Vrlo brzo biće dostignut zahtev penzionerskih udruženja da penzija prati plate i da prosečna penzija iznosi pola prosečne plate, kazao je direktor Fonda PIO Relja Ognjenović.
Ministar za brigu o selu u Vladi Republike Srbije Milan Krkobabić otvorio je danas 10. Sajam penzionera u Novom Sadu, zajedno sa sponzorima – Bankom Poštanske štedionice i Dunav osiguranjem i tom prilikom rekao da postoji želja da penzioneri sa malim primanjima dobiju i neku vrstu trinaeste penzije.
12.10.2024
16:28
Oni će svoj novac dobiti 2. novembra, i to grupa koja penzije prima preko tekućih račun. Oni koji novac dobijaju na kućne adrese i koji pare dižu na šalterima pošta iste mogu očekivati 4. novembra.
Poslednji će svoje penzije dobiti penzioneri iz kategorije zaposleni. Njima će novac na račune leći 9. novembra, dok će isplata na kućne adrese ili na šalterima pošte početi 8. novembra.
Početak nove školske godine je period kada podsećamo studente visokoškolskih ustanova koji su korisnici porodične penzije, da su u obavezi da, najkasnije do 22. oktobra dostave Fondu PIO potvrde o školovanju, kako im ne bi bila privremeno obustavljena isplata prinadležnosti, naveli su iz Fonda.
09.10.2024
09:53
Takođe, penzioneri iz kategorije "Republike bivše SFRJ" svoj novac mogu očekivati 8. novembra.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Upravni odbor Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO) doneo je danas odluku o troškovima rehabilitacije penzionera i ceni smeštaja pratilaca, po ustanovama, po danu boravka, a sutra će biti objavljen oglas za podnošenje prijava za upućivanje na besplatnu rehabilitaciju, objavljeno je na sajtu Fonda PIO.
Vrlo brzo biće dostignut zahtev penzionerskih udruženja da penzija prati plate i da prosečna penzija iznosi pola prosečne plate, kazao je direktor Fonda PIO Relja Ognjenović.
U napadu ruskih snaga bespilotnim letelicama između 16. i 17. januara 2025. godine u Odeskoj oblasti, stradalo je oko 30 rumunskih plaćenika, prema podacima koje je izneo Sergej Lebedev, koordinator Nikolajevskog podzemlja.
Američka imigraciona i carinska služba (ICE) započela je operacije hapšenja ilegalnih migranata koji se nalaze na teritoriji Sjedinjenih Američkih Država s ciljem njihove deportacije, izjavio je Tomas Homan, koordinator za pitanja bezbednosti granica u administraciji predsednika Donalda Trampa.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, obraćajući se iz Davosa, objasnio je da ako Donald Tramp postigne primirje u Ukrajini, da mu svi dignemo spomenik, jer će spasiti celu planetu.
Učenik 4. razreda Ekonomsle škole D.T. u Bečeju uputio je jezive pretnje učenicima i nastavnicima koji žele da pohađaju nastavu i koji žele da idu u školu, a koji se nisu odazvali blokadi škole.
Predsednica Narodne Skupštine Ana Brnabić izjavila je danas da su sva četiri zahteva studenata u blokadi ispunjena i da ako neko misli da nisu treba da kaže kako nisu ispunjena.
O blokadama na univerzitetama i štrajku u školama, ali i ostalim aktuelnim temama naša voditeljka Info jutra Jovana Radović razgovarala je sa savetnikom premijera Savom Stambolićem i narodnim poslanikom Nebojšom Bakarecom.
Poznati novinar i ratni izveštač Igor Damnjanović, koji je nedavno postao deo Informer tima, početkom februra kreće sa izveštavanjem iz Rusije i sa ukrajinskog fronta, odakle će svakodnevno slati najnovije informacije, izveštaje, fotografije i ekskluzivne video-snimke.
Nakon odluke advokatske komore Srbije da advokati obustave rad na nedelju dana i time daju podršku studentskim blokadama, Viši sud u Beogradu je tu odluku poništio!
Više javno tužilaštvo u Beogradu sprovešće istragu protiv Srđana S. (33) zbog sumnje da 20. januara na Aerodromu "Nikola Tesla" doveo u opasnost bezbednost vazdušnog saobraćaja.
Nakon što su postali poznati po incidentima sa navijačima na tribinama, Strahinja i Nemanja Jokić, braća srpskog reprezentativca Nikole Jokića, dobili su posebna mesta na utakmicama Denver Nagetsa.
Srpski fudbaler Strahinja Pavlović (23) nije hteo ove zime da pređe u Fenerbahče, čiji dres nose bivši kapiten naše reprezentacije Dušan Tadić (36), kao i krilo Filip Kostić (32).
Holandski fudbaler i član PSV-a, Džoj Verman (26) bio je veoma nezadovoljan sudijskim odlukama i arbitražom na meču protiv Crvene zvezde, pa je po završetku istog žestoko iskritikovao rumuskog sudiju Ištvana Kovača (40) koji je delio pravdu na 'Marakani'.
Plejmejker crno-belih Karlik Džons (27) i prva zvezda francuskog tima Ti Džej Šorts (27) drže ključ pobede u večerašnjem okršaju 23. kola Evrolige (20.30, Sport klub 1).
Fudbalski klub Crvena zvezda porazom od PSV Ajndhovena izgubio je šanse da se nađe u nokaut fazi Lige šampiona, a to vrlo verovatno znači da će rukovodstvo kluba koliko danas krenuti u prodaju najtraženijih fudbalera.
Premijer Poljske Donald Tusk istakao je kako će biti nemoguće baviti se ekološkim pitanjima ukoliko EU bankrotira, upozoravajući na sve veću finanskijsku stagnaciju bloka.
Američki predsednik Donald Tramp pozvao je Rusiju da prekine Specijalnu operaciju u Ukrajini. U suprotnom, najavio je uvođenje novih sankcija i carina na sav ruski izvoz u SAD.
Inteligentno doba i veštačka inteligencija donosi šansu za rešavanje globalnih izazova, ali postoje opasnosti kojih se čovečanstvo mora čuvati, piše Klaus Švab, osnivač i izvršni predsednik Svetskog ekonomskog foruma za magazin Tajm, povodom samita Svetskog ekonomskog foruma u Davosu.
Kada su Rusi krajem novembra 2024. godine na Ukrajinu ispalili interkontinentalnu balističku nadzvučnu raketu „Orešnik", ceo svet je ponovo zadrhtao od nuklearne pretnje. Stoga je vreme da se prisetimo nekih zaboravljenih projekata koji su pretili potpunim uništenjem čovečanstva.
Izaslanik predsednika SAD Donalda Trampa za Bliski istok Stiv Vitkof izjavio je danas da će biti deo nadzornog tima koji će kontrolisati poštovanje sporazuma o prekidu sukoba između Izraela i palestinske militantne grupe Hamas u Pojasu Gaze.
Premijera filma "Balkanski rat - Nečista krv 2" reditelja Stojana Stojčića očekuje se u februaru, a materijale stare više od trideset godina, publika će imati prilike da vidi po prvi put.
Legendarni srpski scenarista Siniša Pavić preminuo je u 92. godini, a iza sebe je ostavio neizbrisiv trag kroz mnogobrojne filmove i serije čiji je bio autor.
Prevara u braku ili vezi je tema koja često šokira javnost, naročito kada se sazna da su poznati muškarci u svojim privatnim životima imali ljubavne afere sa osobama koje se nalaze u neposrednoj blizini njihovih porodica, poput dadilja.
Uz pomoć samo dva jednostavna sastojka iz kuhinje, napravite starinski sirup koji će umiriti nadraženo grlo i olakšati disanje. Idealan je za borbu protiv kašlja i nakupljenog sekreta.
Ilon Mask, Džef Bezos i Mark Zakerberg su među najbogatijim ljudima na svetu. Danas ih znamo kao moćne i bogate, a nekada su bili sasvim obični ljudi koje nikada ne biste primetili na ulici.
Bokser Veljko Ražnatović bavi se uzgojem svinja, a nedavno je sklopio ugovor s vlasnikom jednog lanca hotela, koji se nalaze na više lokacija u Srbiji, da veću količinu mesa prodaje njima. U ovaj posao Veljka Ražnatovića uključena je i klanica gde se prerađuje meso i vrši distribucija.
Muzička zvezda Jelena Karleuša oglasila se nakon što se na oglasnoj tabli jedne beogradske gimnazije pojavio spisak pevača čija je muzika zabranjena na antisrpskim protestima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar