"Mislio sam da ću u Srbiji biti kratko!" Rus koji živi na selu pokazao kako pravi kozji sir: Bavi se poljoprivredom i sam pravi hranu!
Podeli vest
Mladi Rus Gleb Fils došao je u Srbiju pre više od dve godine računajući da neće dugo ostati, međutim zaljubio se u našu zemlju i preselio na selo gde zajedno sa porodicom radi oko kuće, bašte, stoke...
On je nedavno na svom Tik Tok nalogu "glebfeels" pokazao i kako pravi sir od mleka koze koju sam čuvao.
Amerikanac James Mahan i Rus Yury Plotnikov, prijatelji koji žive u Argentini, u Srbiju su došli iz privatnih razloga. Zbog zdravstvenih tegoba nedavno su posetili jednu stomatološku ordinaciju u centru Beograda, a iskustva su im više nego pozitivna.
Muškarac iz Rusije objasnio je da smatra da su Srbi dobar narod, međutim da postoji nešto što nam najviše zamera, a tiče se neispunjavanja obećanja, posebno onih za ispijanje kafa i druženja.
16.05.2024
15:29
- Kao što znate - imam kozu. I danas ću da vam pokažem kako pravim sir - priča ovaj simpatičan mladić na skoro odličnom srpskom.
Kao da je oduvek to radio, on objašnjava kako prvo mora da iscedi mleko koje potom sipa u šerpu.
- Onda operem teglu i stavim mleko na šporet gde ga držim na 35 stepeni oko pola sata - objašnjava ovaj Rus.
U Jagodini je, pod pokroviteljstvom Skupštine grada Jagodine održan 5. Jagodinski polumaraton sa 1500 učesnika iz zemlje i inostranstva. Pobednik 5. jagodinskog polumaratona je Rus Vjačeslav Sokolov koji je postavio i novi rekord staze u Jagodini.
Rus Mihail Raduga (40) iz Novosibirska sam je sebi operisao mozak. On je, tokom četvorosatne operacije, bušilicom otvorio sebi lobanju i u mozak postavio elektrodu, kojom je želeo da kontroliše svoje snove. Snimak tog suludog zahvata objavio je na društvenim mrežama, uz upozorenje da to niko ne treba da radi sam, jer je tokom procedure on umalo umro. Osim toga, naknadno je morao da ode kod profesionalnog hirurga kako bi mu izvadio implant iz glave.
21.07.2023
14:15
Nakon obrade, sir stavlja u posudu i preko njega teglu meda kako bi ga pritisnuo. To tako treba da stoji preko noći nakon čega se, pokazuje, dobija lep, čvrst sir. Soli ga...
- Mala pauza za čaj. I, sir je spreman. Možete da ga jedete kad želite. Ja sam ga pojeo za doručak - ispričao je on.
Ovaj njegov snimak inspirisao je mnoge ljude koji su u komentarima hvalili njegov izbor da živi na selu i sam pravi hranu.
Netipičan način života
Rus Gleb Fils se, kako su pisali mediji, doselio sa svojom porodicom u Srbiju pre više od dve godine i vodi vrlo netipičan život za današnju omladinu. Ne privlači ga život u gradu, kao ni noćni provod i izlasci do zore.
Naportiv, za svoj dom odabrao je selo, a tokom dana mu društvo prave - njegove ovce sa kojima se beskrajno zabavlja, a od toga i živi!
Ovaj šarmantni mladić je postao prava atrakcija na društvenim mrežama, ima hordu pratilaca, a njegovi snimci vrlo brzo postaju viralni.
- Prvi put sam došao u Srbiju 2010. godine, tada samo kao turista. Prošlo je dosta vremena, čak 10 godina kada sam konačno odlučio da se preselim ovde iz Londona - rekao je Gleb za "Lepote Srbije".
Bavi se stočarstvom i poljoprivredom i uživa u malom planinskom selu sa prelepim pogledom na prirodu. Ima predivan dar za slikanje, te u slobodno vreme stvara neverovatna umetnička dela.
- Zapravo, za to su zaslužni, pre svih, moji roditelji. Oni su poljoprivrednici, tako da sam ja tu kao njihova ispomoć. Pored toga sam i prevodilac. Sada, od kako sam u Srbiji, slobodno mogu reći da sam postao influenser - kaže kroz smeh.
Želja mu je da perfektno nauči da priča srpski, i priznaje da obožava našu kuhinju.
- Iskreno, ne sećam se koja je bila prva reč koju sam naučio na srpskom, ali mogu reći da jako volim dve reči, a to su "čoveče" i "ovaj" . Što se tiče hrane, obožavam mnogo toga, a ako moram da izdvojim to bi onda bili prebranac, kupus salata, roštilj... Od pića volim rakiju - kaže Gleb.
Ističe da svako treba da postupa u skladu sa svojim željama, te da uvek treba probati i nešto novo.
- Mislim da je to u redu. Ukoliko neko misli da treba da ide, to je njegova odluka i sasvim je u redu probati nešto novo. Ja sam na sličan način došao u Srbiju i volim je jer je drugačija, dosta se razlikuje u odnosu na Rusiju i Englesku, gde sam živeo. Ljudi su dosta druželjubiviji, prijatni i topli ovde u Srbiji - smatra mladi Rus.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Amerikanac James Mahan i Rus Yury Plotnikov, prijatelji koji žive u Argentini, u Srbiju su došli iz privatnih razloga. Zbog zdravstvenih tegoba nedavno su posetili jednu stomatološku ordinaciju u centru Beograda, a iskustva su im više nego pozitivna.
Ukrajinska operaterka drona iz sastava Oružanih snaga Ukrajine (OSU) izjavila je da želi da ubije „što više Rusa“ i da u tome, kako je sama rekla, „uživa“, prenosi britanski Tajms.
Kako smo ranije pisali Mladen Savatović, reporter tajkunske televizije N1, provodi prvomajski praznik u sobi sa bračnim krevetom sa svojim "prijateljem" u hotelu Ramonda na Rtnju. A sada znamo i o kom "prijatelju" je reč.
Lider Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević govorio je o tome da će UF, koji zvanično dolazi u Beograd 1. avgusta ove godine biti veliki regionalni spektakl.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv Koste M. (20) i Olgice M. (50) zbog sumnje da su nelegalno držali oružije kod sebe, a Kosti M. i delo teškog ubistva.
Amazon je saopštio da bi obnova klaud operacija u Bahreinu i Ujedinjenim Arapskim Emiratima, oštećenih tokom sukoba na Bliskom istoku, mogla da potraje nekoliko meseci.
Američki predsednik Donald Tramp objavio je AI-generisanu fotografiju na kojoj se on, potpredsednik Džej Di Vens i američki državni sekretar Marko Rubio brčkaju u reflektujućem bazenu ispred Linkolnovog memorijala u Vašingtonu.
Kultni film Nacionalna klasa iznedrio je brojne nezaboravne likove, a među njima je bila i Senka, devojka koja se pojavila u svega nekoliko scena, ali je ostavila snažan utisak na publiku.
Glumac Marko Todorović koji je u filmovima o "Žikinj dinastiji" glumio prijatelja Milana hteo je da odustane od snimanja i to zbog Dragomira Bojanića Gidre.
Vaše dvorište može izgledati kao uredan i miran kutak prirode, ali ponekad se u takvom okruženju može pojaviti neočekivan gost - zmija, a evo koje četiri ih privlače.
Gugl je podelio osam praktičnih saveta koji mogu da pomognu da baterija na Android uređajima traje duže. Ovi saveti su jednostavni za primenu i lako se uklapaju u svakodnevno korišćenje.
Bokser Veljko Ražnatović vratio se iz Rusije u Srbiju gde sada najviše provodi vreme sa svojim sinovima, te neretko deli njihove fotografije na Instagramu.
Klavijaturista Aleksandar Stanimirović, poznatiji kao Aca Amadeus bio je u centru skandala zbog drame sa ženom i ćerkom, a nakon svega započeo je svoj biznis.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar