Sve penzionere zanima odgovor na jedno pitanje: Da li se kod "Najbolje cene" mogu koristiti penzionerske kartice?
Podeli vest
Sniženja cena osnovnih namirnica u većini trgovina u Srbiji donose značajne uštede koje posebno znače penzionerima.
Ovih dana, od početka akcije „Najbolja cena”, čitaoci su pitali da li se na ove popuste mogu koristiti penzionerske kartice sa kojima su do sada ostvarivali uštede i koje koriste u većini trgovina.
Posle odluke Ministarstva prosvete da oduzme dozvolu za rad Univerzitetu Megatrend, vlasnik te institucije podneo je žalbu. Iz Ministarstva uveravaju studente fakulteta da nemaju razloga za brigu.
Na mrežama uvek mogu da se nađu simpatične fotografije automobila sa krajnje neobičnim tablicama. Ovaj trend poslednijh godina je sve popularniji, pa sve veći broj vozača odlučuje da ustaljenje "registarske brojeve" zamene zanimljivim kombinacijama slova.
07.09.2024
14:29
Kako piše "Politik", od trgovaca saznaju da se popusti nikada ne sabiraju i da, dakle, sa penzionerskim karticama ne mogu da se ostvare dodatni popusti na već snižene proizvode.
Dakle, popusti se ne sabiraju i ne važe za akcizne, akcijske, proizvode sa konačnom cenom, artikle snižene uz „superkarticu”, sveže meso, duvanske proizvode, dnevne novine i časopise, tehniku i male kućne aparate.
Jasmina Cvetković (32) je u avgustu 2023. dobila zapaljenje pluća i vodu u plućima. Tada je osetila prve simptome i problem sa matericom, nakon čega joj je urađen skener.
Srpske banje u poslednje vreme beleže sve veći interes kako domaćih tako i stranih kupaca nekretnina, pokazalo je istraživanje portala za nekretnine 4zida.rs, na kome je trenutno za prodaju oglašeno oko 1.000 stanova i 140 kuća u Vrnjačkoj Banji kao i 350 stanova i 58 kuća u Sokobanji.
07.09.2024
13:24
Uz karticu oni zato mogu da kupuju u trgovinama artikle koji se stalno menjaju i posebno obeležavaju za ova sniženja. Trgovci osim, „najbolje cene”, redovnih akcija imaju i popuste za penzionere i oni se razlikuju od trgovine do trgovine, menjaju se dogovorenom dinamikom i uglavnom se objavljuju preko lifleta.
Kako je navedeno na sajtu Fonda PIO, gde se objavljuju popusti za penzionere koji koriste penzionerske kartice, ne samo prehrambenih proizvoda nego i drugih artikala, pa i usluga, stoji da „Univer”, na primer, nudi 15 odsto popusta na svu robu iz asortimana, osim artikala na akciji, proizvoda koji imaju oznaku zaključana cena, duvana, elektronskih dopuna, novina, svežeg mesa i drugih koji „u skladu sa pozitivnim propisima ne mogu biti na akciji, 10. i 25. u mesecu”.
„Dis” penzionerima nudi 10 odsto popusta na celokupan asortiman, izuzev svežeg mesa, sveže ribe, svežeg voća i povrća, ulja, šećera, brašna, hleb tip 500 500g, cigareta, novina, dopune za mobilne telefone i artikala koji su već na sniženju, svakog 10, 11, 25, i 26. u mesecu.
„Aman” sa druge strane za najstarije kupce nudi 10 odsto popusta u svim maloprodajnim objektima na sve artikle koji nisu obeleženi. Od početka ove godine novi datumi važenja u okviru svakog meseca „popust za penzionere” su 9, 10, 11. i 23, 24, 25. u mesecu.
- Popust se obračunava na kasi i važi za jednu kupovinu bez obzira na način plaćanja.
U „Merkator” hipermarketima i „Idea organik” prodavnicama odobren je popust na određene proizvode. Popust se ne sabira ni sa drugim popustima i ne važi za akcizne, akcijske, proizvode sa konačnom cenom, artikle snižene uz „superkarticu”, sveže meso, duvanske proizvode, dnevne novine i časopise, tehniku i male kućne aparate - navode iz ovog trgovinskog lanca.
Niži račun najvažniji
Pitali smo najstarije sugrađane kako im se čine popusti koji su u trgovine stigli sa akcijom „Najbolja cena” i kažu da su zadovoljni uštedama koje mogu da ostvare.
- Svaka akcija je dobrodošla, meni znače sniženja cena proizvoda iz kategorije hemija, zato što su oni mnogo poskupeli i bili su mi veliki izdatak. Mora više da se traži na policama proizvod čija je cena snižena, jer nisu jasno istaknuti proizvodi sa posebnim cenama, ali je najvažnije da na kasi bude niži račun - kaže jedna starija sugrađanka.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Posle odluke Ministarstva prosvete da oduzme dozvolu za rad Univerzitetu Megatrend, vlasnik te institucije podneo je žalbu. Iz Ministarstva uveravaju studente fakulteta da nemaju razloga za brigu.
Kina ne može da računa na automatsku geopolitičku dobit od američkih kriza, jer se pokazuje da problemi Vašingtona istovremeno otvaraju nove rizike i za Peking.
Ustaški režim u Zagrebu i njihovi mediji toliko su besni jer Evropska komisija nije blokirala 1,5 milijardi evra koji su namenjeni našoj državi da su optužili predsednika Srbije Aleksandra Vučića da je podelio Evropsku uniju!
Opozicioni analitičar Boban Stojanović gostovao je na televiziji N1 i govorio o izboru budućeg predsedničkog kandidata blokaderske liste za naredne izbore.
Predsednica skupštinskog Odbora za Kosovo i Metohiju upozorila je da je od dolaska Aljbina Kurtija na vlast zabeleženo više od 700 napada na Srbe i zatražila snažnu reakciju međunarodne zajednice.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Suđenje takozvanoj vračarskoj grupi nastavljeno je juče u Specijalnom sudu u Beogadu prikazivanjem poruka koje su pripadnici grupe navodno razmenjivali, a u njima je spominjan i bivši kriminalac, a sadašnji rijaliti učesnik Kristijan Golubović, a spominjao ga je navodni vođa grupe Nikola Vušović zvani Džoni sa Vračara.
Porodica Luke Bogićevića (21) iz Šapca, koji je nestao 19. marta ove godine u Novom Sadu, podelila je na društvenim mrežama tužnu vest o tragičnom kraju potrage.
Raketna opasnost prvi put je proglašena u Hanti-Mansijskom autonomnom okrugu – Jugri, jednom od ključnih naftnih regiona Rusije, udaljenom oko 2.000 kilometara od granice sa Ukrajinom.
Predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin pohvalio je pripadnike Snaga za specijalne operacije tokom sastanka sa generalnim direktorom Kamaza Sergejem Kogoginom u Kremlju, gde se razgovaralo o razvoju vojne opreme te kompanije.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na programu Informer TV ponovo je u fokus javnosti vratilo jedno od ključnih poglavlja ruske istorije - pripajanje Krima Rusiji 1783. godine.
Svetislav Bule Goncić je detinjstvo proveo veoma skromno živeći u podrumu Osnovne škole "Prva proleterska brigada" na Dorćolu gde je njegov otac radio kao domar.
Iako vlasnicima može delovati zabrinjavajuće, konzumiranje trave kod pasa u većini slučajeva nije razlog za paniku. Stručnjaci to često objašnjavaju kao "zamensko ponašanje”, koje se javlja kada pas doživljava unutrašnji stres ili konflikt.
Proleće je idealan trenutak da se planira vrt koji će svake godine izgledati sve lepše bez previše rada. Zato se sve više ljudi odlučuje za višegodišnje biljke, jer se one sade jednom, a zatim se same vraćaju svake sezone i unose boju i život u prostor.
Kombinacija mekane kore sa orasima, bogatog krema od žumanaca, keksa i maslaca, kao i vazdušastog šnea sa karamelom na vrhu, čini "bomba" tortu pravim užitkom kojem se teško odoleva.
Granica između zdravog seksualnog odnosa i problema ne zavisi od toga koliko je nešto intenzivno, već od toga da li postoji saglasnost, kontrola i poštovanje između partnera.
Legendarna pevačica Zorica Brunclik otkrila je da je čitava estrada bila uz nju dok je bila lošeg zdravstvenog stanja i istakla je koliko im je zahvalna.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica nedavno je raskinula sa dečkom Nemanjom, a sada je Zorana Mićanović otkrila da su njih dvoje ove godine planirali svadbu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar