Juče je potpisan Predlog izmena Uredbe za obračun i isplatu plata zaposlenih u javnim službama. Ovim dogovorom predviđeno je povećanje plata zdravstvenim radnicima, medicinskim sestrama i tehničarima.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić poručila je danas da Posebni kolektivni ugovor, koji je potpisan sa predstavnicima reprezentativnih prosvetnih sindikata, obezbeđuje da nikada više početna plata prosvetnog radnika ne bude ispod republičkog proseka.
30.01.2025
22:13
- Ovo je još jedno obećanje koje ispunjavamo i kojim pokazujemo da nam je briga za naše građane i kvalitet njihovog života uvek na prvom mestu. S obzirom na konstantan rast zarada, očekujemo da će prosečna plata u decembru ove godine iznositi oko 1.000 evra, što nam je jedan od najvažnijih ciljeva za 2025. godinu - napisao je Mali na Instagramu.
Kako je istakao, prosečna zarada za novembar prethodne godine bila je 861 evro, što je nominalno za 12 odsto više nego u novembru 2023. a realno za 7,4 odsto.
- Naš cilj je da do kraja 2027. godine prosečna plata u Srbiji bude 1.400 evra, a podsetiću i da je prosečna neto zarada 2010. iznosila 331 evro. Osim povećanja zarada u javnom sektoru od 1. januara ove godine je povećana i minimalna zarada za 13,7 odsto i u ovoj godini će iznositi 53.592 dinara, odnosno prosečno 457 evra mesečno - rekao je Mali.
Ministarka prosvete Slavica Đukić Dejanović i predstavnici tri reprezentativna sindikata prosvetnih radnika danas su potpisali Poseban kolektivni ugovor sa izmenama i dopunama Posebnog kolektivnog ugovora za zaposlene u osnovnim i srednjim školama i domovima učenika.
30.01.2025
15:52
Od decembra prošle godine penzije su više za čak 10,9 odsto.
- Penzioneri su već dobili svoje uvećane penzije. Penzije nikada nisu bile veće, a naš cilj je da do kraja 2027. godine prosečna penzija u Srbiji iznosi 650 evra, koliko očekujemo da će biti i minimalna zarada - naveo je Mali.
- Nastavljamo da ispunjavamo obećanja koja smo dali, da vodimo odgovornu ekonomsku politiku, realizujemo velike projekte koje smo započeli i dalje poboljšavamo kvalitet života naših građana - poručio je ministar finansija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Juče je potpisan Predlog izmena Uredbe za obračun i isplatu plata zaposlenih u javnim službama. Ovim dogovorom predviđeno je povećanje plata zdravstvenim radnicima, medicinskim sestrama i tehničarima.
Srpska trobojka osvanula je na jednom od najviših objekata u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a tim povodom se oglasio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji se trenutno nalazi u poseti toj zemlji, istakavši kako mu je srce puno.
Predsednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković, saopštio je danas na konferenciji za medije u Skupštini Glavnog grada da je smenjen jer je javno podržao Srbe u Crnoj Gori, naglasivši da ta stranka od danas više nije deo vlasti u Podgorici.
Ognjen Amidžić u specijalnom novogodišnjem izdanju ugostio je predsednika Srbije Aleksandra Vučića, pevačicu Anđelu Ignjatović Breskvicu, ministra finansija Sinišu Malog i voditeljku Sanju Marinković. Siniša Mali je na početki izdvojio jednu zanimljivost.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović reagovala je na gnusne laži Dragana Đilasa, koji je izneo tvrdnje da Srbija ostaje bez goriva.
Srpska lista navela je da je oružani napad na dvojicu Srba u Dečanima još jednom pokazao da su Srbi na Kosovu i Metohiji izloženi stalnoj pretnji i da se nasilje nad njima više ne doživljava kao izuzetak, već kao posledica opasne politike koja se sistematski sprovodi.
Pred početak Exatlon-a reporterka Informer televizije Kristina Vasić saopštila je takmičarima u kom su timu, a Dušica Topić napravila je neprijatnu scenu.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Zahvaljujući brzoj intervenciji policije iz Obrenovca, izbegnut je ozbiljan incident koji je mogao da preraste u krvoproliće u selu Mislođin jutros oko dva sata posle ponoći.
Žena (68) koja je teško povređena 27. decembra na Novom Beogradu kada ju je, kako se sumnja, Tihomir Krstić (46) brutalno izbo nožem u ulazu stambene zgrade u kojoj živi, puštena je iz bolnice na kućno lečenje.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Aleksandra O. (40) zbog sumnje da je 8. avgusta prošle godine na u Zemunu, upotrebom sile prinudio oštećenu na obljubu.
Ministar pravde Republike Srbije Nenad Vujić najoštrije osuđuje oružani napad na Srbe u Dečanima, na Kosovu i Metohiji, u kojem su dvojica srpskih civila teško ranjena.
Izaslanik Bele kuće Stiv Vitkof se tajno sastao tokom vikenda sa bivšim iranskim prestolonaslednikom Rezom Pahlavijem, koji je bio u egzilu, kako bi razgovarali o protestima koji besne u Iranu, prema rečima visokog američkog zvaničnika.
London neće slati trupe u Ukrajinu dok ne bude siguran u njihovu bezbednost, izjavio je načelnik Generalštaba britanskih oružanih snaga, glavni maršal vazduhoplovstva Ričard Najton.
Odgovarajući na pitanje o svojoj izjavi da je "pomoć na putu za Iran", američki predsednik Donald Tramp rekao je danas da će ljudi morati sami da saznaju o čemu je reč.
Informacije koje danas stižu iz Irana ukazuju da je obračun vlasti sa višenedeljnim antivladinim protestima verovatno bio znatno smrtonosniji nego što je do sada saopštavano, navode izvori i strani mediji.
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Milioni korisnika Instagrama iznenada su primili mejlove za resetovanje lozinke zbog tehničkog kvara izazvanog API incidentom iz 2024. godine. Iz Instagrama poručuju da bezbednost naloga nije ugrožena, iako su se u međuvremenu pojavili navodi da se povezani podaci nude na prodaju na dark vebu.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je na društvenim mrežama video sa Jahorine, kojim je momentalno privukla veliku pažnju javnosti i pokrenula lavinu komentara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar