Vesić se oglasio nakon tragedije na Železničkoj stanici Novi Sad: Narednih dana utvrdiće se ko je odgovoran za to što i ovaj deo stanice nije rekonstruisan
Ministar Goran Vesić izjavio je da stoji uz porodice pogođene nesrećom, naglašavajući hitnost spasavanja i buduće istrage odgovornosti.
U svetlu nedavnog rušenja, ministar Vesić ističe da je prioritet brzo izvlačenje preživelih i pružanje neophodne pomoći onima koji su povređeni. Ovaj događaj otvara pitanje odgovornosti i sigurnosnih propusta, koje će se istraživati u narednim danima.
Nakon spasilačkih operacija, fokus će se usmeriti na utvrđivanje odgovornih za nesreću. Ministar naglašava da deo stanice koji se srušio nije bio rekonstruisan, što ukazuje na potencijalne propuste u održavanju infrastrukture.
Foto: Foto: Miloš Rafailović/Tanjug
Tragedija u Novom Sadu
- Najvažnije je da se sada izvuku svi koji su ispod ruševina i da se spasu oni koji su živi. Narednih dana utvrdiće se sva odgovornost onih koji su odgovorni zašto i ovaj deo stanice nije rekonstruisan. On nije rekonstruisan i utvrdiće se ko je taj koji je mogao da utvrdi tada da je ovo bezbedno - rekao je Vesić, prenosi Blic.
Ovaj događaj ne samo da je potresao zajednicu već je i pokrenuo važna pitanja o sigurnosti i nadzoru infrastrukturnih projekata. Ministarstvo i nadležne službe će nastaviti da istražuju kako bi se sprečile buduće tragedije.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić govorio je za Informer TV o današnjoj tragediji u Novom Sadu u kojoj je, po najnovijim informacijama, živote izgubilo 11 ljudi, a povređeno je najmanje 30. Među stradalima je i dete od šest godina.
Ministarka privrede Adrijana Mesarović oglasila se povodom današnje tragedije u Novom Sadu u kojoj je osmoro ljudi izgubilo živote nakon što se urušila stara nadstrešnica železničke stanice.
Izgradnja brze saobraćajnice "Vožd Karađorđe" počeće na proleće sledeće godine, procenjenavrednost investicije je oko milijardu evra, a građevinska dozvola za pripremne radove bićeizdata do 15. decembra, izjavio je ministargrađevinarstva, saobraćaja i infrastrukture GoranVesić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić govorio je za Informer TV o današnjoj tragediji u Novom Sadu u kojoj je, po najnovijim informacijama, živote izgubilo 11 ljudi, a povređeno je najmanje 30. Među stradalima je i dete od šest godina.
Pojavio se još jedan šokantan snimak incidenta sa blokaderskog skupa u Valjevu, na kojem se jasno vidi kako blokaderka Dijana Hrka drži motku u ruci, preti, udara, a zatim juri aktivistkinju Srpske napredne stranke (SNS) Nedu Perić.
Vlada Srbije razrešila je profesore Nebojšu Bojovića sa mesta predsednika, a Vladana Đokića sa mesta člana Upravnog odbora Instituta za arhitekturu i urbanizam Srbije.
Pre nekoliko godina iz Hrvatske su stizale poruke podsmeha na račun Vojske Srbije, a danas se iz Zagreba mogu čuti sve zabrinutiji tonovi zbog ubrzanog jačanja srpskih odbrambenih kapaciteta.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić poručila je jasno daje Univerzitet u Beogradu prebrodio svašta, ali političara na poziciji rektora Vladana Đokića, ne uspeva da prebrodi!
Aktivisti Srpske napredne stranke (SNS) širom Beograda pokrenuli su niz akcija usmerenih na uređenje javnih prostora, ali i razgovore sa građanima, slušajući njihove probleme i zajedno sa njima radeći na pronalaženju rešenja.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
U saobraćajnoj nezgodi koja se danas dogodila u Bugarskoj, na auto-putu u smeru ka Sofiji kod isključenja za Panagjurište, učestvovao je dvospratni autobus koji je prevozio čak 84 putnika, državljana Srbije. Iz Ambasade Republike Srbije u Sofiji zvanično je saopšteno da u ovoj dramatičnoj nesreći nema povređenih.
Sva ubistva i teška ubistva, uključujući pokušaje i pripremne radnje, koja su izvršena od početka 2026. godine do danas na teritoriji Beograda, uspešno su rasvetljena i rešena, potvrdio je glavni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nenad Stefanović.
Fudbaleri Partizana u prvom meču plej-ofa za Ligu Konferencija gostuju Hetafeu, ali je već sada jasno da će Špance u Humskoj sačekati paklena atmosfera.
Marokanske snage bezbednosti sprečile su danas pokušaj više stotina migranata, uglavnom podsaharskih Afrikanaca, da ilegalno pređu granicu i uđu u španski grad, eksklavu Seutu.
Ukrajinske rakete FP-5 "Flamingo" pogodile su industrijska preduzeća vazduhoplovno-kosmičkog sektora u Samari, u Rusiji, u subotu, 15. avgusta, tokom istovremenih napada dronom na Krimu.
Ako vam je potreban brz, jednostavan i ukusan posni obrok, ovi uštipci su odličan izbor. Priprema ne zahteva mnogo vremena ni komplikovane sastojke, pa su idealni kada želite nešto toplo i zasitno bez dugog stajanja u kuhinji.
Stručnjaci za sajber bezbednost upozorili su korisnike Android uređaja na aplikacije koje mogu pratiti njihovo ponašanje i prikupljati lične podatke. Istraživanje je pokazalo je da Android aplikacije traže brojne dozvole, a Xiaomi Home čak 91.
Ljubomora može biti signal dubljih problema u vezi, a najopasnija postaje kada preraste u kontrolu i neosnovane optužbe. Psiholog objašnjava kada ona predstavlja problem, a kada nije loša.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.