Devojčice se nadmeću koja će imati više partnera! Već sa 14 godina "zarade" opasne polne bolesti: Vlada epidemija infekcija
Podeli vest
Devojčice u Srbiji već sa 14 godina stupaju u seksualne odnose, prilikom čega se nadmeću koja će imati više partnera, što je dovelo do epidemije polnih bolesti, upozoravaju stručnjaci za Informer.
Ginekolog doktor Vanja Milošević ističe za Informer da je veliki broj devojčica već stupilo u seksualne odnose, kao i da su "zaradile" određene polne bolesti.
Danas se obeležava Svetski dan borbe protiv side, a Srbija ga dočekuje sa neslavnom statistkim- više od 100 novih slučajeva HIV-a ove godine, 23 pacijenta sa AIDS-om i 5 slučajeva koji su izgubili bitku!
Novi zastrašujući trend pod nazivom "seks-rulet" širi se među mladima u Srbiji i sa sobom nosi katastrofalne posledice!
02.10.2024
07:15
- Pojedine devojčice od 14 godina godina se hvale i nadmeću koja ima više partnera, zaštitu ne koriste, a mnoge su već zakačile određene polne bolesti. Imamo sve više maloletnica koje prekidaju trudnoću. Imamo epidemiju kondiloma, epidemiju svih genitalnih infekcija, jer nema upotrebe prezervativa - ističe doktor Milošević.
Lako ostanu trudne, pa abortiraju
Kako navodi naš sagovornik, intimni odnosi u ranim godinama može dovesti do ozbiljnih zdravstvenih problema i komplikacija.
Najveći broj mladih u Srbiji prvi s*ksualni odnos ima u 14. odnosno 15. godini, pokazuju podaci istraživanja koje je sproveo Institut za javno zdravlje Srbije "dr Milan Jovanović Batut". Posebno je zabrinjavajuće što mnogi od njih ne koriste sredstva kontraceptivne zaštite što može izazvati brojne posledice po zdravlje. P
Ukupno 16,9 odsto anketiranih učenika i učenica prvog razreda srednjih škola u Srbiji izjavilo je da je već stupilo u seksualne odnose.
16.04.2024
13:24
- Posledice ranog stupanja u seksualne odnose, pre svega su psihološke, ali i biološke. Deca nam se danas neretko susreću sa neželjenom trudnoćom, HPV virusom, genitalnim infekcijama i mnogim polnim bolestima koje su dugoročne. Takođe, maloletnice misle da ne mogu tako lako da ostanu trudne, ništa ne znaju o kontracepciji, a onda kada dođe do trudnoće rade abortuse - rekao je doktor Milošević.
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Doktor Vanja Milošević
Ginekolog Milošević navodi da je jedino ispravno rešenje uvođenje seksualnog obrazovanja u školske sisteme.
- Možda bi jedino rešenje bilo da se seksualno vaspitanje uvede kao obavezan predmet u srednje škole, ali i u osnovne! Ne možemo da očekujemo ništa drugo kada je u celom društvu takva situacija. Reklamira se sve što nije vredno - naveo je doktor Milošević.
Vrlo rano ulaze u svet seksa
Psiholog Snežana Repac ističe za Informer da devojčice tokom adolescencije često pod uticajem vršnjaka, kao i da ranim stupanjem u seksualne odnose dodatno idealizuju osobu sa kojom su se odlučile na takav čin.
- Devojčice u periodu od 14 do 18 godina zasigurno nisu fizički zrele, ali isto tako nisu ni emotivno. Dešava im se burna adolescentna faza, tokom koje nije moguće da racionalno razmišljaju. Neretko im je najvažnije mišljenje vršnjaka i "uklapanje u njihov kalup". Ukoliko sa 14 godina se odluče da stupe u seksualni odnos sa svojim partnerom, vrlo brzo će ga idealizovati i emotivno se vezati za njega, što može dovesti do traumatičnog i toksičnog odnosa, upravo zbog nezrelosti - ističe psiholog Repac.
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Psiholog Snežana Repac
- Nažalost, u školama imamo sve veći broj devojčica koje imaju nemoralno ponašanje, koje je rezultat izloženosti brojnim spotovima i filmovima kojima su izložene. Takođe, internet im omogućava pristup sadržajima za odrasle i vrlo rano ih uvodi u svet seksa - kazala je psiholog Repac.
Rani seksualni odnos prikriva dublje probleme
Kako navodi, postoji razlog zašto su intimni odnosi ograničeni sa godinama, pa su dozvoljeni punoletnim osobama.
- Ograničenja su vezana za punoletstvo, i za to postoji ozbiljan razlog! Devojčice postaju devojke, biološki su razvijenije, a psihološki zrelije. Takođe, maloletnički seks može lako dovesti do neželjene trudnoće. Devojčice koje se odluče na seksualni odnos tako rano, sigurno kriju neke dublje probleme, poput onih porodičnih, društvenih ili emotivnih - rekla je Repac.
Foto: Shuterstock
Maloletnice fizički i psihički nezrele za intimne odnose
Trauma ostavlja posledice za ceo život
Ukoliko dođe do ranog seksualnog odnosa, zavisno od želje devojčice za istim, emotivne posledice mogu biti velike i veoma traumatične, tvrdi psiholog.
- Posledice su svakako velike, ali sve zavisi da li je do seksa došlo voljom devojčice ili zahtevom partnera. Ovakvo iskustvo može ostaviti brojne posledice, izazvati velike traume, i stvoriti averziju prema ljubavi i intimnim odnosima. Takođe, ako partner raskine sa devojčicom ubrzo nakon seksualnog čina može doći to potpunog psihološkog kraha, enormnog emotivnog bola, koji će istraumatizovati maloletnicu i ostaviti dugoročne posledice u životu - zaključila je za Informer psiholog Snežana Repac.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Danas se obeležava Svetski dan borbe protiv side, a Srbija ga dočekuje sa neslavnom statistkim- više od 100 novih slučajeva HIV-a ove godine, 23 pacijenta sa AIDS-om i 5 slučajeva koji su izgubili bitku!
Saudijska Arabija i Ujedinjeni Arapski Emirati nalaze se na korak od ulaska u rat protiv Irana, a odluka Rijada da se priključi napadima mogla bi biti doneta u svakom trenutku, prenosi Vol strit džornal pozivajući se na izvore bliske vlastima.
Bivši visoki zvaničnik KFOR-a i UNMIK-a, portugalski general-major u penziji, Raul Kunja izjavio je danas da je NATO bombardovanje SR Jugoslavije 1999. godine bilo u potpunosti protivno međunarodnom pravu.
Panika u Hrvatskoj i u drugim delovima Evrope zbog nestašice goriva i njegovog poskupljenja ne prestaje, dok u Srbiji stanje na pumpama nije promenjeno i snabdevanje teče po planu.
Biljana Pantić - Pilja, šefica delegacije Skupštine Srbije u Parlamentarnoj skupštini Saveta Evrope (PSSE), Marko Đurić, ministar spoljnih poslova Srbije i Nemanja Starović, ministar za evropske integracije, oglasili su se na svojim Iks nalozima povodom Zdravka Ponoša, opozicionog blokadera, koji na sve načine pkušava se dočepa fotelje.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Branislav Milenković (24), koji je prošlog novembra brutalno pretučen ispred prodavnice na Vračaru, preminuo je nakon 85 dana borbe za život, a njegov otac Nenad Milenković oglasio se za medije.
Slučaj dečaka N.P. (12) iz okoline Ivanjice,koji je preminuo u bolnici u Beogradu, nakon što je u subotu slučajno popio otrov za prskanje voćnjaka misleći da je sok, podseća na slučaj iz Blaca koji još nismo zaboravili.
Slučaj deteta koje je preminulo nakon što je, navodno, popilo hemijski preparat - herbicid, preuzelo je Više javno tužilaštvo u Užicu, potvrdili su u čačanskom pravosuđu.
U nastavku službene posete Nemačkoj, general policije Dragan Vasiljević, načelnik UKP Marko Kričak i načelnik Uprave za tehniku Goran Colić, sastali su se danas sa potpredsednicom Federalne kriminalističke policije (VKA) Martinom Link i najvišim rukovodiocima organizacionih jedinica VKA.
Dron koji je uleteo na teritoriju Litvanije i eksplodirao u blizini granice sa Belorusijom bio je ukrajinskog porekla, a ne ruskog kako se prvobitno nagađalo, izjavila je premijerka zemlje Inga Ruginene.
U Taškentu je 24. marta potpisana mapa puta za saradnju u nuklearnoj i srodnim oblastima između državne korporacije "Rosatom" i Agencije za nuklearnu energiju pri Kabinetu ministara Republike Uzbekistan (Agencija "Uzatom"), kao i dodatni sporazum uz ugovor o izgradnji nuklearne elektrane.
Ministar kulture Nikola Selaković istakao je u Matici srpskoj na zasnivanju "Poklon biblioteke Rusije" i otvaranju izložbe "Ruske diplomate i srpska borba za nezavisnost 1876. godine" da ovaj značajan kulturni događaj na najjači način svedoči o snazi saradnje, međusobnog poštovanja i trajnih duhovnih veza između dva naroda.
Povodom Svetskog dana pozorišta u petak 27. marta 2026. godine Atelje 212 otvara svoja vrata za sve zainteresovane, sa željom da naša publika otkrije i upozna poznate i nepoznate prostore pozorišta.
Negde u pozadini, daleko od vaših razgovora i emotivnih dilema, postoji jedan matematički sistem koji na vašu vezu gleda mnogo hladnije nego bilo koji prijatelj.
Prethodne noći u "Eliti 9", rijaliti učesnici Anita Stanojlović i Luka Vujović su saznali da postaju roditelji, nakon čega su se oglasile njihove porodice.
Pevačica Zorica Marković ne krije koliko je potresena zbog narušenog zdravstvenog stanja svoje koleginice Zorice Brunclik, a sad je na Instagramu objavila emotivan snimak.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar