Tokom svog vanrednog obraćanja javnosti, predsednik Srbije, Aleksandar Vučić je govorio trenutno aktuelnim i važnim temama za našu zemlju, pa pomenuo i EXPO, koji je za Srbiju prilika decenije i stvaranje šanse za buduće generacije.
Delegacija Međunarodnog sajma iz Soluna posetila je danas Beogradski sajam u cilju jačanja saradnje, s fokusom na razmenu iskustava i uvid u pripreme Srbije za održavanje Specijalizovane izložbe Ekspo 2027. godine.
09.12.2024
15:30
Direktor preduzeća EXPO 2027 Beograd Dušan Borovčanin zadovoljan je što će ova zemlja raditi na pripremi švajcarskog učešća na EXPO 2027.
- Na Specijalizovanoj izložbi očekujemo više od 120 zemalja i međunarodnih organizacija, a veliko nam je zadovoljstvo što je Švajcarska prva zemlja koja je potvrdila svoje učešće. Poznata kao zemlja divne prirode, vrednih ljudi, ali i velikih prijatelja Srbije, sa nestrpljenjem očekujemo da saznamo kako će Švajcarska interpretirati temu „Igraj za čovečanstvo - kaže Dušan Borovčanin.
Ambasadorka Švajcarske u Srbiji Anne Lugon-Moulin kaže da je ponosna što je baš njena zemlja donela prvu potvrdu za učešće.
Antisrpski ekstremisti otkrili su koji je stvarni cilj blokada po srpskim gradovima, a to je zaustavljanje specijalizovane izložbe Ekspo koja je zakazana za 2027. godinu.
Manifestacija Ekspo 2027 može doneti samo dobro našoj zemlji, kaže za Informer Dušan Borovčanin, direktor preduzeća "Ekspo 2027" d. o. o Beograd.
06.12.2024
11:31
- Švajcarska je ponosna što učestvuje na EXPO 2027 u Beogradu. Ovo će dodati važan element postojećim bogatim i raznolikim odnosima između naše dve zemlje. Prvi EXPO na Zapadnom Balkanu smatra se prilikama za početak nove ere harmonije i prijateljstva - rekla je Anne Lugon-Moulin, ambasadorka Švajcarske u Srbiji.
EXPO 2027 Beograd biće održan u Beogradu u periodu od 15. maja do 15. avgusta 2027. godine kada se očekuje više od četiri miliona posetilaca tokom 92 dana trajanja manifestacije, kao i predstavljanje više od 120 zemalja učesnica.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tokom svog vanrednog obraćanja javnosti, predsednik Srbije, Aleksandar Vučić je govorio trenutno aktuelnim i važnim temama za našu zemlju, pa pomenuo i EXPO, koji je za Srbiju prilika decenije i stvaranje šanse za buduće generacije.
Predsednik Srbije i član Predsedništva SNS Aleksandar Vučić izjavio je večeras da najnovije omnibus istraživanje pokazuje da ta stranka u poslednjih pet godina trenutno ima najbolji rejting.
Rat protiv Irana otvorio je pitanje koliko dugo američka vojna mašina može da održava tempo udara ako joj se najvažnija precizna municija troši brže nego što industrija može da je nadoknadi.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se danas sa članovima delegacije kineske provincije Hebei koju predvodi guverner Vang Džengpu i predsednikom HBIS grupe Liu Đijenom.
Premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti, nakon neuspelog pokušaja da poturi svog kandidata na mesto takozvanog predsednika lažne države, pokušava na sve načine da pridobije podršku Albanaca na Kosmetu.
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo", Igor Ćurčić, ugostiće u utorak od 22 sata čuvare tradicije koji se decenijama bore da stare zanate i rukotvorine otrgnu od zaborava i sačuvaju kao deo kulturne baštine ovog naroda prenošenjem znanja na nove generacije.
Dragoljub Kojčić, politički filozof i Marko Kešelj, državni sekretar u ministarstvu sporta gostujući u Info jutru komentarisali su rezultate lokalnih izbora u deset gradova i opština.
Krvnički je pre sedam dana pretučena žena nasred ulice u Altini, pre nje jedna u Rakovici, videli smo kako golman prebija ženu u Kikindi, a nismo se oporavili od ubistva žene u javnosti u Leskovcu. Psiholog Snežana Repac za Informer.rs otkriva kako smo došli do toga da nasilnici "udaraju" na žrtve pred "publikom".
Američka mornarica bi mogla da ostane bez zaliha krstarećih raketa „tomahavk“ za otprilike tri i po meseca, imajući u vidu tempo njihove upotrebe protiv Irana, utvrdio je Sputnjik na osnovu analize budžetskih dokumenata.
Otvaranje Ormuskog prolaza u budućnosti neće biti nimalo jednostavno, a dovoljan je samo jedan ozbiljan incident da brodari i osiguravajuće kuće na duže vreme odustanu od plovidbe tom rutom.
Tekuća kriza oko Irana i blokada Ormuskog prolaza otvorile su mogućnost Rusiji i još nekim proizvođačima da povećaju isporuke energenata na svetsko tržište
Rat protiv Irana otvorio je pitanje koliko dugo američka vojna mašina može da održava tempo udara ako joj se najvažnija precizna municija troši brže nego što industrija može da je nadoknadi.
Serija "Katarina Velika" uveliko se emituje na Informer TV, a jedna od priča koja je u fokusu jeste ljubav između nekadašnje carice Rusije i Grigorija Potemkina.
Scena poljupca između dvojice muškaraca u filmu "Total Eclipse", u kojoj Leonardo Dikaprio tumačio mladog Artura Remboa, izazvala je veliku pažnju i kontroverze te 1995. godine.
Novo istraživanje ukazuje na to da MIND način ishrane može imati značajan uticaj na očuvanje moždanih funkcija i čak usporiti starenje mozga za oko dve i po godine.
Pevač Darko Lazić naišao je na pojedine komentare da ne treba da nastupa još uvek zbog smrti brata, a zbog takvih komentara sada je podelio jaku poruku.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar