Devojka pitala Srbe koje poslove nikad ne bi mogli da rade: Na spisku jedno ključno zanimanje
Podeli vest
Među zanimanjima koje bi Srbi najradije izbegli nalazi se i šalterski radnik, kasir, zubar...
Jedna devojka postavila je pitanje na društvenoj mreži ,,koje uobičajene poslove nikad ne biste mogli da radite" i za kratko vreme dobila niz odgovora. Na listi se našlo konobarisanje, rad na šalteru, profesura ali i zanimljivo - medicinski radnik.
Od početka godine, prema evidenciji baze NEPRO, sa rafova u radnjama povučeno je više od 80 artikala. Profesorka fizičke hemije Svetlana Stanišić kaže za RTS da povlačenje proizvoda ukazuje da funkcioniše sistem kontrole i ističe da ono što je bezbedno ne mora da znači da je dobro. Portošači imaju pravo na povraćaj novca ako se neki proizvod proglasi nebezbednim, račun nije neophodan, rekla je Vesna Perinčić iz Republičke unije potrošača.
Prema poslednjim podacima Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut" starosna granica za stupanje u seksualne odnose kod adolescenta značajno je opala. Prema istraživanju Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut", 16,9% učenika prvog razreda srednjih škola već je imalo seksualne odnose, a alarmantnih 22,6% njih imalo je svoje prvo seksualno iskustvo pre 12. godine!
28.09.2024
09:55
Kako masovno navode, posao u zdravstvu je za njih previše emotivan, a takođe bi ga izbegli zbog straha od krvi i igli.
- Bilo šta u medicini, ili bilo gde gde ima krvi i rana. Ali pošto radim u ekonomiji, u toj sferi nekada ne bi volela da radim u menjačnici ili banci - stoji u jednom od komentara.
- Ne bih mogla da radim nigde gde bih bila svedok nečije smrti. Svi ti hirurzi, sestre na intenzivnoj, traumatologiji. Svaka njima čast - navodi se u drugom.
Snalaženje u novim okolnostima, nedostatak iskustva u razgovorima za posao i briga zbog uklapanja u radno okruženje mogu da predstavljaju opterećenje mladima. Ipak, sadašnji eksperti i rukovodioci u NIS-u svedoče da može i drugačije.
28.09.2024
09:00
Pored obavljanja posla medicinskog radnika, zanimljivo, Srbi ne bi voleli da konobarišu. Autorka je zbog takvih odgovora imala interesantno zapažanje:
- Na moje iznenađenje, koliko vidim najviše vas kaže da ne bi mogli da konobarišete, a konobara na svakom ćošku.
Kao razlog za izbegavanje ovog posla jedan korisnik naveo je da nikad ne bi mogao da zapamti porudžbine, a kamoli da ih donese čitave.
Među zanimanjima koje bi Srbi najradije izbegli nalazi se i: šalterski radnik, kasir, zubar... ali i nastavnik.
- Ne bih mogla da budem učiteljica, teško je raditi sa današnjim roditeljima - stoji u komentaru jedne žene.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Od početka godine, prema evidenciji baze NEPRO, sa rafova u radnjama povučeno je više od 80 artikala. Profesorka fizičke hemije Svetlana Stanišić kaže za RTS da povlačenje proizvoda ukazuje da funkcioniše sistem kontrole i ističe da ono što je bezbedno ne mora da znači da je dobro. Portošači imaju pravo na povraćaj novca ako se neki proizvod proglasi nebezbednim, račun nije neophodan, rekla je Vesna Perinčić iz Republičke unije potrošača.
Iran je, zahvaljujući privremenom ublažavanju američkih sankcija, mogao da zaradi oko 14 milijardi dolara od izvoza nafte, izjavio je novinar Aksiosa Barak Ravid.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević obelodanio je da se trenutno u "Beogradskoj areni" nalazi više od 30.000 ljudi koji su tamo došli da prisustvuju mitingu Srpske napredne stranke (SNS), ali i kako bi podržali predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Kantonalni sud u Zenici osudio je Dina Bahtovića (24) na trideset godina zatvora za ubistvo Ervina Peleša (24). Majka ubijenog mladića, Edina Bećirspahić, kaže da je presudu dočekala slomljena, uprkos tome što je tokom celog suđenja pokušavala da ostane pribrana.
U Zdravčićima, na lokalnom putu kroz sela između Užica i Požege, nešto posle 16 sati došlo je do saobraćajne nezgode u kojoj su učestvovali motor i automobil.
U izraelskim medijima sve češće se pojavljuju pozivi na aneksiju i naseljavanje juga Libana duž reke Litani, uz obrazloženje da je to jedini način da se spreči povratak Hezbolaha u pograničnu zonu.
Predsednik SAD Donald Tramp je zemljama Persijskog zaliva ispostavio finansijski račun vredan više hiljada milijardi dolara u kontekstu sukoba sa Iranom.
Napad na britansku bazu u Indijskom okeanu, koju koriste američke vazduhoplovne snage, pokazao je stvarni vojni potencijal Irana, izjavio je irski novinar Čej Bous, ocenjujući da je reč o značajnoj demonstraciji sile uprkos dugogodišnjim sankcijama.
Tema crnih odnosno velikih boginja (variola vera) tokom vladavine Katarine Velike predstavlja jedan od najfascinantnijih spojeva medicine, hrabrosti i političke propagande u 18. veku.
Voleli ga ili ne, celulit je prirodna pojava za koju su nas ubedili da je nepoželjna, a mi vam donosimo pet manje poznatih činjenica o tome i kako ga se rešiti.
Parovi koji su se venčali u proteklih godinu dana 22. marta obeležavaju Mladence, a pošto padaju u vreme Vaskršnjeg posta, mi vam donosimo recept za posne mladenčiće koji se tope u ustima.
Bivša učesnica "Elite" Anđela Đuričić navodno je uvećala poprsje silikonskim implantima, tvrde njeni fanovi na TikToku nakon što je objavila novi snimak na ovoj društvenoj mreži.
Bivši rijaliti učesnik Kristijan Golubović otkrio jeda će istetovirati portret predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a sada je objavio i kako će to izgledati.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar