Ovo je trenutak o kom se sanjalo decenijama! Niz uspeha u zdravstvu: Preventivni pregledi ostaju prioritet
Podeli vest
Na samom kraju 2024. godine, sumirajući uspehe koji su obeležili zdravstvo u Srbiji, ministar Zlatibor Lončar ističe da smo došli do trenutka o kom se sanjalo godinama!
Kao prioritet u zdravstvenom sistemu, ostaju preventivni pregledi, koji su u velikoj meri umanjili listu čekanja.
Institut za kardiovaskularne bolesti (IKVB) "Dedinje" postao je apsolutni evropski rekorder, jer je u ovoj ustanovi urađeno 3.000 operacija na otvorenom srcu.
Od početka naredne godine doći će do promene obračuna zarada zaposlenih u zdravstvu, tako što će akontacija za tekući mesec biti 50 odsto, pa više neće biti nejasnoća u vezi sa obračunom.
20.12.2024
11:29
- Mislimo da je to najvažnija stvar u zdravstvenom sistemu. Mi to sada radimo kroz Karavan zdravlja, a radimo i brojne skrininge. Naš cilj je da preko 90 odsto naših građana uradi preventivne preglede u dobi za koju se to preporučuje, da li je to preko 40 ili za neke posle pedesete godine - kazao je on.
Ukoliko se problem otkrije na vreme, objašnjava ministar Lončar, može se doći do rešenja, što je prioritet.
- To će biti prioritet nad prioritetima. Takođe, nastavljamo da skidamo liste čekanja za magnetnu rezonancu, koleno i kuk. Uz ovakvu organizaciju, dobru organizaciju, ako građani to žele da idemo tim putem i ako žele da to rešimo i pružaju nam podršku, do kraja sledeće godine imaćemo zdravstveni sistem koji neće imati liste čekanja za operacije kukova i kolena, kao što i nemamo za koronarografiju, kataraktu i skener - istakao je ministar zdravlja Zlatibor Lončar.
Udruženje transplatiranih pacijenata "Zajedno za novi život" izdalo je saopštenje povodom neistina koje je prof. dr Vladimir Dugalić, načelnik hepato-bilio-pankreatične hirurgije na Prvoj hirurškoj klinici UKC Srbije izneo za Novu.
Ugovore o o radu, danas je dobilo 11 najboljih diplomca medicinskih fakulteta i srednjih medicinskih škola u Srbiji!
26.12.2024
13:09
Foto: Inofrmer/Pedja Milosavljević
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar
Osim smanjene liste čekanja, važno je spomenuti i ulaganje u čitav zdravstveni sistem i opremu.
- Imamo dosta novih delova bolnica, ali i novih bolnica koje ćemo otvoriti. Od Leskovca, Tiršove, Požarevac, Smederevsku Palanku, Prokuplje, u Vojvodini... ne možemo ni da pobrojimo koliko rekonstrukcija se radi - priseća se.
Kao planove za narednu godinu, ministar zdravlja Zlatibor Lončar je izdvojio otvaranje Centra za mlade koji imaju problem u razvoju, na Bežanijskoj kosi, koji će svakako biti najboljih centara u regionu, kao i da predstavlja nešto što do sada u Srbiji nismo imali!
Ministar posebno naglašava koliko je bitno da građani Srbije osete sve u čemu on govori.
- Mi smo došli do onoga o čemu smo sanjali dugi niz decenija, što nije bilo da u Srbiji u jednom danu imate istorijske stvari. Na građanima Srbije je da odluče da li žele da tako idemo dalje ili da zaustavimo sve - zaključio je Lončar.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Institut za kardiovaskularne bolesti (IKVB) "Dedinje" postao je apsolutni evropski rekorder, jer je u ovoj ustanovi urađeno 3.000 operacija na otvorenom srcu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u zvaničnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE) odakle je odgovarao na goruća pitanja za Srbiju, a jedno od njih tiče se i sudbine Naftne industrije Srbije (NIS).
Skoro tri dana od kako je Informer otkrio da je serija "Radio Mileva", koja se emituje na Radio-televiziji Srbije (RTS), postala medijska platforma za prljavu blokadersku propagandu, bila su potrebna čelnicima javnog servisa da se oglase.
Predsednik crnogorske Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević izjavio je da su sada na potezu premijer Milojko Spajić i njegova Vlada, te da od ispunjenja zahteva koje su podneli posle sjednice Predsedništva stranke zavisi njihov opstanak u vlasti.
Viši sud u Beogradu izdao je saopštenje povodom teksta objavljenog 12. januara 2026. godine na portalu Nova pod naslovom "Otkrivamo: Viši sud u Beogradu naprasno primio nove sudije, upućeni tvrde da su motiv izbori za Visoki savet sudstva i namicanje glasova sudiji koju protežira režimski lojalista", a koji je, kako se ispostavilo čista laž.
Ljudi u Nemačkoj klizili su se po ulicama tokom noći dok je crni led izazvao nekoliko nesreća širom zemlje. Do nedelje ujutru policija u istočnoj nemačkoj saveznoj pokrajini Saskoj već je evidentirala 32 nesreće, a bilo je problema i drugde.
Tokom dosadašnjeg Exatlon takmičenja influenser Jovan Radulović Jodžir imao je svoje uspone, padove i smešne momente, a sve to zabeležila je naša kamera.
Prvi eliminisani takmičar najvećeg sportskog rijalitija na svetu Exatlona Marko Milovanović u Dominikansku Republiku je došao sa namerom da pobedi, ali je onda ekspresno došlo do bolnog otrežnjenja u vidu ispadanja.
Prvi takmičar koji je napustio Exatlon, najveći sportski rijaliti program na svetu, Marko Milovanović, bio je gost specijalne emisije na Informer televiziji, gde je govorio o boravku u Dominikanskoj Republici i iskustvu u takmičenju.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Bugarske državljanke osumnjičene su da su u nedelju, u gradskom prevozu, počinile krivično delo krađa i opljačkale najpoznatiju srpsku doktorku i poslanicu Nadu Macuru.
Tokom vikenda, na teritoriji opštine Tutin, nepoznate osobe zapalile su putničko vozilo marke „audi A6“ parkirano ispred porodične kuće, a policija intenzivno radi na rasvetljavanju ovog slučaja.
D.P. (16) koji je na Božić pucao u babu i dedu u kući na Zvezdari, a onda pucao sebi u glavu i preminuo nekoliko dana kasnije, policiji je poznat odranije i za njim je zbog nasilja bila raspisana potraga.
Iranski verski vođa Ajatolah Ali Hamnei upozorio je Ameriku na ruskom jeziku u poruci na društvenoj mreži nakon pretnji predsednika SAD Donalda Trampa vojnom akcijom zbog ubijanja demonstranata u Iranu.
Nakon što su se u javnosti pojavile nepotvrđene informacije da je lider Čečenije i blizak saradnik ruskog predsednika Ramzan Kadirov u teškom zdravstvenom stanju zbog otkazivanja bubrega, pojedini mediji sada navode i da se nalazi u komi.
Danska će ponuditi SAD do 10 novih baza na Grenlandu na sastanku koji će zvaničnici vlade premijerke Mete Frederiksen održati sa šefom Stejt departmenta Markom Rubijom.
Predsednica Moldavije Maja Sandu izjavila je da bi, ukoliko bi se pitanje našlo na referendumu, glasala za ujedinjenje sa Rumunijom, istakavši da Moldaviji postaje sve teže da opstane kao samostalna država.
Nakon završenog opela u crkvi na Novom Bežanijskom groblju u Beogradu, puštena je pesma "Vreme" koju je muzičar otpevao dok je bio član grupe "S vremena na vreme".
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar