Stiže nam polarni vrtlog! Meteorolog najavio šokantni preokret: Uskoro se otvaraju "Bečka vrata", nećemo se više pržiti!
Podeli vest
Meteorolog Ivan Ristić objavio je vremensku prognozu za sledeću sedmicu.
- Prva najava posle baš dužeg vremena polarnog vrtloga sredinom sledeće nedelje i prodora arktičkog vazduha u zapadnu Evropu. Ovo je još uvek letnji arktički vazduh ali će doneti osetniji pad temperatura u zapadnu Evropu koje će se sredinom sledeće nedelje kretati od 10C-15C u Velikoj Britaniji i Irskoj - naveo je Ivan Ristić.
U Srbiji u sredu sunčano i dalje tropski toplo. Kasnije posle podne na zapadu i jugozapadu očekuje se jači razvoj oblačnosti i pojava lokalnih pljuskova sa grmljavinom.
U Srbiji već nešto više od 7 godina postoji registar neplaćenih kazni, tj. "Registar neplaćenih novčanih kazni i drugih novčanih iznosa". Putem ovog portala možete da proverite da li imate prekršajnu novčanu kaznu, troškove postupka i druge novčane iznose neplaćene.
04.09.2024
11:33
On je istakao da se u drugoj polovini sledeće nedelje otvaraju se "Bečka vrata", pa će tako sredinom meseca i kod nas maksimalne temperature biti jesenje od 21 do 25 stepeni.
- Sledeću nedelju kod nas obeležiće prelazak ciklona preko naše zemlje, biće pretežno oblačno povremeno sa kišom. Prema sadašnjim prognozama očekuje se i solidna količina padavina, što će koliko-toliko popraviti situaciju sa vodom, a i pomoći da se požari koji su se razbuktali širom zemlje ugase - saopštio meteorolog.
Frizeri i kozmetičari podigli su cene svojih usluga pa su zbog toga mnoge žene i devojke odlučile da se same feniraju, farbaju pa čak i odu na obuku za nokte i kupe materijal koji im je potreban za idealan manikir samo da ne bi papreno plaćale.
Poslednjih meseci u beogradskim zgradama izbilo je više požara. Zakon nalaže da sve višespratnice moraju da imaju odgovarajuću protivpožarnu zaštitu. I pored kazni i do pola miliona dinara zbog nepoštovanja propisa, neke zgrade nemaju protivpožarne (PP) aparate.
04.09.2024
10:28
Foto: Shutterstock
Ristić kaže da će temperature biti u padu tokom sledeće nedelje sa letnjih 26 do 30 stepeni na jesenje 21 do 25 stepeni krajem sledeće nedelje.
Maksimalna temperata kretaće se od 32 do 37 stepeni, a uz lokalni razvoj oblačnosti retka pojava kratkotrajne kiše ili plјuska sa grmlјavinom očekuje se tek ponegde na zapadu i jugu Srbije, navodi se na sajtu RHMZ-a.
Porodiljsko odsustvo i odsustvo sa rada radi nege deteta jeste zakonsko pravo lica u radnom odnosu na odsustvo sa rada zbog porođaja i podizanja (nege) deteta nakon porođaja, uz naknadu pune zarade.
Sezona godišnjih odmora bliži se kraju. Mnogi građani reše da iskoriste letnje dane kako bi se udaljili od posla i predahnuli od obaveza. Iako nema odricanja od godišnjeg odmora, postoji izuzetak kada firma isplaćuje naknadu za neiskorišćene dane.
Nacionalna čitanka još jedna je novina koju će tokom ove školske godine dobiti đaci prvog i drugog razreda, a nakon njih sukcesivno i ostali učenici. Ona će imati status obaveznog nastavnog sredstva za sve osnovce i srednjoškolce koji nastavu pohađaju na srpskom jeziku.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prema najavama Republičkog hidrometeorološkog zavoda, Srbija će biti na udaru snežnih padavina i ledene mase koja je stigla sa zapada, a temperature će biti u minusu.
U Srbiji u sredu sunčano i dalje tropski toplo. Kasnije posle podne na zapadu i jugozapadu očekuje se jači razvoj oblačnosti i pojava lokalnih pljuskova sa grmljavinom.
Promenu strategije nacionalne bezbednosti administracije američkog predsednika Donalda Trampa, koja više ne naziva Rusiju "direktnom pretnjom" i čak poziva na saradnju sa Moskvom u oblasti strateške stabilnosti, Kremlj smatra pozitivnim korakom, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Ispovest Marije Radivojević, majke dečaka Vuka (13) kog je grupa vršnjaka zlostavljala na ulici uz povike da je "ćaci", šokirala je i rasplakala Srbiju.
Tajkun Dragan Đilas, politička luzer, posle tačno sedam dana od izbornog debakla na lokalnim izborima u Mionici na kojima je njegova SSP osvojila 1,4 odsto, konačno se oglasio o ovom temi.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Sinoć oko 21 čas u poznatom restoranu na Novom Beogradu upucan je navijač Partizana N.K. (30) dok je sedeo za stolom sa bivšim vođom navijačke grupe "Zabranjeni" Nenadom Alajbegovićem Alibegom.
U jednom poznatom restoranu na Novom Beogradu, večeras oko 21 čas upucan je navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
Policija u Beogradu uhapsila je večeras u Beogradu Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), visokopozicionirane pripadnike škaljarskog klana, za kojima su raspisane Interpolove međunarodne poternice za ubistva, kao i krivična dela u vezi sa oružjem i organizovanim kriminalom.
Jelena J. (22) sa Zlatibora preminula je juče u 10.40 časova u Beogradu, nakon što se mesec dana borila za život, posle naizgled rutinske operacije vađenja umnjaka u jednoj stomatološkoj klinici u Užicu.
Glavnokomandujući ukrajinske vojske, general Oleksandr Sirski, poručio je za Skaj njuz da je predaja ukrajinske teritorije neprihvatljiva i da se Ukrajina upravo zato bori.
Kineski vojni avioni su u subotu usmerili radar na borbene avione japanskih Snaga za samoodbranu (SDF) jugoistočno od glavnog ostrva Okinave, izjavio je danas japanski ministar odbrane Šindžiro Koizumi.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar