• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

23.07.2024

17:53 >> 17:55

Večeras se otvaraju "Bečka vrata"! Evo koji delovi Srbije su prvi na udaru - stižu pljuskovi!

Tanjug/Vladimir Sporčić

Vesti

Večeras se otvaraju "Bečka vrata"! Evo koji delovi Srbije su prvi na udaru - stižu pljuskovi!

Toplotni talas koji je Srbiju držao dve sedmice pod najvećim stepenom upozorenja na ekstremno visoke temperature je popustio prethodnih dana, ali pravo zahlađenje JOŠ nismo osetili. prema najavi meteorologa, već u toku noći dolazi do promene koja će ukloniti takozvani „poklopac toplotne kupole“ nad nama.

Meteorolog Ivan Ristić je objavio da u sredu 24. jula dolazi hladni front sa severozapada i donosi kratkotrajno osveženje u trajanju od nekoliko dana. Počeće da duva umeren, povremeno pojačan severozapadni vetar.

- Naoblačenje sa kišom pljuskovima i grmljavinom već u ranim jutarnjim časovima zahvatiće prvo severozapad zemlje i brzo će se proširiti u toku dana na celu zemlju. IRIE model ne daje veliku šansu za grad, maksimalno je 50-60 odsto tako da većih oluja najverovatnije neće biti, ali kiše prema modelu hoće i to dosta - kaže Ivan Ristić.

Foto: E stock

 

Pljuskovi stižu u Beograd pred zoru i rano jutro.

Za „Blic" Risitić objašnjava da će kroz „Bečku kapiju“ već u toku noći na granici Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske, hladni front početi da se širi i da se spušta prema jugoistoku.

- Predfrontalne nestabilnosti i pljuskovi kreću kasno popodne i večeras, i već rano ujutru, pred zoru, oko pet-šest-sedam sati biće u Beogradu. Na krajnjem severu i severozapadu zemlje najverovatnije neće biti padavina, biće suvo, ali u ostatku zemlje očekuje se kiša. Temperatura vazduha će biti u padu u odnosu na ove dane, biće oko 24-25, do maksimalno 30 stepeni stepeni Celzijusa u delu Vojvodine gde neće biti padavina - kaže Ivan Ristić.

Nestabilno vreme sa nižom temperaturom trajaće oko tri dana, kaže meteorolog, a zatim se ponovo očekuje porast temperature i znatno toplije vreme.

- Već u subotu sledi porast temperatura koje će biti više od 30 stepeni Celzijusa. Idu nam opet tropski dani. Najtoplije će najverovatnije biti u ponedeljak, preko 35-37 stepeni - kaže Ristić.

 

 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Hronika

Na njih padaju muškarci, a one su pale pred zakonom: Jedna je ukrala milione, druga krasi poternice po Evropi, a za treću svi znamo (FOTO)
Hronika

Na njih padaju muškarci, a one su pale pred zakonom: Jedna je ukrala milione, druga krasi poternice po Evropi, a za treću svi znamo (FOTO)

Njihove fotografije punile su društvene mreže, naslovnice i rijaliti rubrike, ali su se umesto na modnim pistama ili crvenom tepihu našle u policijskim dosijeima i sudnicama. Od milionske krađe u Nemačkoj, preko veza sa organizovanim kriminalom, do presude koja je šokirala region, njihove priče pokazale su da izgled često može da zavara.

19.07.2026

20:00

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji
Kultura

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji

Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.

17.07.2026

14:27

Magazin

Džet set