Haos zbog kusura! Žena kupila haljinu, pa na kasi doživela šok: Gore društvene mreže
Podeli vest
Na društvenim mrežama jedna korisnica se požalila kako joj kasirka vratila umanjen kusur, tačnije, da joj je ostala dužna šest dinara, što je pokrenulo buru u komentarima.
Naime, njoj se u jednoj poznatoj prodavnici u Beogradu dogodila situacija koja ju je razbesnela, ne zbog novca, nego zbog ophođenja kasirke.
Dvadesetogodišnji Nišlija digao je juče na noge hitne službe i uznemirio osoblje gradskog prevoza nakon što se toliko čvrsto uspavao u autobusu da su svi mislili da je mrtav.
Doktor Dragan Stojićević podelio je na društvenim mrežama nesvakidašnje iskustvo iz Tiršove, kada su u ambulantu došli roditelji sa dvogodišnjakom koji je navukao nošu preko svoje glave i ostao zaglavljen.
24.11.2024
10:56
- Je l' može neko da mi objasni u kom trenutku smo došli do toga da danas kupujem haljinu, račun 1224 dinara, dala sam 1250, radnica mi vraća 20. Nikad ne bih uzela 6 dinara, ali odakle pravo da uzme sama? To jest ni ne izvadi iz kase? - napisala je ova korisnica.
Kako je navela u nastavku objave, nije stvar u šest dinara koje fale u kusuru, već do ponašanja kasirke koja ih je zadržala, što je izazvalo burnu reakciju ove devojke.
- U suštini ljudi, nije poenta u 6 dinara, samo u sistemu vrednosti. Mene bi bilo sramota bar da se ne izvinim i kažem da nemam, ako nemam. Nemaju svi ljudi novac za ostavljanje bakšiša, bezobrazluk i bahatost nema prođu kod mene, tako je kako je - zaključila je ova korisnica.
Neobičan slučaj dogodio se u jednom supermarketu u Novom Sadu gde jednu Novosađanku nisu pogodile cene od kojih joj se zavrtelo u glavi već vekna hleba!
"Realno je da ne uzmeš ni tih 20", stigao je odgovor, ali odmah i žestoka rekontra:
"Pa bre realno ti ostavi 500 ako hoćeš. Ja nisam rasla ispod kruške i ne berem novac".
Foto: Shutterstock
Bilo je još mnogo reakcija, te se brzo razvila se žestoka diskusija.
"Red je da kaže 'izvinite, da li je problem, nemam 6 dinara'... Ali da je obrnuto i da tebi treba tih 6 dinara, nisam sigurna da bi ti oprostila".
"Aj ne plači za 6 kinti, trulo je".
"Nije imala verovatno, u tom slučaju ja koja sam takođe trgovac zaokružim i dam više. U ovom slučaju bih vratila 30 dinara".
"Nije stvar u tome, samo je mogla da kaže da nema i da se izvini".
"Govoriš o 0.05€"?
"Konačno neko da kaže! Meni se isto to desilo ali u drugoj radnji. Ne radi se o 5 dinara, nego o tom prećutkivanju, kao da se podrazumeva da treba da zadrži. To me je iziritiralo i pitala sam za 5 dinara, a dobila sam drzak odgovor 'Šta, je l' problem 5 dinara?"
"Joj od ovih stipsi mi se povraća... U grob ih ponesi" glasili su samo neki od komentara.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dvadesetogodišnji Nišlija digao je juče na noge hitne službe i uznemirio osoblje gradskog prevoza nakon što se toliko čvrsto uspavao u autobusu da su svi mislili da je mrtav.
Oružane snage Rusije izvele su precizan raketni napad na privremeni položaj ukrajinskih bezbednosnih struktura, u kojem je, prema zvaničnim podacima, likvidirano do 170 pripadnika Službe bezbednosti Ukrajine (SBU), specijalnih jedinica Glavne obaveštajne uprave Ministarstva odbrane Ukrajine (GUR), kao i stranih plaćenika, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.
Zapadne vojne strukture pripremaju specijalnu operaciju u blizini ruskih granica, a čak sedam konkretnih scenarija predviđa raspoređivanje trupa, municije i oružja širom istočne Evrope, tvrde britanski analitičari iz instituta RUSI.
Ivan Todorović proteklih dana na svojim društvenim mrežama privlači veliku pažnju kampanjom direktno usmerenom protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
U danu kada se ispred redakcije Informera odvijala dramatična talačka kriza i blokada, naš medijski tim pokazao je nepokolebljivu profesionalnost i hrabrost, obezbeđujući ekskluzivne informacije u realnom vremenu.
Tokom blokade i pokušaja izazivanja talačke krize, medijska kuća Informer TV je pokazala da je jača nego ikad. Iako je predmet pokušaja zabrane i blokade, Informer TV je nastavila sa normalnim radom, čime je dokazala svoju otpornost i moć uticaja na javnost.
Pratimo blokadu Informer TV direktno sa lica mesta, kao i sva ključna dešavanja u zemlji i svetu. Verujemo da će epicentar događaja biti upravo ispred naše redakcije!
Zbog tuče koja se sinoć dogodila u centru Podgorice uhapšeno je pet osoba, saopštila je Uprava policije. Tokom uviđaja pronađena su i dva startna pištolja i skalpel.
Ponudili smo da se igra pod bilo kojim uslovima, da li pred praznom halom, pitali smo ih pod kojim uslovima oni hoće da igraju, ali su rekli da neće, da se plaše za bezbednost, rekao je prvi čovek Partizana - Miljan Žugić.
Strašne vesti! Mladi fudbaler Atromitosa iz Pireja, Aleks Bangse (21) kolabirao je tokom meča protiv Ikarosa iz Kalitea. Prema poslednjim informacijama, srušio se u svlačionici na poluvremenu i, uprkos brzoj reakciji lekara, preminuo u bolnici.
Kapiten Fudbalskog kluba Partizan i reprezentativac Srbije Aleksandar Jovanović (32) večeras je u policijskoj stanici prijavio prekomernu upotrebu sile od strane organa reda, nakon incidenta koji se oko 18 časova dogodio na ulazu u SC 'Voždovac”, prenosi fudbalski klub Partizan.
Čisti talenat u Turčinu, čista snaga u Srbinu Vlahoviću, koji nije postigao gol, ali se borio sa željom koja je u poslednje vreme delovala kao da je pod anestezijom. Mnogo je grešio, zapravo previše. Ali barem se borio kako samo on zna, pišu mediji u Italiji.
Gotovo ceo evropski Zapad dignut je na oružje kako bi „bajonetima“ pokušali da produže život nacističkog režima VolodimiraZelenskog, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov u intervjuu za projekat „Bez zastarevanja. Front bez linije fronta“.
Sjedinjene Američke Države neće dobiti Grenland, izjavio je premijer Grenlanda Jens-Frederik Nilsen na društvenim mrežama kao odgovor na izjave predsednika SAD Donalda Trampa da želi da preuzme kontrolu nad ovom samoupravnom autonomnom teritorijom pod suverenitetom Danske.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp zapretio je danas Iranu bombardovanjem i dodatnim carinama ukoliko Teheran ne postigne sporazum sa Vašingtonom o svom nuklearnom programu.
Vreme za rešavanje sudbine TikToka curi, a osoba koja trenutno nudi najviše novca da bi je kupila je veliki saveznik predsednika SAD Donalda Trampa - milijarder Rid Razner i nudi 47,45 milijardi dolara, prenose američki mediji. Tako je Raznerova ponuda bacila senku na Ilona Maska koji je na Tviter potrošio 44 milijarde dolara.
Slavni američki glumac Ričard Čemberlen preminuo je u 90. godini. Šezdesetih i sedamdesetih godina prošlog veka bio je veoma popularan i u bivšoj Jugoslaviji, a mnoge je šokirao kada je u sedmoj deceniji života otkrio da je homoseksualac.
Smrt Džina Hekmana potresla je filmski svet, a nova saznanja bacaju potpuno drugačije svetlo na ceo slučaj. Ćerke legendarnog glumca ne veruju u zvaničnu verziju događaja i odlučile su da preuzmu stvari u svoje ruke i pokrenu nezavisnu istragu.
Ljubiteljima magije i iluzionizma ime Dejvida Blejna je sigurno dobro poznato. Od uličnog artista i mađioničara postao je junak filmova sa kojim bi se retko ko menjao...
Haris Džinović i ove godine je organizovao veliku proslavu Bajrama u svojoj vili na Senjaku. Kao po tradiciji, na istoj se očekuje i značajan broj pevačevih poznatih prijatelja, ali i devojka njegovog sina Kana.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar