Iako je korišćenje dozvoljenog minusa najskuplja usluga banaka, klijenti se i dalje neretko odlučuju za ovu mogućnost. Većinu korisnika dozvoljenog minusa brine pitanje da li banka može da raskine ugovor, tako da klijent dođe u situaciju da mora sva sredstva da vrati odjednom.
U naselju Sava Kovačević u Zemunu došlo je do incidenta, kada je jedan od stanovnika na teren za fudbal bacio ulje, a kako navode komšije, to je učinio jer mu smeta dečija igra.
05.08.2024
10:38
Istakao je da dolazi čak i do otkazivanja izleta, jer roditelji više ne mogu da finansiraju taj trošak. Kako ističe, "ako se ovakva praksa nastavi, školske ekskurzije će se najverovatnije ukinuti".
Cene školskih ekskurzija su enormne, a neki roditelji nemaju novca da pokriju toliki trošak. Iako se ekskurzija plaća na rate, što je jedna olakšica, ne treba zaboraviti ni džeparac, kao i kupovinu i samu pripremu za ekskurziju što iziskuje dodatni trošak. U nekim školama ekskurzije su čak počele i da se otkazuju, a naš sagovornik objansio je zašto do toga dolazi.
- Škola izdvaja nekoliko ponuda. Savet roditelja trebalo bi da bira onu koja je najbolja za njih i za decu, a onda se desi da izaberu najskuplju. To je samo nekolicina roditelja koja bi trebalo da predstavlja sve roditelje i celo odeljenje, a često je komunikacija među njima loša. Obično iz neke lične koristi ili ličnog interesa predlože onu ekskurziju koja odgovara direktor škole ili nekom nastavniku - kaže gospodin Antić.
Na društvenim mrežama osvanuo je prizor snimljen danas na Adi Ciganliji koji je zgrozio mnoge Beograđane. Naime, žena je na kupanje povela i kućne ljubimce - dva pacova!
04.08.2024
13:37
On dodaje da bi roditelji trebalo da budu upoznati sa svakom stavkom koja spada u cenu ekskurzije u koju su uključene između ostalog i dnevnice nastavnika i direktora škole, te da znaju da li cena pokriva i dodatne i fakultativne izlete, koliko tačno obroka imaju...
- Cene se kreću između 80 i 90 hiljada dinara. To su uglavnom Grčka, Italija, Španija ide se autobusom i imaju doručak. Pored toga vi morate dati detetu još toliko novca. Ako ste platili ekskurziju od 80 hiljada, sigurno mu treba dati minimum još 500, 600 evra da bi kupio ručak, večeru ili da bi izašao na piće uveče sa svojim društvom , da plati ulaznicu u diskoteku što uglavnom nije uračunato u cneu. To je jedna zabava koja skupo košta - kaže on.
Napominje i da su, nažalost, ekskurzije sada pretvorene u zabavu i provod, te edukacija više nije na prvom mestu. Nažalost, kako je rekao, ako se ovakva praksa nastavi, ekskurzije će potpuno biti ukinute.
- U trogodišnjim stručnim školama ekskurzije su ukinute. Retko koja škola vodi decu na ekskurziju. Ekskurzija nije samo cena koju platite - spavanje sa doručkom. Ekskurzija su i ostale stvar: kupiti neki poklon porodici, popiti piće i to je već velika količina para. I ako se ovako nastavi, ubeđen sam da će to biti ukinuto i da će ekskurzija, pošto ne izvršava osnovnu funkciju edukacije i niti prikupljanje količina znanja, biti ukinuta - istakao je on.
Fakulteti u Beogradu sa sve više slobodnih mesta, pada interes za visoko obrazovanje?
Za naš portal prokomentarisao je i nažalost vidljiv pad zainteresovanisti srednjoškolaca za dalje usavršavanje i upisivanje na fakultete.
- Većinom ljudi idu na strukovne studije, rade i uče i nakon toga dobiju vrlo brzo posao. I u svetu imate slabije interesovanje za studiranje. Pogotovo što svi fakulteti i jedni i drugi nisu preobrađeni u tržištu. Vi ne možete, nakon što na fakultetu provedete godinu dana, da naučite posao, Morate da radite šest meseci da bi naučili i da bi mogli da radite. Teorijska i praktična nastava moraju da budu povezane , to se mora pod hitno promeniti - zaključuje on.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iako je korišćenje dozvoljenog minusa najskuplja usluga banaka, klijenti se i dalje neretko odlučuju za ovu mogućnost. Većinu korisnika dozvoljenog minusa brine pitanje da li banka može da raskine ugovor, tako da klijent dođe u situaciju da mora sva sredstva da vrati odjednom.
Vođa blokaderske liste u Boru, Marko Andrejević zvani Muta, daje izjavu u policiji, jer kako saznajemo, pobegao je sa mesta tragedije na Filozofskom fakultetu gde je devojka tragično stradala 26. marta 2026. godine.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
Nema većeg neprijatelja islama od organizacije "Muslimanske braće", jer je ona, umesto islama, ponudila političku interpretaciju vere i to nasilnu, esktremnu, političku orjentaciju u koju je integrisala dogmatičku interpretaciju vere – vehabizam kao versko učenje i versku praksu, rekao je ekspert za bezbednost Dževad Galijašević.
Premijer lažne države - Aljbin Kurti poručio je danas da je saradnja sa NATO paktom neophodna za jačanje odbrambenih kapaciteta tzv. Kosova i unapređenje strateškog partnerstva, kao i da članstvo u Alijansi ostaje strateški cilj "Kosova", prenela je Ekonomija onlajn.
Publicista i analitičar Zoran Ćirjaković uputio je oštre kritike na račun studenata koji učestvuju u blokadama, ocenjujući da je kod dela njih došlo do, kako kaže, ozbiljnog osećaja samovažnosti i uverenja da imaju apsolutni legitimitet da predstavljaju državu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas novi javni poziv studentima blokaderima i svim zainteresovanim stranama na otvoren dijalog, naglašavajući da je spreman za razgovor u svakom trenutku - ali uz jasan uslov.
U pokušaju da prikriju svoj poraz u svih 10 opština gde su 29.3.2026. bili lokalni izbori, blokaderi FTN i NovaS, su u tekstu NovaS, od 6.4.2026. godine, u 6 opština morali da prikažu drastične laži, upoređujući rezultate SNS 2022. i 2026. godine, gde su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate opozicionih stranaka Dveri, SDS (Tadić), Zavetnika, Zdrave Srbije i Vlaškog Mosta. U tri opštine su posegli za manjim obmanama, kada su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate SPS, JS, SRS itd. Konačno, potpuno su prevarantski prikrili rezultate izbora u opštini Kladovo, gde su doživeli najveći brodolom.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Viši sud u Leskovcu je danas doneo i javno objavio presudu kojom je optuženi Dragiša R. iz Lebana, oglašen krivim zbog krivičnog dela ubistvo i osuđen na maksimalnu kaznu zatvora u trajanju od 15 godina, u koju će mu se uračunati i vreme provedeno u pritvoru, počev od 15. decembra 2025. godine.
Saobraćajna nezgoda dogodila se večeras u Zemunu, u Ulici cara Dušana kod broja 122, kada je vozač putničkog automobila izgubio kontrolu nad vozilom i udario u više parkiranih automobila.
Nemanji R. (29) koji je, kako se sumnja, juče u kući u Petrovčiću ubio komšiju Uglješu T. (58), a potom izvršio samoubistvo, sudi se za nasilje nad suprugom, a prema nezvaničnim informacijama prošle godine dva puta je bio u pritvoru.
Pripadnici MUP u Kraljevu uhapsili su J.D. (27) i K.S. (22) iz ovog grada zbog postojanja osnovane sumnje da su izvršile krovočno delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i ometanja službenog loca u bršenju službene duznosti.
Sjedinjene Američke Države razmatraju planove za povlačenje ili premeštanje svojih trupa iz evropskih zemalja koje nisu podržale vojnu kampanju protiv Irana, prenosi Vol strit džurnal.
Ukrajinski televizijski kanali bliski vlastima u Kijevu objavili su da je Ukrajina „ponovo pobedila“, ovoga puta u kontekstu sukoba sa Iranom, uz tvrdnju da je ključnu ulogu u toj navodnoj pobedi odigrala ukrajinska protivvazdušna odbrana.
Gledaoci serije "Katarina Velika" na Informer TV imaju priliku da prate intrigantne poteze Stepana Ivanoviča Šeškovskog, čoveka koji iz senke čuva tron moćne carice.
Glumac Nikola Pejaković kaže da mu ne pada na pamet da vozi 20 sati do Grčke da bi išao na odmor i smatra da su letovanja i zimovanja nakaradno postavljena.
Vlasnica psa Dženifer Navratil iz Ostina potrošila je 650 dolara na hitan odlazak kod veterinara nakon što je njena dvogodišnja zlatna retriverka Arlo počela čudno da se ponaša po povratku iz šetnje.
Na glamuroznoj premijeri serije Euforija u čuvenom "TCL Chinese Theatre" u Los Anđelesu, sve oči bile su uprte u jednu osobu, neponovljivu Zendaju koja je svojim pojavljivanjem podigla temperaturu.
Učesnica rijalitija "Elita" Maja Marinković zatražila je na kapiji tabletu za dan posle, jer je strahovala od moguće trudnoće nakon rizičnih odnosa koje je imala sa Asminom Durdžićem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar