• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: Informer.rs

13.01.2025

13:17

Ove količine gasa dovoljne su za ovu zimu! U martu pregovori sa Rusima

EPA

Vesti

Ove količine gasa dovoljne su za ovu zimu! U martu pregovori sa Rusima

Podeli vest

Predsednik Skupštine Udruženja za gas Srbije Vojislav Vuletić izjavio je danas da 426 miliona kubnih metara gasa koje Srbija ima u rezrvama jeste količina koja tokom ove zime može da zadovolji višak potrošnje u našoj zemlji.

On je komentarišući odluku predsednika Azerbejdžana Ilhama Alijeva da ne bude prekida isporuke gasa za Srbiju, rekao da je Srbija ranije potpisala memorandum sa Azerbejdžanom da koristi njihov gas za buduću termoelektranu na gas u Nišu snage 1.000 megavata, što su ogromne količine koje su značajne za Azerbejdžan.

Na pitanje kakav bi dugoročni gasni aranžman Srbija mogla da dobije sa Rusijom, Vuletić je ocenio da bi za Srbiju bilo najbolje da sklopi ugovor na 15 godina, kao što su to uradili Mađari.

- U martu počinju pregovori. Dobri smo potrošači, oni su dobri snabdevači, dobre cene uvek ugovaramo, prema tome ne moramo na dve, tri godine kao što smo do sada radili, nego kao Mađarska na 15 godina jer bi to bilo vrlo korisno za nas - poručio je Vuletić.

Podsetimo, predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da je naša zemlja razgovarala sa Azerbejdžanom i da je predsednik Ilham Alijev doneo odluku da ne bude prekida isporuka gasa za Srbije.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Hronika

Sport

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set