Jak vetar, kao najava nevremena koje će pogoditi Srbiju, trenutno duva i na beogradskom moru - Adi Ciganliji.
Na Instagram stranici Moj Beograd objavljen je snimak na kom se vidi kako vetar obara suncobrane na plaži, kao i "borbe" zaposlenih kafića da ih skupe.
Korisnici društvenih mreža su duhovito skrenuli pažnju da je osoba koja je snimala trebala da ostavi kameru i pomogne u zatvaranju suncobrana.
RHMZ je danas upozorio na visoke temperature, sa maksimalnom dnevnom do 38 stepeni, ali i sa mogućim nepogodama.
- Do sredine sledeće sedmice promenljivo i nestabilno, povremeno sa pljuskovima i grmljavinom koji će lokalno biti izraženiji uz grad i jak i olujni vetar u zoni najjačih pljuskova, u ponedeljak (19.08.) uglavnom u zapadnim i južnim, u utorak (20.08.) i u centralnim, a u sredu (21.08.) i u severnim predelima - upozorili su iz RHMZ.
Ovog vikenda na graničnim prelazima ponovo su ogromne gužve, a ništa bolja situacija nije ni na ulazu u Grčku. Kako javljaju naši turisti, kolona na Evzoniju jutros je bila dugačka 4 kilometra, dok se na Dojranu čeka do 3 sata.
Prema izveštaju Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut", od 23. jula, kada je u Srbiji potvrđen prvi slučaj groznice Zapadnog Nila, do 11. avgusta, kod još sedam osoba primećeni su simptomi koji ukazuju na zarazu ovim virusom.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) upozorio je večeras da će jaka konvektivna oblačnost u narednih sat vremena na području Šumadije i Aranđelovca sa okolinom usloviti intezivne pljuskove sa grmljavinom, pojavom grada i jakim i olujnim vetrom.
Prema poslednjim merenjima Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije, trenutno je najtoplije u Beogradu, gde je u 8 časova izmereno 27 stepeni, dok se posle podne na zapadu Vojvodine i u brdsko-planinskim predelima očekuju pljuskovi sa grmljavinom, lokalno i grad.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije izdao je hitno upozorenje na pljuskove sa grmljavinom koji se, prema radarskim snimcima, očekuju već od 19 časova.
Prema merenjima Republičkog hidrometeorološkog zavoda, u Srbiji je jutros izmerena najviša temperatura od 27 stepeni, dok se večeras i tokom noći očekuju i pljuskovi sa grmaljivnom koji će trajati sve do 21. jula.
U Srbiji se do kraja dana očekuje smena sunčanih perioda i oblačnosti, ali meteorolozi upozoravaju na lokalne nepogode koje će najpre pogoditi severne i zapadne delove zemlje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević reagovao je na skandalozno ponašanje blokadera Miroslava Filipovića iz Loznice, koji je nakon izlaska iz Palate pravde nastavio sa uvredama i pretnjama, poručivši da institucije moraju da reaguju.
Najnoviji tekst ustaškog Jutarnjeg lista pod naslovom "Srbija je u izvanrednom stanju, slijedi erupcija nasilja!? Vučić je spreman na sve...", ogolio je želje naših komšija da Srbiju vide na kolenima, ako je moguće uz najkrvaviji scenario.
Poslanici Skupštine Srbije nastaviće sutra vanrednu sednicu parlamenta, čija je jedina tačka Predlog za glasanje o nepoverenju Vladi, koji su podnela 62 poslanika opozicije.
Ispitivanjem svedoka tužilaštva, jednog od direktora JKP "Ibar-Lepenac" Ernesta Krćelija, pred tzv. Osnovnim sudom u Prištini danas je nastavljeno ročište u procesu protiv trojice Srba iz okoline Zubinog Potoka, braći Jovanu i Dragiši Vićentijeviću, optuženim da su navodno izazvali eksploziju na kanalu Ibar - Lepenac 29. novembra 2024. godine, kao i Igoru Dimoviću optuženom za " neovlašćeno posedovanje oružja".
Lider "Srpskih suverenista" Vukša Dragović gostovao je u emisiji "Danas na RT Balkan" i do detalja razotkrio kako funkcionise hobotnica od oko 80 stranih NVO u našoj zemlji!
Postoje ubistva kod kojih počinilac iza sebe ostavi samo tragove koje nije uspeo da sakrije, ali i ona u kojima se čini da ubica želi da bude „čut“. Poruka ispisana na mestu zločina, šifra poslata novinama ili predmet koji potvrđuje da se iza pisma zaista krije ubica mogu postati deo svojevrsne komunikacije počinioca sa policijom, javnošću ili čak samom žrtvom.
Državljanin Severne Makedonije Andrej Tanaskovski (19) uhapšen je u Nikšiću u akciji crnogorske policije zbog sumnje da je pokušao da ubije Budvanina Marka Ljubišu, zvanog Kan. Za njim je bila raspisana međunarodna poternica Interpola.
Na zlatiborskom putu, nedaleko od baze užičkih "Puteva", večeras je došlo do teže saobraćajne nezgode u kojoj su se direktno sudarila dva putnička automobila.
Posle potrage otežane izuzetno lošim vremenskim uslovima, ruski spasioci završili su akciju evakuacije tela pet stradalih planinara iz Bosne i Hercegovine koji su poginuli tokom uspona na Elbrus.
Bivši premijer Mađarske i lider Fidesa Viktor Orban kaže da se u Mađarskoj danas "demontira demokratija i vladavina prava" u težnji ka nekontrolisanoj moći.
Dok novi filmski spektakl Kristofera Nolana "Odiseja" uveliko hara bioskopskim dvoranama širom sveta i Srbije i ruši sve rekorde gledanosti, na Iksu se pojavio snimak koji je sve nasmejao do suza.
Glumica Ivana Jovanović, koja se proslavila ulogom Nede u seriji "Greh njene majke", ponovo je izazvala pravu buru i gnev javnosti na društvenim mrežama.
Ljudsko telo često šalje signale koje mnogi doživljavaju kao neprijatne ili estetski nepoželjne, ali upravo oni ponekad mogu otkriti mnogo o našem zdravstvenom stanju.
Kira Kasins (23) iz Škotske dospela je u centar pažnje nakon što je otkriveno da je obmanula svog dečka i članove porodice, tvrdeći da je bila trudna i da se porodila. Kasnije se ispostavilo da je umesto bebe pokazala plastičnu lutku.
Crni luk i šargarepa predstavljaju nezaobilaznu osnovu mnogih domaćih jela. Ipak, mnogi ih iz navike ubacuju u tiganj u isto vreme, a to je velika greška.
Epl je otklonio bezbednosni propust u funkciji "Hide My Email" u okviru iCloud+ usluge, koji je mogao da omogući otkrivanje e-mail adresa koje je ova opcija trebalo da zaštiti. Problem je prvi put javno otkriven početkom jula, a ispostavilo se da je Epl za ranjivost znao najmanje godinu dana pre njenog rešavanja.
Usitnjene ljuske od oraha su prirodni malč koji se raspoređuje oko biljaka. Kada se nanesu u tankom sloju oko cveća, povrća ili ukrasnog bilja, pomažu da se zadrži vlaga u zemlji i štite korenje od naglih temperaturnih oscilacija.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.