Zlikovci OVK zaustavili su patrijarha Pavla i tražili da se klečeći pomoli za Albance! Njegove reči su ih razoružale
Podeli vest
Tadašnji vladika im je na to odgovorio da se on "za sve žrtve uvek moli klečeći u crkvi".
Patrijarh Pavle živeo je skromnim životom i nije želeo da se mnogo priča o njegovim podvizima. Mnoge činjenice o dobroti bivšeg patrijarha Srpske pravoslavne crkve Pavla su opšte poznate, ali mnoge druge su ostale skrivene, jer je on to tako želeo.
Na međunarodnom sajmu naoružanja i vojne opreme „ADEX 2024" u Bakuu, štand Jugoimporta na kome izlažu kompanije odbrambene industrije Srbije, posetio je predsednik Azerbejdžana Ilham Alijev u pratnji najvišeg državnog i vojnog rukovodstva.
Kasarne bi trebalo da dobiju prve vojnike već u septembru sledeće godine
25.09.2024
17:40
Kada je još kao vladika bio na Kosovu i Metohiji, Pavle je imao susret sa tzv. Oslobodilačkom vojskom Kosova (OVK). Naoružani vojnici zaustavili su patrijarha Pavla i tražili da se klečeći pomoli za poginule Albance.
Tadašnji vladika im je na to odgovorio da se on "za sve žrtve uvek moli klečeći u crkvi", te da se podrazumeva da će i za Albance isto uraditi. Iz ovog incidenta izašao je nepovređen.
Ostale su upamćene i njegove reči o Kosovu i Metohiji, koje i danas odzvanjaju:
Snimak koji je naježio gotovo svakog ko ga je pogledao i izmamio osmeh na lice, a nekim možda i suze, napravljen je u Etno selu Markovi konaci kod Sremskih Karlovaca i to na najvažniji dan svakog para - na dan venčanja.
Poreski inspektori su tokom ove godine kontrolisali evidenciju preko fiskalnih kasa u 99 frizerskih i kozmetičkih salona. Rezultat je da je za 54 salona izrečena mera privremene zabrane obavljanja delatnosti, stoji u saopštenju Poreske uprave Srbije.
25.09.2024
17:26
- Kosovo i Metohija su sastavni deo života svakog pravoslavnog Srbina, kao što je i svaki Srbin neraskidivo povezan sa Kosovom i Metohijom. To nije samo teritorija. To je pitanje našeg duhovnog bića. Otadžbina je srce čoveka, a mi smo u svoja srca postavili Kosovo i Metohiju. Neka svakom roditelju Kosovo i Metohija budu jedna od prvih reči koje će šapnuti svom novorođenom detetu! Neka svaki ratar prvu brazdu zaore i posveti Kosovu i Metohiji! - rekao je tada Patrijarh Pavle.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na međunarodnom sajmu naoružanja i vojne opreme „ADEX 2024" u Bakuu, štand Jugoimporta na kome izlažu kompanije odbrambene industrije Srbije, posetio je predsednik Azerbejdžana Ilham Alijev u pratnji najvišeg državnog i vojnog rukovodstva.
Amerika je, prema porukama koje stižu iz Teherana, morala da prihvati iranske uslove za prekid vatre i nastavak pregovora, čime je doprineo i veliki pritisak Rusije i Kine, kao i pomoć koje su te dve sile uputile Iranu.
Dragan Đilas, lider Stranke slobode i pravde (SSP), u vidno besnom stanju zbog potpunog političkog debakla na lokalnim izborima u deset opština, zapretio je krvoprolićem na narednim parlamentarnim izborima ukoliko opozicija ne pobedi!
Drugo veče zaredom zaposleni na tajkunskoj N1 održali su protest ispred zgrade ovog medija koji je dobio nove vlasnike i direktora, a njih su, kako se i očekivalo, podržali neki od najpoznatijih blokadera, očajni jer su, kako su uvereni, izgubili svoje glasilo za podršku u rušenju Srbije.
Suočavamo se sa situacijom da neki ljudi traže izbore, iako ne mogu da pobede, jer misle da time mogu da izvedu nekoga na ulicu i sprovedu neku novu obojenu revoluciju! Želim da građanima kažem da se to neće desiti!
Dragan Đilas, lider Stranke slobode i pravde (SSP), u vidno besnom stanju zbog potpunog političkog debakla na lokalnim izborima u deset opština, zapretio je krvoprolićem na narednim parlamentarnim izborima ukoliko opozicija ne pobedi!
Doktor Branimir Nestorović, predsednik stranke "MI, Snaga naroda", koji je prvi obelodanio kandidaturu za predsednika među opozicionim političarima, pokrenuo je žestok udar na Vladana Đokića.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Mirelu M. (51) ubio je u Obrenovcu unuk njenog vanbračnog partnera, a istraga zločina je otkrila stravičnu uportnost maloletnog B.P. (16) da izvrši ovaj zločin.
Milan P. (77) koji je danas ranjen u Obrenovcu kada ga je unuk B.P. nožem izbo, a potom ubio njegovu partnerku Mirelu M. (51), zvao je njenu advokaticu i pretio joj smrću.
Roditeljima maloletnog ubice iz Niške Banje koji je 5. oktobra 2023. godine izbo nasmrt svog druga Andreja Simića (13), nastavljeno je danas u Višem sudu u Nišu, a kako navode oni koji znaju šta se dešavalo u sudnici, ponašali su se kao roditelji Koste K.
Amerika je ušla u sukob sa pozicije sile koja je očekivala brz slom Irana, a iz njega izlazi pod salvom optužbi da nije ostvarila nijedan ključni cilj.
Izrael je pristao na prekid vatre između Sjedinjenih Američkih Država i Irana, preneo je Si-En-En, ali se situacija na terenu i dalje ne smiruje, pošto Izrael i Iran upravo razmenjuju udare, dok protivvazdušna odbrana deluje iznad Jerusalima.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Pravilna ishrana bogata specifičnim nutrijentima može igrati ključnu ulogu u očuvanju i mogućoj regeneraciji hrskavice, kao i u dugoročnom zdravlju zglobova.
Tiramisu spada u one poslastice koje su uvek aktuelne, lagan je, kremast i izuzetno ukusan. Odličan je izbor i za svečane prilike, ali i za trenutke kada želite da sebi i bližnjima priuštite nešto posebno.
Mobilni telefon često ostaje prazan u ključnim trenucima, ostavljajući nas da čekamo pored utičnice, ali postoji pet saveta koji mogu da ubrzaju proces punjenja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar