Odmor za dvoje već od 2.000 dinara! Dan državnosti prava prilika za beg iz grada, a ovde su cene bagatela!
Podeli vest
Državni praznik Sretenje slavi se 15. i 16. februara, a ti datumi ove godine padaju na vikend, te je zato neradni dan za zaposlene i ponedeljak, 17. februar, dok dan pre praznika 14. februar mnogi parovi i kod nas proslavljaju kao Dan zaljubljenih, te im on bude povod za mini odmor ili izlet.
Veliki broj domaćih, ali i stranih, turista odlučuje se da svoje odmore provede u banjama. Srpske banje nude širok spektar atrakcija i ponuda, te oni koji izaberu ovakav vid odmora nikad ne zažale.
U susret Danu državnosti mnogi Srbi traže destinaciju za beg iz grada, a s tim da se najavljuje sneg sredinom februara, veliki broj njih se odlučuje za popularna skijališta.
Najnoviji izveštaj Republičkog geodetskog zavoda (RGZ) pokazao je da je najjeftiniji kvadrat u Srbiji u Kragujevcu, te se stan u starogradnji može kupiti već po cenu od 1.174 evra po metru kvadratnom.
07.02.2025
19:58
Ponude za pravi mini odmor, povodom Dana državnosti, su raznovrsne. Cene smeštaja za dve osobe po noćenju kreću se od 2.000 dinara, pa sve do 10.000 dinara, u zavisnosti od banje i tipa smeštaja.
Banja koja je u poslednjem periodu svakako skrenula pažnju svojom ponudom jeste Sijarinska banja u kojoj se cena smeštaja za dve osobe kreće od 2.000 do 2.700 dinara. Meštani banje i okolnih mesta često Sijarinsku banju zovu biserom juga Srbije. Nalazi se u Jablaničkom ogrugu, pripada opštini Medveđa i 52 kilometra je udaljena od Leskovca.
Sijarinskoj banji po pristupačnosti može da parira Banja Koviljača, a nalazi se u Podrinju, a smatra se jednom od najlepših i najlekovitijih banja u Srbiji. Cene smeštaja u ovoj banji variraju, ali se pristojno prenoćište može naći za svega 2.000 dinara, a maksimalno za 3.200 dinara.
Sijarinska banja i ove godine spada u jednu od najjeftinijih banja za odmor, što je idealna prilika za predstojeći praznik - Sretenje. Bilo da iznajmite celu kuću ili apartman noćenje po osobi košta svega 1.000 dinara
Penzioneri koji ne iskoriste mogućnost za besplatnu rehabilitaciju u banjama širom Srbije, moći će u rehabilitacionim centrima da borave i o svom trošku, dok je za one koji nemaju besplatnu rehabilitaciju nekoliko banja u Srbiji veoma povoljno.
17.01.2025
15:00
Foto: Shutterstock
Termalna lekovita voda obično je privlačna i preporučljiva starijim osobama sa reumatskim i drugim zdravstvenim problemima, ali brojne banje u našoj državi zapravo mogu da budu veoma atraktivne i za mlade putnike. Tako je i Prolom banja postala ekstremno tražena kako među domaćim, tako i među stranim turistima. Smeštaj se može naći po ceni od 3.000 do 4.000 dinara po noćenju.
Cene noćenja za dve osobe u banjama u Srbiji za Dan državnosti
Banja
Minimalna cena noćenja
Maksimalna cena noćenja
Sijarinska banja
2.000 dinara
2.700 dinara
Banja Koviljača
2.000 dinara
3.200 dinara
Prolom banja
3.000 dinara
4.000 dinara
Kuršumlijska Banja
3.200 dinara
3.700 dinara
Sokobanja
3.500 dinara
6.000 dinara
Vrnjačka banja
4.500 dinara
10.000 dinara
Kuršumlijska Banja se može pohvaliti kako gvožđevitim i sumporovitim tako i alkalnim i ugljeno-kiselim vodama zbog čega je sve popularnija, a cena smeštaja za dve osobe za Sretenje iznosi od 3.200 do 3.700 dinara.
Sokobanja je oduvek bila atraktivna kako za starije, tako i za omladinu. Na cenu smeštaja tokom Dana državnosti utiče lokacija, ali i opremljenost samih apartmana, tako da se noćenje za dve osobe plaća od 3.500 do 6.000 dinara.
Najpopularnija banja u Srbiji je svakako Vrnjačka banja, koja i tokom ovog praznika ima skoro već popunjene sve kapacitete. Pored mnogih lekovitih svojstava, kao i raznih atrakcija, na samo 15 kilometra od Vrnjačke Banje nalazi se i planina Goč gde turisti mogu i da skijaju ili samo da se sankaju, uživaju u zimskoj idili.
Foto: 3,2,1 Srbija
Staze na planini Goč su najpogodnije za početnike što takođe ovaj kraj čini veoma primamljivim. Tokom predstojećeg praznika cene smeštaja u najpopularnijoj banji u Srbiji za dve osobe po noćenju kreću se od 4.500 do 10.000 dinara.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U susret Danu državnosti mnogi Srbi traže destinaciju za beg iz grada, a s tim da se najavljuje sneg sredinom februara, veliki broj njih se odlučuje za popularna skijališta.
Kina ne može da računa na automatsku geopolitičku dobit od američkih kriza, jer se pokazuje da problemi Vašingtona istovremeno otvaraju nove rizike i za Peking.
Opozicioni analitičar Boban Stojanović gostovao je na televiziji N1 i govorio o izboru budućeg predsedničkog kandidata blokaderske liste za naredne izbore.
Predsednica skupštinskog Odbora za Kosovo i Metohiju upozorila je da je od dolaska Aljbina Kurtija na vlast zabeleženo više od 700 napada na Srbe i zatražila snažnu reakciju međunarodne zajednice.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Stravična saobraćajna nesreća koja se dogodila na putu iz pravca Novog Pazara ka Raškoj dobila je svoj najteži epilog, pošto se broj žrtava popeo na četiri.
Suđenje takozvanoj vračarskoj grupi nastavljeno je juče u Specijalnom sudu u Beogadu prikazivanjem poruka koje su pripadnici grupe navodno razmenjivali, a u njima je spominjan i bivši kriminalac, a sadašnji rijaliti učesnik Kristijan Golubović, a spominjao ga je navodni vođa grupe Nikola Vušović zvani Džoni sa Vračara.
Porodica Luke Bogićevića (21) iz Šapca, koji je nestao 19. marta ove godine u Novom Sadu, podelila je na društvenim mrežama tužnu vest o tragičnom kraju potrage.
Raketna opasnost prvi put je proglašena u Hanti-Mansijskom autonomnom okrugu – Jugri, jednom od ključnih naftnih regiona Rusije, udaljenom oko 2.000 kilometara od granice sa Ukrajinom.
Predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin pohvalio je pripadnike Snaga za specijalne operacije tokom sastanka sa generalnim direktorom Kamaza Sergejem Kogoginom u Kremlju, gde se razgovaralo o razvoju vojne opreme te kompanije.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na programu Informer TV ponovo je u fokus javnosti vratilo jedno od ključnih poglavlja ruske istorije - pripajanje Krima Rusiji 1783. godine.
Kombinacija mekane kore sa orasima, bogatog krema od žumanaca, keksa i maslaca, kao i vazdušastog šnea sa karamelom na vrhu, čini "bomba" tortu pravim užitkom kojem se teško odoleva.
Granica između zdravog seksualnog odnosa i problema ne zavisi od toga koliko je nešto intenzivno, već od toga da li postoji saglasnost, kontrola i poštovanje između partnera.
Spektakularna Met Gala, koja se već decenijama održava u Njujorku, još jednom je pokazala kako visoka moda izgleda kada "siđe" sa modnih pista i pretvori se u pravu scensku predstavu na crvenom tepihu.
Snimak Kajli Džener kako na trenutak gubi ravnotežu dok se penje stepenicama Met Gale 2026 brzo je postao viralan, ali je ona i u toj situaciji zadržala prepoznatljivu smirenost i eleganciju.
Legendarna pevačica Zorica Brunclik otkrila je da je čitava estrada bila uz nju dok je bila lošeg zdravstvenog stanja i istakla je koliko im je zahvalna.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica nedavno je raskinula sa dečkom Nemanjom, a sada je Zorana Mićanović otkrila da su njih dvoje ove godine planirali svadbu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar