Prosvetari potpisali poseban kolektivni ugovor: Ovo su najvažnije stavke
Podeli vest
Utvrđenim posebnim kolektivnim ugovorom izjednačavaju se prava zaposlenih u visokom obrazovanju sa pravima koja imaju zaposleni u ostalim nivoima obrazovanja.
Nakon uspešno završenih pregovora, u Vladi Srbije danas je potpisan Poseban kolektivni ugovor o izmenama i dopunama Posebnog kolektivnog ugovora za visoko obrazovanje, saopštilo je Ministarstvo prosvete.
Drugo polugodište u Srbiji počelo je radom 90 odsto škola, nakon što su reprezentativni sindikati postigli dogovor sa Vladom Republike Srbije o ispunjenju zahteva, i uprkos pritiscima na društvenim mrežama, pojedinih medija, opozicionara, zeleno-levih aktivista, anarhističkih pokreta, putem kojih se roditelji ucenjuju na Viber grupama, a deca koja pohađaju nastavu anatemišu.
Ekološki taliban Bojan Simišić uputio je pretnje članovima jedne Vajber grupe koja mu služi za huškanje roditelja da ne šalju decu u školu.
20.01.2025
10:36
"Utvrđenim posebnim kolektivnim ugovorom izjednačavaju se prava zaposlenih u visokom obrazovanju sa pravima koja imaju zaposleni u ostalim nivoima obrazovanja, a posebno u pogledu isplate jubilarnih nagrada, prava na odsustvo sa rada uz naknadu plate i novčanog iznosa novogodišnjih poklona za decu zaposlenih, kao i novčanog iznosa za zaposlene žene za Dan žena",navodi se u saopštenju i dodaje:
"Takođe, preciziraju se načini za obračun i isplatu plata, ali i utvrđuje šta je osnovica za obračun dodataka na platu. Takođe, ovim aneksom precizira se da zaposleni ima pravo na naknadu plate za vreme odsustvovanja sa rada zbog privremene sprečenosti za rad (bolovanja) u visini 100 odsto prosečne plate i u slučaju malignih oboljenja.
Preciziraju se i dopunjuju odredbe koje se odnose na solidarnu i druge vidove pomoći zaposlenima, kao i druge odredbe Posebnog kolektivnog ugovora za visoko obrazovanje koje su davale manje prava zaposlenima od odredbi Posebnih kolektivnih ugovora za druge nivoe obrazovanja.
Danas je održan sastanak Vlada Republike Srbije, Ministarstva prosvete i reprezentativnih sindikata na kojem je postignut dogovor o povećanju zarada za zaposlene u osnovnim i srednjim školama.
Predsednik Vlade Republike Srbije Miloš Vučević sastao se danas sa predstavnicima sindikata prosvete i predškolskog obrazovanja.
29.10.2024
17:57
- Poseban kolektivni ugovor o izmenama i dopunama Posebnog kolektivnog ugovora za visoko obrazovanje potpisali su ministarka prosvete Slavica Đukić Dejanović i predstavnici reprezentativnih sindikata u oblasti visokog obrazovanja - predsednica Sindikata obrazovanja Srbije mr Valentina Ilić i ovlašćena predstavnica Sindikata visokog obrazovanja Srbije Valentina Vrebalov Poseban kolektivni ugovor o izmenama i dopunama Posebnog kolektivnog ugovora za visoko obrazovanje važi do 14. decembra 2026. godine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Drugo polugodište u Srbiji počelo je radom 90 odsto škola, nakon što su reprezentativni sindikati postigli dogovor sa Vladom Republike Srbije o ispunjenju zahteva, i uprkos pritiscima na društvenim mrežama, pojedinih medija, opozicionara, zeleno-levih aktivista, anarhističkih pokreta, putem kojih se roditelji ucenjuju na Viber grupama, a deca koja pohađaju nastavu anatemišu.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Marko Parezanović, jedan od najuticajnijih načelnika u Bezbednosno-informativnoj agenciji (BIA), koji je obavljao poslove načelnika operative u agenciji, smenjen je sa te pozicije, a na njegovo mesto postavljen je Nikola Vasiljević, saznaje Republika.
Povodom tekstova o vrhovnoj tužiteljki Zagorki Dolovac i njenom boravku u Hagu oglasio se kabinet Vrhovnoj javnog tužilaštva, čiji odgovor prenosimo u celosti.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Policija je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, raspisala potragu za Nenadom Alajbegovićem (44), zvanim Alibeg, koji je sinoć oko 21 sat bio u društvu N. K. (30) koji je ranjen sa osam metaka u poznatom novobeogradskom restoranu.
Dvostruko ubistvo i samoubistvo u Čačku, koje je juče potreslo javnost, prema nezvaničnim informacijama dogodilo se pre nekoliko dana, ali još nema informacija o tačnom datumu!
Londonska policija jutros je na aerodromu Hitrou uhapsila muškarca osumnjičenog za napad, nakon što je biber sprejem prskao putnike, zbog čega je na aerodromu odmah proglašena uzbuna.
Predstavnici administracije predsednika SAD Donalda Trampa "kunu se" da će svaki dogovor koji američki lider postigne sa Rusijom biti "betonski čvrst", izjavio je pomoćnik predsednika Rusije Jurij Ušakov.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Voditeljka Marija Kilibarda otkrila je kako je vatreni navijač Partizana i da nikada ne bi navijala za Crvenu Zvezdu, čak ni kada igra sa drugom zemljom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar