Dr Teodora Tubić, upravnica Klinike za anesteziju, intenzivnu terapiju i terapiju bola Kliničkog centra Vojvodine, danas je saopštila informacije o stanju dve teško povređene osobe prilikom pada nadstrešnjice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Kako je dr Tubić istakla, oba pacijenta se trenutno nalaze u svesnom stanju, a ono što je posebno za divljenje, kaže ona, jeste da su u psihički stabilnom stanju!
- Oni su svesni, dišu spontano, nema potrebe da dobijaju bilo kakve lekove koji bi ih održavali u dobrom stanju krvnog pritiska i srčanog ritma. Psihički su stabilni - rekla je dr Teodora Tubić.
Ipak, oni se još uvek nalaze na intenzivnoj nezi.
- Previjanje je i dalje u uslovima operacione sale i konstantna je prevencija mogućih lokalnih komplikacija, ali i sistemskih - napomenula je Tubić.
Njihovo trenutno stanje je veliki uspeh lekara, jer je mogućnost da prežive bila neverovatno mala u odnosu na stepen povreda.
- Uskoro će biti dva meseca kako su oni u ovom stanju, ali još uvek ne možemo da se opustimo i kažemo da smo bezbedni kada je u pitanju njihov život - rekla je Tubić.
Nakon serije napada i optužbi upućenih premijeru Srbije Miloša Vučevića povodom gostovanja na jednoj televiziji, on je ocenio da nema sumnje da je to rađeno ciljano i da se koristi svaka mogućnost da se nešto negativno prikaže, iako to nije bila suština.
Zašto protesti još uvek traju iako su ispunjeni svi zahtevi, na ovu temu u INFO DANU pričali su Stefan Srbljanović iz Centra za društvenu stabilnost i Luka Stajić analitičar.
Predsednik srbije Aleksandar Vučić posetio je porodicu Firić koja je u tragičnom događaju na železničkoj stanici u Novom Sadu izgubila tri svoja člana porodice.
Majka stradale Anđele Ruman (20) iz Stare Pazove koja je poginula u nesreći na železničkoj stanici Novi Sad, oglasila se na svom Fejsbuk profilu potresnom porukom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nakon serije napada i optužbi upućenih premijeru Srbije Miloša Vučevića povodom gostovanja na jednoj televiziji, on je ocenio da nema sumnje da je to rađeno ciljano i da se koristi svaka mogućnost da se nešto negativno prikaže, iako to nije bila suština.
Jedna obična prijava nestanka za 48 sati pretvorila se u pravu misteriju. Aleksandru Nešoviću Baji, poznatijem kao članu Kekine grupe, gubi se svaki trag u noći između utorka i srede, a istraga je dovela čak do hapšenja načelnika beogradske policije Veselina Milića.
Predsednik Aleksandar Vučić poručio je danas da Srbija mora da sačuva punu stabilnost, političku i ekonomsku bezbednost i istakao da je Srbija jedna od najbezbednijih zemalja.
Jedan od ideologa blokadera, profesor Milo Lompar, danas je učestvovao na tribini u Kragujevcu, gde je doveo crnokapuljaše i jezive, suspektne likove s fantomkama da budu deo njegove lične garde, otkriva Informer.
Tokom trajanja tribine na Đačkom trgu u Kragujevcu o Univerzitetu u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici, koju su organizovali "studenti" Univerziteta u Kragujevcu, pažnju građana privukao je potez organizatora – stolice za skup, prema navodima prisutnih, uzete su iz Doma omladine bez dozvole.
Informer je došao u posed još jednog ekskluzivnog audio-snimka sa blokaderskog sastanka u Beogradu na kom su učestvovali predstavnici takozvane Radne jedinice za izbornu logistiku (RJIL), a na kom je sve prštalo od svađe i na kom je otkriveno ko je zgubidanskim Beograđanima najveći trn u oku.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Policija je danas u selu Ljukovo kod Inđije zaplenila beli automobil "folksvagen" u sklopu opsežne istrage koja se odvija od jutarnjih časova na dve lokacije kod Inđije.
Tokom dana došlo je do teške saobraćajne nezgode na magistralnom putu Bijelo Polje - Mojkovac kada je vozač putničkog automobila iz nepoznatih razloga izgubio kontrolu i sleteo u kanal pored puta.
Nakon što su jake policijske snage pretraživale teren u selu Putinci između Inđije i Rume, opsežna policijska akcija je nastavljena i u selu Ljukovo kod Inđije.
Predsednik Finske Aleksandar Stub izjavio je u intervjuu za televizijski kanal LRT da je lično razgovarao sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim nakon incidenata u kojima su ukrajinski dronovi narušili vazdušni prostor Finske.
Načelnik Generalštaba Oružanih snaga Ruske Federacije Valerij Gerasimov izvršio je inspekciju grupe trupa "Zapad" i tom prilikom najavio aktivnu ofanzivu ruskih jedinica na nekoliko pravaca Ukrajine istovremeno.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Na prvi pogled, bežični miš izgleda kao savršenstvo moderne tehnologije, nema kablova koji se zapetljaju, a pokreti su slobodni. Kada se sagledaju njegovi nedostaci, slika je manje idilična.
Demi Mur je zablistala na gala večeri Chopard Universe, koja je održana u okviru Kanskog filmskog festivala. Glumica je stigla u elegantnoj srebrnoj haljini u kojoj je bila zvezda večeri.
Pasji njuh je mnogo razvijeniji od ljudskog, pa psi svet oko sebe doživljavaju prvenstveno kroz mirise. Ono što nama miriše prijatno ili gotovo neprimetno, za njih može biti opasno.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar