• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
author image
Informer.rs

Novinar

13.02.2025

16:12

Skandal nad skandalima! Kokot mrtav ladan na N1: Školska godina bi trebalo da se završi u martu!

N1/Printscreen

Vesti

Skandal nad skandalima! Kokot mrtav ladan na N1: Školska godina bi trebalo da se završi u martu!

Podeli vest

Poslednjih meseci imali smo razne izjave koje su samo nanele štetu učenicima i studentima, a upravo je stigla još jedna od strane predsednika Nezavisnog udruženja prosvetnih radnika u Srbiji!

Naime, Dušan Kokot izjavio je danas za tajkunski N1 da bi zavšetak školske godine u martu možda bio najpravedniji rezultat onog što se dešava prethodnih nekoliko meseci u sistemu obrazovanja, i time još jednom dokazao koliko bezumlje vlada kada je reč o odlukama koje donose oni koji žele da Srbija stane! 

„Trenutno stanje u sistemu obrazovanja bi se mogalo najlakše reći da je – rasulo. U tom rasulu postoji ogroman broj naših kolega koji je već četiri nedelje u obustavi rada. Asocijacije i neformalna udruženja škola su mehanizmi povezivanja, a razlog je što se dobar deo tih škola nalazio u članstvu takozvanih reprezentativnih sindikata koji su ih izdali“, rekao je Kokot, ne spominjući da su pravi razlozi za rasulo upravo odluke opozicije koji na svaki način žele da uspore rad svih institucija u zemlji. 

On je naveo da je svako povezivanje dobro, kao i da se dešavaju „tektonske promene“.

„Juče su roditelji u Novom Sadu predali peticiju, odnosno zahtev za završetkom nastavne godine. Nekih 2.000 roditelja je to potpisalo. Moje mišljenje je da bi to bilo jedino ispravno rešenje. Danas u Vojvodini je ogroman broj škola u obustavi, u Beogradu se taj broj povećava pa smanjuje, a posle ovakvih poziva (na potpunu obustavu 13. i 14. februara) se značajno podigne taj broj. U Zapadnoj Srbiji imamo potpunu obustavu rada već dvadeset radnih dana“, naveo je Kokot.

Završetak nastavne godine je, prema njegovim rečima, možda i najbolje rešenje, i da se učenicima zaključe ocene sa polugodišta.

Kokot tvrdi da postoji način da se to izvede i da niko ne bude oštećen, precizirajući da bi jasnu sliku mogli da imamo već u martu, izjavio je Kokot bez ikakvog obrazloženja kako bi to uticalo na sve učenike kada je reč o formalnom obrazovanju koje stiču u školi. 

Ovo je samo još jedan dokaz koliko iracionalne odluke predlažu upravo oni koji bi da Srbija stane, a u tome se najviše ogleda činjenica da ne mare čak ni za decu i mlade, kojima bi škola trebalo da bude izvor znanja i nadogradnje za budućnost. 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Odgovor
Politika

Odgovor

Povodom teksta "SAZNAJEMO! Policija proverava poslovanje restorana u vlasništvu poznatog beogradskog biznismena" od 19. februara 20025. godine oglasila se Andreja Kesić, čiji odgovor prenosimo:

24.03.2025

14:50

Hronika

Mladići mučki izboli nožem i pretukli muškarca u Lebanu!
Hronika

Mladići mučki izboli nožem i pretukli muškarca u Lebanu!

Policija u Lebanu uhapsila je danas M. M. (21) iz Leskovca i L. D. (20) iz Velike Plane, koji se sumnjiče da su sa još jednom osobom za kojom policija intenzivno traga, u kući majke L. D, nakon kraće svađe, oštrim predmetom naneli dve ubodne rane u butine i povredu u vidu preloma jagodične kosti muškarcu (41) koji je bio tu.

24.03.2025

15:35

Sport

Piksijev totalni zaokret! Ovakve promene niko nije mogao da očekuje
Fudbal

Piksijev totalni zaokret! Ovakve promene niko nije mogao da očekuje

Fudbalska reprezentacija Srbije opstala je u elitnoj Diviziji Lige nacija, a Dragan Stojković Piksi ostvario je još jedan uspeh kao selektor našeg nacionalnog tima. To je, za razliku od plasmana na Svetsko prvenstvo u Katar i na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj, ostvario sa daleko slabijim timom, ali i značajno drugačijim narativom i medijskim nastupima, koji su ga, primera radi, krasili u prvih godinu i po dana od stupanja na dužnost kormilara "orlova".

24.03.2025

11:35

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set