• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

23.09.2024

20:25

MUP: Spasioci pojačano prate situaciju na Dunavu

TANJUG/ OMK MUP REPUBLIKE SRBIJE

Vesti

MUP: Spasioci pojačano prate situaciju na Dunavu

Podeli vest

Vatrogasno-spasilačke jedinice pojačano prate situaciju svojim teritorijama, na osnovu informacija javnih vodoprivrednih preduzeća i najavljenog povećanja vodostaja reke Dunav, kako bi obezbedile pravovremeno preventivno delovanje.

Ovakvu odluku naložio je Sektor za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova, u skladu s nedavno održanom sednicom Republičkog štaba za vanredne situacije, saopštio je danas MUP Srbije.

Vatrogasno-spasilačke jedinice svakodnevno obilaze potencijalno ugrožene tačke radi upoznavanja sa situacijom na terenu i ostvarivanja kontakta sa stanovništvom na lokacijama Sremska Mitrovica - mesto Slankamen (Banja Slankamen), ⁠Sombor (naselje Beračka kod Bezdana), ⁠Novi Sad (vikend-naselje Čelarevo) i Florida i ostrvo Govneš u opštini Bačka Palanka.

Spasioci pojačano prate stanje na mestima kao što su vikend-naselja Gložan, Gložan 2 i Gložan 2010 u opštini Bački Petrovac, zatim Čerevićka skela 9903 i 6697, Bačko Novo Selo (opština Bač), i naselja Banoštor, Čerević i Dunavac (opština Beočin), ⁠Pančevo - kod vikend-naselja, zatom Apatin u istomenoj opštini, kao i naselje Bogojevo (opština Odžaci).

Foto: TANJUG/ OMK MUP REPUBLIKE SRBIJE

Mup spasioci

Foto:  

Jedna od tačaka koju pripadnici Odeljenja za vanredne situacije u Somboru obilaze je nasip na Dunavu, u nebranjenom delu u vikend-naselju Baračka kod Bezdana, u kojem nema meštana, ni ugroženog stanovništva.

Foto: TANJUG/ OMK MUP REPUBLIKE SRBIJE

Mup spasioci

Iako trenutno na navedenim lokacijama nema ugroženog stanovništva, vatrogasci-spasioci nastaviće i narednih dana da obilaze potencijalno kritične tačke i razgovaraju sa stanovništvom.
Sektor za vanredne situacije biće u stalnom kontaktu sa svim vodoprivrednim preduzećima, RHMZ-om i ostalim činiocima sistema zaštite i spasavanja, i preduzimati sve mere, staviti sva raspoloživa sredstva, ljudstvo i opremu u dvadesetčetvoročasovno stanje pripravnosti do potpune stabilizacije hidrološke situacije na svim slivovima.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Đedović Handanović na konferenciji OIE Srbija 2024: Do 2026. više od 1.500 MW iz obnovljivih izvora energije
Društvo

Đedović Handanović na konferenciji OIE Srbija 2024: Do 2026. više od 1.500 MW iz obnovljivih izvora energije

Očekujemo da do 2026. godine imamo više od 1.500 zelenih megavata, što je 33 puta više nego 2012. godine, a preko dva i po puta više nego pre dve godine. U avgustu smo imali na mreži oko 390 elektrana na obnovljive izvore energije ukupne snage 753 MW, a u toku je izgradnja još 750 megavata novih elektrana na obnovljive izvore energije, rekla je danas ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović

23.09.2024

15:26

sledeća vest

Politika

"Divljačka agresija": Oglasio se Šešelj zbog drame u Iranu - ovo čeka svet
Politika

"Divljačka agresija": Oglasio se Šešelj zbog drame u Iranu - ovo čeka svet

Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj oglasio se povodom jezivih dešavanja u Iranu, izrazivši, pritom, i saučešće rukovodstvu i narodu te zemlje povodom, kako je rekao, monstruoznog, a kukavičkog ubistva ajatolaha Ali Hamneija, članova njegove najuže porodice i visokih iranskih zvaničnika.

02.03.2026

17:52

Saznajemo: Dolovac pokušala da neosnovanim prigovorima bez odluke zaobiđe zakon, ali na potezu je Ustavni sud
Politika

Saznajemo: Dolovac pokušala da neosnovanim prigovorima bez odluke zaobiđe zakon, ali na potezu je Ustavni sud

Trojica kandidata za članove Visokog saveta tužilaštva (VST) iz reda javnih tužilaca, koji su osvojili najveći broj glasova svojih kolega i pobedili na tužilačkim izborima, uložili su žalbe Ustavnom sudu, nakon što VST nije u zakonskom roku doneo odluku o tri izjavljena prigovora na izborni proces, te je nastupila zakonska posledica da se prigovori smatraju usvojenim.

02.03.2026

15:13

Exatlon

TV

Ko je sve na merama? Otkrivamo večeras od 20h
Live TV

Ko je sve na merama? Otkrivamo večeras od 20h

Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...

28.02.2026

10:55

Nema zaštićenih, sve smo snimili! Pratite "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Nema zaštićenih, sve smo snimili! Pratite "Na merama" u subotu od 20h

Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...

27.02.2026

10:16

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set