Novo ograničenje putnicima u avionima: Evo kada počinje da važi mera na aerodromima širom Evropske unije
Podeli vest
Nova regulativa Evropske unije uvela je ograničenja za putnike koji putuju evropskom avio-kompanijom i najavljeno je da će od 1. septembra 2024. godine putnici biti ograničeni na najviše 100 ml tečnosti u svom ručnom prtljagu, prenosi "Šengen Njuz".
Saopštenu vest prokomentarisao je u saopštenju za javnost Međunarodnog saveta aerodroma koji je naveo da će nova mera uticati i na putnike i na aerodrome.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije, Goran Vesić, objavio je da je nacionalna avio-kompanija Er Srbija oborila rekord u redovnom saobraćaju tokom jula meseca 2024. godine.
Avio kompanija Er Srbija saopštila je danas da je tokom jula 2024. prevezla ukupno 548.009 putnika, uz povećanje od 7,2 odsto u redovnom saobraćaju u odnosu na isti mesec prošle godine.
02.08.2024
12:57
Nova mera imaće uticaj (negativan) na iskustvo putovanja i ulaganja aerodroma. Međunarodni savet aerodroma (ACI) pozvao je Komisiju Evropske unije i države članice da uspostave mapu puta sa postavljenim ciljevima za tu meru koja je privremena prema njima.
Novo ograničenje izazvalo je sve aerodrome koji su instalirali C3 skenere koji su najnapredniji uređaji za standarde detekcije. Do sada su ovi skeneri omogućavali putnicima da nose tečnosti bez ikakvih ograničenja, kao i da ih drže uz elektronske uređaje, poput laptopa.
Usled kvara IT sistema beogradskog aerodroma, danas (četvrtak, 1. avgust 2024. godine) u jutarnjim časovima došlo je do stvaranja većih gužvi na šalterima za prijavu na let.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić izjavio je da se očekuje da će “Er Srbija” uskoro uspostaviti avio liniju za Guandžo, a da bi do kraja ove, najkasnije početkom sledeće godine trebalo da počnemo sa letovima i prema Šangaju čime ćemo, dodao je, imati ukupno tri avio linije za Kinu.
25.07.2024
20:13
Foto: Shuterstock
ACI očekuje da će novo ograničenje dovesti do značajnog operativnog opterećenja i da će uticati na iskustvo putnika i aerodrome koji su primenili ovu vrstu tehnologije, s obzirom da kupovina C3 skenera može koštati skoro osam puta više od običnih mašina. Njihovi troškovi održavanja su takođe četiri puta veći.
- Međutim, ostaje činjenica da su oni aerodromi koji su rano usvojili ovu novu tehnologiju teško kažnjeni i operativno i finansijski. Oni su doneli odluku da investiraju i uvedu C3 skenere u dobroj nameri, na osnovu toga što je EU dala zeleno svetlo za ovu opremu bez ikakvih ograničenja - izjavio je Oliver Jankovec, generalni direktor ACI Evropa
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije, Goran Vesić, objavio je da je nacionalna avio-kompanija Er Srbija oborila rekord u redovnom saobraćaju tokom jula meseca 2024. godine.
Kako naša GOSI služba javlja, blokaderi-kapuljaši zajedno sa ekipom antisrpske "N1", odlučili su da posete Orašac i okolinu kako bi pričali sa narodоm. Ipak, realnost ih je brutalno demantovala.
Prof. dr Vojislav Šešelj, predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) otkrio je detalje o prošlosti izvestioca Evropskog parlamenta za Srbiju, osvedočenom ustaši Toninu Piculi.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je trn u oku blokaderima jer raskrinkava njihove laži i na duhovit način ih postavlja na mesto, najnovijom objavom im je zadao još jednu "šamarčinu" i dirnuo ih u bolnu ranu.
Javnost je ogorčena nakon što je na društvenim mrežama osvanuo snimak na kom se vidi kako se predstavnici Socijaldemokratske partije Srbije (SDPS) Rasima Ljajića i Stranka demokratske akcije (SDA) Sandžaka Sulejmana Ugljanina zajedno provode u Turskoj i pevaju da im je “Bosna majka junačka”!?!
Lažna ekološkinja i blokaderka Ljiljana Bralović, poznata po skandaloznim, uvredljivim izjavama na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, prisustvovala je današnjem sramnom mini-skupu u Čačku, odakle je zapretila članovima i simpatizerima Srpske napredne stranke (SNS).
Snimak koji prikazuje svu bruku i sramotu u režiji blokadera zgubidana i tajkunske, antisrpske televizije N1 nije za ljude sa slabim želucem, budući da je svakom normalnom čoveku mučno da gleda naizgled ozbiljne ljude i ljude u "ozbiljnim" godinama kako se na najstrašniji način rugaju pevačici Ani Bekuti.
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
Kapiten Plavih u Exatlonu Nemanja Radovanović istakao je da mu je izletela uvreda koju je uputio Neveni Petrović, ali i da ga je zabolelo što je neko iz Crvenog tima uputio uvredu njegovog saigračici.
U Opštu bolnicu Novi Pazar primljen je A. I. (52) iz Tutina sa teškim povredama šake, pri čemu su mu amputirana dva prsta, nezvanično saznaje Informer.
Nekoliko iranskih državnih televizijskih kanala koji se emituju preko satelita Badr hakovano je danas, tokom čega su u program puštani snimci protesta i pozivi prognanog Reze Pahlavija građanima da se pridruže demonstracijama.
Startap za korišćenje galaktičkih resursa GRU otvorio je internet stranicu za onlajn rezervacije smeštaja u hotelu na Mesecu, koji bi prve goste trebalo da primi tokom 2030-ih godina, prenose Ars Technica i Futurism.
Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski od 2021. godine menja ministre odbrane gotovo na svake dve godine, a uzrok nije neuspeh u sukobu sa Rusijom, već sistemska korupcija unutar ministarstva i upravljanje ogromnim stranim sredstvima.
Džejms Kameron, danas 71-godišnji reditelj poznat po hitovima poput "Terminatora" i "Avatara" frustrirano je reagovao na ponovljeno pitanje o kraju filma "Titanik".
Svi smo barem jednom razlišljali kako da operemo perjanu jaknu kod kuće, a da zadržati joj savršeni pufnasti oblik. Sada postoji trik koji je posato viralan.
Novinarka Mira Adanja Polak otvoreno je govorila o ličnim žrtvama koje je podnosila kako bi mogla da radi intervjue i reportaže koje su je profesionalno ispunjavale.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar