Alon neće preživeti ako ga ubrzo ne oslobode! Vapaji majke otetog Srbina kidaju dušu: Ovo više nije moguće izdržati!
Podeli vest
Idit Ohel, majka taoca Hamasa, inače srpskog državljanina, Alona Ohela, u svojoj emotivnoj ispovesti na izraelskom Kanalu 12 istakla je da je njen sin mučen, držan u nehumanim uslovima, ranjen, bez hrane, kao i da je njegovo stanje kritično, te apelovala da se on što pre pusti na slobodu!
Idit je istakla da su oslobođeni taoci Eli Šarabi i Or Levi držani sa njenim sinom tokom njihovog zatočeništva. Njihov povratak iz Gaze bio je prvi put da je Ohelova porodica dobila potvrdu da je on još uvek živ.
Hamas je saopštio da će odložiti puštanje izraelskih talaca, ujedno optužujući Izrael da krši sporazum o prekidu vatre. Među zatočenicima je Alon Ohel, mladić srpskog porekla čija je porodica gajila nadu da će biti pušten.
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić ispričao je za Informer kako je uputio danas apel međunarodnoj javnosti i svima koji mogu da pomognu kako bi srpski i izraelski državljanin Alon Ohel bio pušten na slobodu.
10.02.2025
14:03
Alon je povređen prilikom otmice iz skloništa na muzičkom festivalu Nova, kaže Idit, prenoseći ono što su joj ispričali oslobođeni zarobljenici. Kako je navela, on je zadobio povrede oka, ramena i šake od šrapnela, usled čega se nalazi u kritičnom stanju.
Idit je rekla da sada zna da je njen sin, poput Levija i Šarabija, "sve vreme držan u lancima i da skoro da nije dobijao hranu".
- Najviše hrane koju su dobili je jedna lepinja na dan - ističe ona i dodaje:
Tri Izraelke, koje je Hamas držao kao taoce, sastale su se sinoć sa svojim porodicama u bolnici Tel Hašomer u gradu Ramat Gan nedaleko od Tel Aviva.
20.01.2025
14:40
- Ne mogu da ih razumem! Mislim da ne postoji nijedna majka koja bi mogla da podnese da njen sin bude gladan, bez hrane i držan u lancima toliko dugo!
Foto: Printskrin/Društvene mreže
Majka otetog Alona
Majka otetog Alona kaže da sve škroz šta su prošli oslobođeni taoci, sada preživljava njen sin.
Hamas odložio puštanje talaca
Hamas je saopštio da će odložiti puštanje izraelskih talaca, ujedno optužujući Izrael da krši sporazum o prekidu vatre. Abu Obeida, portparol brigada Kasam, naveo je u saopštenju da je "tokom protekle tri nedelje, vođstvo otpora pratilo neprijateljsko kršenje i nepoštovanje uslova sporazuma, uključujući odlaganje povratka raseljenih u severni pojas Gaze i gađanje granatiranjem i paljbom".
- Predaja zatvorenika, koja je bila planirana iduće subote, 15. februara 2025. godine, odlaže se do daljeg i dok se okupator ne obaveže i nadoknadi za protekle nedelje retroaktivno - naveo je Obeida.
Drugi rođendan u tamnici
Alon, koji danas puni 24 godine, neće biti pušten na slobodu sve do daljnjeg. Iako je bilo planirano da Hamas predstojeće subote pusti još nekoliko talaca koje drži u zatočeništvu od 7. oktobra 2023. godine, međutim, danas je saopšteno da je oslobađanje odloženo do daljnjeg.
- Kakva je to selekcija kojom se Alon ne oslobađa? On se nalazi u kritičnom stanju! Kako se ne smatra primarnim slučajem? Zašto on sada nije ovde sa mnom, zajedno sa Elijem i Orom? Ako ga ne oslobode ubrzo on neće preživeti- upitala se neutešna majka i dodala:
- Zahtevam, zahtevam od premijera Benjamina Netanjahua i kabineta, sada, sada, moraju učiniti sve da Alon i svi vrate kući. Zatočeni muškarci strašno pate! Ko može da veruje da je Alon, sada, dok govorimo, okovan i ne može da se kreće? Svet mora da se okrene naglavačke. Premijer mora da učini sve da se Alon vrati kući. Ovo više nije moguće izdržati!
- Danas se navršava 493 dana otkako izraelski i srpski državljanin Alon Ohel, čija je porodica poreklom iz Srbije, leži u tamnici na dnu tunela u Gazi, zarobljen i vezan lancima. Tražimo, apelujemo i molimo da Alon bude bez odlaganja oslobođen i pušten da se vrati svojoj majci, ocu, braći i sestrama - rekao je Marko Đurić za Informer.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srpski državljanin Alon Ohel, koji je u Gazi bio držan u zarobljeništvu više od dve godine nakon napada Hamasa na Izrael 7. oktobra 2023. godine, izjavio je da je godinu i po dana imao noge vezane lancima i da su on i ostali taoci bili namerno izgladnjivani.
Hamas je saopštio da će odložiti puštanje izraelskih talaca, ujedno optužujući Izrael da krši sporazum o prekidu vatre. Među zatočenicima je Alon Ohel, mladić srpskog porekla čija je porodica gajila nadu da će biti pušten.
Oštra oružana konfrontacija izbila je 3. decembra uveče u blizini Kijeva, kada su se operativci Glavne uprave za obaveštajne poslove Ministarstva odbrane Ukrajine (GUR) sukobili sa pripadnicima regularne ukrajinske vojske.
Vladimir Đukanović, advokat ministra kulture Nikole Selakovića, oglasio se na svom Iks nalogu povodom objave Marinke Tepić u vezi sa slučajem koji se vodi protiv Selakovića.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Brajanu Volšu kom se sudi za ubistvo supruge Ane Volš, danas je nastavljeno suđenje, a u sudnici je pušten snimak sa nadzorne kamere za koji tužioci tvrde da je nastao nakon Aninog nestanka.
Po nalogu Višeg јavnog tužilaštva u Pančevu određeno јe zadržavanje prema licima L.X.G. (40), C.J.L. (38) i W.T. (43), državljana Narodne Republike Kine, u traјanju do 48 časova.
Policija u Beogradu, UKP, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom u Lazarevcu, uhapsili su D.S.C. (30) iz Nigerije i M.D. (42) zbog sumnje da su izvršili prevaru na društvenoj mreži TikTok.
Sastanak ruskog predsednika Vladimira Putina sa specijalnim predsedničkim izaslanikom SAD Stivom Vitkofom imao je za cilj da predsedniku SAD Donaldu Trampu prenese šta ne podleže diskusiji u mirovnom planu za Ukrajinu.
U Vizbadenu se sinoć odigrao pravi haos kada su četiri pijane devojke, stare između 16 i 24 godine, napale taksistu, opljačkale ga i otele mu automobil nakon svađe oko cene vožnje.
Rusija ne pokazuje nikakve ozbiljne namere da okonča svoj agresivni rat protiv Ukrajine i, pod sadašnjim režimom, nije miroljubiva država, izjavio je danas nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful na plenarnoj sednici Saveta ministara spoljnih poslova OEBS u Beču.
Vreme je da Evropljani prestanu da slepo prate američkog predsednika Donalda Trampa i umesto toga izrade sopstveni mirovni plan za Ukrajinu, izjavio je danas evropski komesar za odbranu Andrijus Kubilijus.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Apple je otkrio da se ogrebotine na Ajfonu 17 Pro mogu efikasno ukloniti pomoću slane vode. Testiranja su pokazala da ova metoda daje bolje rezultate od uobičajenih sredstava za čišćenje.
Glavobolja je jedan od najčešćih zdravstvenih problema savremenog čoveka i mnogima ozbiljno narušava kvalitet života. Iako su epizode često kratkotrajne i bezopasne, veliki broj ljudi se bori sa čestim, intenzivnim ili dugotrajnim oblicima bola.
Princeza Kejt Midlton ne prestaje da iznenađuje javnost i medije, pa je to i uradila tokom zvanične posete nemačkog predsednika pojavivši se sa novom frizurom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar