Seničić: Autobusi i vozači za đačke ekskurzije moraju da prođu dodatne preglede
Podeli vest
Direktor Jute Aleksandar Seničić rekao je danas da je, kada je u pitanju organizacija đačkih ekskurzija, zakon jasan, a to je da vozači ne smeju imati alkohol u krvi, kao i da svi autobusi moraju da prođu dodatne tehničke preglede pre polaska na put.
On je za Tanjug rekao da je odgovornost velika kada se organizuje ovaj tip putovanja. Seničić je rekao da je procedura jasna, kada je u pitanju starost vozila i unošenje alkohola.
U centru Sjenice sinoć, taćnije u 22:30h građani Sjenice zabeležili su dve osobe u strašnim kostimima, koje su izazvale paniku među prolaznicima, posebno među decom i starijim građanima.
Nastavlja se period suvog i stabilnog vremena uz hladna, mestimično i maglovita jutra, sa slabim prizemnim mrazom, uglavnom u mestima južno od Save i Dunava, dok će u Vojvodini biti ređa pojava. Početkom naredne sedmice slab mraz na 2 metra visine, intenziteta od -2 do 0 °S, očekuje se ponegde na jugu i jugoistoku Srbije.
19.10.2024
13:05
"Zakon o bezbednosti saobraćaja, kaže da autobusi za tu vrstu putovanja, kada je reč o deci, moraju da imaju i vanredne tehničke preglede. Nekoliko dana, pre nego što se krene na put radi se vanredni tehnički pregled", rekao je Seničić.
Seničić je istakao da isti pravilnik predviđa da se svi autobusi kontrolišu na samom polasku, policija proverava tehničku ispravnost vozila i proverava se alko testom vozač.
Direktor Jute je naglasio da je zakonska odgovornost, i prevozničke agencije i vozača prema roditeljima i deci da se na adekvatan i bezbedan način realizuje ekskurzija. Seničić dodaje da ukoliko se ne realizuje eksurzija, ili su izgubili deo usluge, u tom slučaju roditelji imaju pravo da zahtevaju povraćaj novca.
Roditelji trojki, četvorki, petorki, šestorki i duplih blizanaca mogu podneti zahtev i potrebnu dokumentaciju za ostvarivanje prava na stalnu novčanu pomoć koja je predviđena Odlukom o pravima i uslugama socijalne zaštite Grada Beograda, saopštio je Sekretarijat za socijalnu zaštitu.
Ovog popodneva izbio je požar na Vračaru u Lamartinovoj ulici.
19.10.2024
12:07
"To je vrlo jednostavna procedura, odmah po završetku putovanja, se podnosi zahtev turističkoj agenciji za refundaciju neostvarenih ili delimično ostvarenih programa putovanja. Agencija je dužna da u roku od osam dana odgovori na to. Može da odgovori pozitivno i negativno. Ukoliko je negativno, onda imamo drugu starnu, to je turistička inspekcija kojoj se takođe podnosi zahtev, ali u tom istom momentu možemo kontaktirati i prosvetnu inspekciju koja je nadležna za kompletnu proceduru", objašnjava on.
On je rekao da su vozači u obavezi da nakon devet sati vožnje imaju odmor. "Imaju elektronski tahograf u autobusu i kada uključe autobus, on krene da radi, meri vreme. Policija takođe proverava tu ispravnost, da li je vozač elementarno ispunio te uslove", rekao je Seničić.
Dodao je da se upravo iz tog razloga angažuju dva vozača ili se čak smenjuju više njih tokom putovanja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U centru Sjenice sinoć, taćnije u 22:30h građani Sjenice zabeležili su dve osobe u strašnim kostimima, koje su izazvale paniku među prolaznicima, posebno među decom i starijim građanima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u zvaničnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE) odakle je odgovarao na goruća pitanja za Srbiju, a jedno od njih tiče se i sudbine Naftne industrije Srbije (NIS).
Skoro tri dana od kako je Informer otkrio da je serija "Radio Mileva", koja se emituje na Radio-televiziji Srbije (RTS), postala medijska platforma za prljavu blokadersku propagandu, bila su potrebna čelnicima javnog servisa da se oglase.
Predrag Đokić, poznati verski analitičar, komentarisao je za Informer navode najveće ruske obaveštajne službe - da postoji plan da se u Crnoj Gori osnuje Crnogorska pravoslavna crkva.
Tajkunski mediji nastavili su sa fabrikovanjem afera, ovoga puta plasirajući neistinu o navodnoj "histeriji vlasti" povodom posete delegacije Evropskog parlamenta Srbiji. Kako tvrde, predsednik Aleksandar Vučić i predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić odlučili su da izbegnu susret.
Megaskandal dogodio se na tajkunskoj televiziji N1, koja je više puta pokazala da je otvoreno antisrpska, a sada je otišla još dalje u svojoj kampanji širenja mržnje prema Srbima otcepivši Kosovo i Metohiju od naše zemlje.
Tokom dosadašnjeg Exatlon takmičenja influenser Jovan Radulović Jodžir imao je svoje uspone, padove i smešne momente, a sve to zabeležila je naša kamera.
U kampu Plavog tima najvećeg sportskog rijalitija Exatlon došlo je do žestokog sukoba između Sanje Kalinović i Nemanje Radovanovića. Rasprava je izbila zbog, naizgled, banalne situacije, ali je brzo prerasla u obračun praćen teškim rečima.
Marko Milovanović, sada već bivši član Crvenog tima rijalitija Exatlon, zamalo je zakasnio na let za povratak u Beograd, pa je bio primoran da pretrči dva kilometra kako bi stigao.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Aleksandra O. (40) zbog sumnje da je 8. avgusta prošle godine na u Zemunu, upotrebom sile prinudio oštećenu na obljubu.
U Ulici Kisačkoj 62a, u Novom Sadu, sinoć je došlo do pokušaja razbojništva, kada je nepoznati muškarac, sa fantomkom na glavi, napao mladića koji se kretao ka ulazu u zgradu.
Dušana P. (16) koji je na Zvezdari pucao na babu i dedu, a potom sebe ubio su baba po ocu S.P. (66), stric A.B. (41) i deda po ocu Z.P. (67) prijavili policiji u decembru 2025.godine zbog nasilnog ponašanja, međutim, njega je tada otac Jovan P. (42) skrivao.
Pripadnici MUP-a u Subotici, intenzivnim radom uhapsili su danas A. B. (21) i B. D. (28) iz Subotice, zbog sumnje da su tokom prethodnog vikenda provalili u jednu vikendicu u okolini Subotice i ukrali razni električni alat i luster od bakra, nakon čega ih je policija uhapsila.
Pretnje Vašingtona novim vojnim udarima na iransku teritoriju su kategorički neprihvatljive, izjavila je Marija Zaharova, portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova, komentarišući situaciju u Islamskoj Republici.
Ukrajinski parlament sproveo je opsežne kadrovske promene u državnom vrhu, a najveće iznenađenje predstavlja ostavka šefa Službe bezbednosti Ukrajine (SBU) SBU Vasil Maljuk.
Američki predsednik Donald Tramp oglasio se večeras povodom protesta u Iranu, poručivši demonstrantima da nastave sa protestima i navodeći da je „pomoć na putu“, bez preciziranja na šta se ta poruka odnosi.
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Godine 1962. godine kratkometražni animirani film "Surogat" Dušana Vukotića osvojio je Oskara i time postao prvi neamerički animirani film koji je dobio tu nagradu.
Problemi sa internet konekcijom spadaju među najčešće tehnološke smetnje današnjice. U trenutku kada veza nestane, probajte sami tri trika, koji lako otklanjaju problem.
Jelo koje se lako priprema, a na sto stiže puno mirisa i domaćeg ukusa, rebra se tokom pečenja polako omekšavaju i postaju izuzetno sočna, dok se krompir i kupus peku u istom sudu, upijajući sokove mesa.
Dok su psi obično poznati po tome što su veseli, energični i puni ljubavi, postoje i oni koji, iz različitih razloga, mogu postati prilično dosadni za svoje vlasnike.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar