Posledice uragana osetiće se u Srbiji! Veliko upozorenje meteorologa: Ovo su najrizičnije oblasti!
Podeli vest
Srpski meteorolog Ivan Ristić objavio je novo vremensko upozorenje za mediteranski uragan koji će pogoditi Italiju, ali da će se posledice osetiti i u Srbiji!
- Prvi "Medikejn" ove sezone mogao bi da se formira u narednim danima sa direktnim posledicama na naš region - najavio je meteorolog Ristić.
U poslednjih 100 godina nije se desilo da se evakuiše treći nivo od mora, poznat kao zona "C" zbog uragana! Bilo je strašno, vetar je duvao 200 kilometara na sat i rušio sve pred sobom! Zbog toga ostala sam bez krova nad glavom.
Međunarodni je dan slepih i slabovidih. U Srbiji živi više od 12.000 osoba koje ne vide ili imaju problema sa vidom. Iz Saveza slepih i slabovidih Srbije poručuju da su predrasude najveća prepreka za zapošljavanje osoba da oštećenim vidom, kojima je posao veoma važan da bi obezbedili svoju egzistenciju, ali i da bi bili korisni članovi društva.
15.10.2024
13:19
Kako se navodi u njegovoj objavi, među različitim efektima promenljive klime dolazi do učestale pojave ciklona sa tropskim karakteristikama u našim morima koji se nazivaju Medikejn (od spoja reči MEDIteran i engleske reči za uragan huriKEJN).
- U stvari, ako su se nekada ovi događaji dešavali jednom u 10 godina, sada beležimo dva ili tri svake godine. Zahvaljujući infiltracijama hladnog i nestabilnog vazduha koji stižu u narednih nekoliko dana i prateći kontraste sa prilično blagom morskom površinom, formiraće se posebno nasilna ciklonalna struktura koja će između subote 19. i nedelje 20. oktobra poprimiti karakteristike Medikejn - rekao je.
"Otac mi je rekao da je Srbija kulturna zemlja i da dođem ovde". Ovako je Abasu Džulijan (22) iz Ugande posavetovao otac, kada mu je rekla da želi da ide u inostranstvo i studira. On je želeo najbolje za nju, te joj je dao predlog da dođe u našu zemlju i ostvari svoje snove.
Kako najavljuju meteorolozi, sneg ove godine možemo da očekujemo u novembru, a najviše snega u januaru i februaru. Najviše snežnih dana imaće Moravički okrug, a najmanje Beograd, Zapadno-bački, Južno-bački, Kolubarski, Podunavski i Sremski.
15.10.2024
09:08
Foto: Printskrin/Fejsbuk/Ivan Ristić
Kako se vidi na mapi iznad, "Medikejn" koji je označen slovom "B" formira se iz toplih voda Mediterana i njegova suštinska karakteristika je "toplo jezgro" koje je posebno pristutno nižim slojevima (850 hPa, približno 1450 metara), sa temperaturama preko +2°C +3°C (ako ne i više). ) nego okolno okruženje.
On uspeva da oslobodi ogromnu snagu tokom putovanja koji se pretvara u intenzivnu aktivnost u centru gde mogu nastati nasilni olujni sistemi kao i jaki vetrovi sa udarima od preko 120 km/h, što je kako kaže "potencijalno veoma opasna situacija".
- Konkretno, tokom vikenda, prema najnovijim informacijama Evropskog centra, postoji rizik od ekstremnih vremenskih nepogoda kao što su oluje i u najuobičajenijim slučajevima takozvane „naglične poplave“ koje obično pogađaju uska područja teritoriju, izbacivanje velikih količina vode. U stvari, do preko 300 mm kiše moglo bi da padne lokalno u vrlo kratkom vremenu, odnosno ekvivalent padavinama koji se očekuju za više od dva meseca, kao što možemo videti na mapi ispod - istakao je Ristić.
Foto: Printskrin/Fejsbuk/Ivan Ristić
Kao najrizičnije oblasti najavio je Pijemont, Lombardiju, Liguriju, Lacio i Kalabriju, kao i da će pristići obaveštenja o značajnom pogoršanju vremena, putanji ciklona koja bi mogla da pretrpi varijacije i na koje druge regione će Medikejn uticati sa obilnim padavinama i olujnim vetrovima.
Što se tiče Srbije, očekuje nas vreme bez kiše ali sa olujnom hladnom košavom!
Nije novina da se mnogi strani turisti oduševe našom zemljom. Mnogi od njih se vrate da je posete opet, a neki čak reše i da se trajno presele. Iako to često budu turisti iz nama dalekih zemalja, postavlja se pitanje, da li stanovnici iz okolnih zemalja vole da dođu u Srbiju i šta je to što je na njih ostavilo najlepši utisak prilikom posete.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U poslednjih 100 godina nije se desilo da se evakuiše treći nivo od mora, poznat kao zona "C" zbog uragana! Bilo je strašno, vetar je duvao 200 kilometara na sat i rušio sve pred sobom! Zbog toga ostala sam bez krova nad glavom.
Američki predsednik Donald Tramp upozorio je da bi Sjedinjene Države mogle da napuste NATO ukoliko saveznici ne podrže američko preuzimanje Grenlanda, tvrdeći da je to pitanje od ključnog značaja za nacionalnu bezbednost SAD.
Voditelj Informera Nenad Matejić i zamenik glavnog urednika Dejan Vukelić ušli su u verbalni rat oko toga da li bi Srbija trebalo da ima dva pisma ili samo jedno.
Deo blokadera koji je najavio da će razgovarati sa ustaškim evroposlanikom Toninom Piculom bukvalno ima serviranu temu o kojoj bi mogao da diskutuje sa predstavnicima EU sledeće nedelje kada delegacija bude u Srbiji.
Voditelj Informera Nenad Matejić i zamenik glavnog urednika Dejan Vukelić ušli su u verbalni rat oko toga da li bi Srbija trebalo da ima dva pisma ili samo jedno.
Nataša Kandić, osvedočena mrziteljka svega srpskog u delirijumu je zbog odluke dela blokadera da razgovaraju sa delegacijom Evropske unije koju predvodi ustaša Tonino Picula.
Oliver Ivanović, lider Srba sa Kosova koje je ubijen pre osam godina, nije imamo nikalo lepo mišljenje o Aleksandru Ivanoviću, svom bratancu i tom delu familije.
Najviše glasova u Informerovoj anketi za favorita Exatlona osvojili su Jovan Radulović Jodžir među muškim takmičarima i Elica Erski među ženskim takmičarima.
Jedini takmičar Exatlona Srbija koji nije ostvario nijednu pobedu u dosadašnjem toku takmičenja je Dušica Topić. Važno je spomenuti da je ona imala velikih zdravstvenih problema zbog kojih je nastupila samo četiri puta.
Večeras od 21 čas samo na Informer televiziji očekuje vas 10. epizoda Exatlona i borba za život nakon koje će biti poznato koja takmičarka pakuje kofere.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Ubijeni bivši igrač Crvene zvezde, Živko Bakić (40), hapšen je zbog 324 kilograma kokaina kao glavni pripadnik šestočlane grupe, za koju se sumnjalo da je deo Balkanskog kartela.
Milica Asanović(25) nađena je posle sedam i po dana potrage u blizini autoputa Niš - Leksovac danas, u petak oko 16 sati. Policija je potvrdila da je nađeno žensko telo, ali pre završetka uviđaja nije moglo da se tvrdi da se radi zaista o njoj.
Bivši fudbaler Crvene zvezde Živko Bakić Žića (42) ubijen je danas na Avali, u blizini kuće u vikend naselju Trešnja gde je živeo, a Informer je sada na mestu zločina.
Sumnja se da je Živka Bakića, čije je telo pronađeno danas oko 15 časova u okolini Sopota, ubio profesionalni ubica, koji je pratio njegovo kretanje i pažljivo isplanirao ovo ubistvo.
Velika Britanija podiže starosnu granicu za poziv bivšeg vojnog osoblja u rezervu na 65 godina, u okviru pojačavanja vojne spremnosti zbog rastućih bezbednosnih izazova u Evropi.
Hrvatski vojni avion „rafal“ morao je u četvrtak popodne prinudno da sleti u vojnu bazu na zagrebačkom Plesu zbog tehničkog kvara koji se pojavio odmah nakon poletanja.
Rene Nikol Gud (37) pogođena je najmanje tri, a moguće i četiri metka kada ju je agent Američke službe za imigraciju i carine (ICE) upucao dok je sedela u automobilu u Mineapolisu 7. januara.
Američki fond Nobl Kapital podneo je tužbu pred sudom protiv Rusije, zahtevajući 225,8 milijardi dolara, zbog navodnih neizmirenih carskih dugova, kako je navedeno u tužbi kompanije.
Prošlo je skoro 10 godina od smrti glumca Milorada Mandića Mande, a njegov brat Nenad otkrio je da je glumčevo zdravlje bilo ozbiljno narušeno zbog kredita za stan i pozorišta.
Kultni film "Maratonci trče počasni krug" ne pamti se samo po nezaboravnim replikama i glumačkim bravurama, već i po brojnim anegdotama koje su se dešavale iza kamere.
Glumica Nevena Neradžić, koja u filmu "Saučesnici" igra partnerku glavnog junaka kojeg tumači Radovan Vujović, kaže da je inspiraciju za ulogu pronašla u svojim prošlim vezama.
Četbot Grok, koji pripada kompaniji Ilona Maska, sada je ograničio mogućnost kreiranja i uređivanja slika samo na korisnike koji imaju plaćenu pretplatu na društvenu mrežu X.
Postoji nasledni poremećaj koji dugo može ostati neprimećen, a istovremeno predstavlja tihi uzrok iznenadnih smrti kod naizgled zdravih mladih ljudi, hipertrofična kardiomiopatija (HCM).
Dermatolozi Kori L. Hartman i Ksenija Kobets objašnjavaju da šal funkcioniše slično jastučnici: skuplja sebume, šminku, znoj, prašinu i zagađenje iz okoline, a svaki put kada ga stavite oko lica, vraća sve to nazad na kožu.
Bivša rijaliti učesnica Ana Ćurčić podelila je neprijatne prizore iz svog doma, nakon što joj je u kupatilu otpao bojler, ostavljajući prostoriju u potpunom haosu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar