestati da funkcioniše u julu 2026. godine, pa korisnicima preporučuje prelazak na Google Messages.
Luna i Nina, ćerke densera Gagija Đoganija, priznale su da imaju problem u komunikaciji sa ocem, te da se sa njim dopisuju putem veštačke inteligencije, sa kojom se on svađa, jer ne kapira da priča sa robotom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar