Današnji sastanak u Sjamenu sa rukovodiocima vodećih maloprodajnih lanaca u Kini je bio jako dobar i sada je vreme da ono što smo ispregovarali kroz Sporazum o slobodnoj trgovini sa NR Kinom prenesemo i na konkretne proizvode iz Srbije koji moraju da nađu svoje mesto na ovom najvećem tržištu na svetu, izjavio je ministar trgovine Tomislav Momirović nakon sastanka sa rukovodiocima vodećih maloprodajnih lanaca u Sjamenu u Kini.
- Praktično pravo iz aviona posle dvadeset sati putovanja došao sam ovde na sastanak u Sjamenu u Kongresnom centru. Interesovanje za srpske proizvode u Kini je zaista veliko, pre svega kineski distributeri i maloprodajni lanci su zainteresovani za naše voće, povrće, mesne prerađevine, meso i ja mislim da su to dobre informacije za naše privrednike. Mi imamo rast izvoza u poslednjih deset godina koji je zaista respektabilan, ali moramo da damo i dodatnu podršku kako bi i u narednim godinama videli još veću trgovinsku razmenu. Moramo da podržimo pre svega našu poljoprivredu, naravno i našu prehrambenu industriju i zato smo ovde u Kini. Nema više velike političke priče, samo konkretni rezultati, veća trgovinska razmena veći prihod za naše poljoprivrednike - rekao je ministar trgovine Tomislav Momirović.
Foto: Informer
- Ako pogledamo objektivno, od primene Sporazuma o slobodnoj trgovini između Srbije i NR Kine prošlo je malo vremena, manje od dva meseca. Ali ono što je činjenica je da naša trgovinska razmena raste, da sve više ljudi izvozi na ovo tržište i da ovo tržište samo po sebi „guta" sve više evropskih pa i srpskih proizvoda - istakao je ministar Momirović i dodao da moramo da se udružimo i damo podršku našim privrednicima i poljoprivrednicima, kako bi našli svoje mesto na ovom tržištu jer u Kini svaki veći grad ima više od deset miliona stanovnika.
- Mi moramo da nađemo niše koje maksimiziraju naš interes i ja mislim da smo na neki način, ne mogu da kažem tek krenuli, ali da smo uhvatili pravi zalet i da pozitivni rezultati u narednim mesecima i narednim godinama neće izostati - zaključio je ministar Momirović.
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, govoreći na Informer TV, najavio je posetu Kini, koja će, prema njegovim rečima, biti od izuzetnog značaja za građane Srbije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Monstruozno iživljavanje blokadera nad jednom starijom gospođom iz Mladenovca samo je još jedan dokaz ko su zgubidani u stvari, na koji način oni razmišljaju, kakvim se rečnikom služe, šta priželjkuju svima onima koji ne misle kao oni, a pogotovo građanima Srbije koji se usude da im protivreče.
Lider Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj poručio je da bi Srbi u Vladi Crne Gore morali da podnesu ostavke posle skandalozne odluke da se zabrani koncert Mirka Pajčina poznatijeg kao Baja Mali Knindža u Pljevljima.
Ministar za javna ulaganja Darko Glišić gostovao je na TV Informer, gde se oštro osvrnuo na aktuelna politička dešavanja u zemlji, ponašanje opozicije, situaciju na fakultetima, kao i na pritiske sa kojima se Srbija suočava.
Predsednik SNS-a i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević izneo je za Kurir televiziju ozbiljne optužbe na račun rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića, tvrdeći da mu je otvoreno pretio otporom i nemirima na univerzitetu.
Srpska napredna stranka u Mladenovcu reagovala je na jezivo blokadersko targetiranje njihove sugrađanke, samo zato što je iznela pohvale zbog napretka tog grada.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Crnogorska policija na graničnom prelazu Šćepan Polje, prilikom ulaska u Crnu Goru, uhapsila je D.C. (35), državljanina Republike Srbije, koji se nalazio kao saputnik u vozilu.
Zaječarski Viši sud 15. maja izrekao presudu okrivljenima za jedno od najmonstruoznijih ubistava, ubistvo rudara, Dejana Paunovića. Njegova žena Slađana Paunović koja stoji iz planiranja zločina osuđena je na 20 godina robije. "Crna udovica" nije jedina koja leži kaznu za najkrvavija krivična dela.
Komercijalne zalihe nafte u svetu troše se frapantnom brzinom i preostalo je goriva za svega nekoliko nedelja, upozorio je u ponedeljak Fatih Birol, šef Međunarodne agencije za energiju (IEA).
MIinistarstvo odbrane Belorusije saopštilo je danas da su oružane snage te zemlje započele vojne vežbe, a da će u saradnji sa ruskom stranom biti uvežbavana isporuka nuklearne municije i njena priprema za upotrebu.
Čak i nakon završetka rata, nema pozitivnih scenarija za Ukrajinu i Ukrajince, kaže kijevski politikolog Konstantin Bondarenko koji sada ne živi u domovini.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar