• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: Informer.rs

25.02.2025

20:02

"Nemoj, sine, nikada da me ostaviš, bolje me ubij!" Sudbina bake iz Vranja je strah svakog čoveka: I kamen bi zaplakao!

Shutterstock

Vesti

"Nemoj, sine, nikada da me ostaviš, bolje me ubij!" Sudbina bake iz Vranja je strah svakog čoveka: I kamen bi zaplakao!

Podeli vest

Anđa je ostala u Vranju i odgajala sama decu, dok je njen muž otišao u Nemačku da zaradi za bolju budućnost svojih naslednika. I dok je mislila da čini pravu stvar, ova žena nije ni slutila šta će doživeti - svi najmili su je zaboravili, a sahranile su je komšije.

Ćerka Sofija se rano udala i otišla u Belgiju, sa druge strane, sin Ljuba je odmah posle srednje škole otišao kod oca u inostranstvo. Da cela stiuacija bude još neverovatnija, Anđin muž, umesto da se bori za njih, našao je drugu ženu u Nemačkoj i stvorio novu porodicu.

 

Anđinu sudbnu otkrila je njena komšinica na mreži "X", a mi vam njene reči prenosimo u celosti:

 

- Tetka Anđa bila je moja komšinica iz detinjstva. Njen muž Mile radio je u Nemačkoj, a ona je kod kuće brinula o deci – Sonji i Ljubomiru, mojim vršnjacima. Živeli su u lepoj kući, a Anđa je uvek pričala kako će je još lepše urediti kada Mile dođe na odmor.

Sonja se rano udala i otišla u Belgiju – nikada je više nismo videli. Ljuba je posle mature otišao u Nemačku kod oca, koji je tada već imao drugu porodicu, ženu Mađaricu i dvoje dece. Ni on se nikada nije vratio...

Anđa nikada nije bila zaposlena, već je brinula o kući i deci, a porodica joj u početku slala novac, ali su s vremenom prestali. Izdržavala se tako što je izdavala sprat kuže u Vranju za 150 evra.

Ispratile su je samo komšije, njih četvoro.

"Nemoj sine nikada da me ostaviš, bolje me ubij", rekla mi je majka kroz suze dok mi je pričala kako su Anđu sahranili - napisala je Anđina komšinica sa velikom tugom.

Foto: Shutterstock

 

Ispod ove objave, pored saučešća, nizali su se komentari u kojima su korisnici iskazali svoj strah da ih ne snađe ista ili slična situacija.

"Suze su mi same krenule, imam tri sina i ovoga se najviše plašim"

"Moja majka je posvetila život porodici, otac otišao sa drugom ženom. Moja braća su je zaboravila kad su se oženili. Ja kad sam dobila prvo dete bila sam tu koliko sam mogla. Kada je umrla, odnela je deo mene. A oca i braću ni da takne njen odlazak..."

"Nažalost, u dubini duše, znam da me čeka ovakva sudbina"

"Dok sam živa sve će biti na moje ime! Pa ako žele nasledstvo imaju da budu prava deca prema meni. U slučaju da im dam sve - izgubiću sebe!"

"Imam dva sina, dok mi je majka bila živa uporna je bila da rodim devojčicu. Nisam je poslušala. Sinovi se oženili, zaboravili da majka postoji. Sete se samo pri kraju meseca kada im zafali koji dinar. Ovo i mene čeka"

"Ovo nije jedini ovakav slučaj koji znam. Rodiš ih, odgajaš, daš im svoj život i to im je malo. Na kraju nema ko ni da te sahrani kao čoveka. E živote, nepravedan li si" glasili su samo neki od komentara.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Hronika

Sport

Planeta

Po modelu Baranje i Zapadnog Srema! Putin izneo šokantan predlog za Ukrajinu: Ovo će se dogoditi sa regionima!
JEDINO REŠENJE?

Po modelu Baranje i Zapadnog Srema! Putin izneo šokantan predlog za Ukrajinu: Ovo će se dogoditi sa regionima!

Ministarstvo spoljnih poslova Rusije potvrdilo je da međunarodna praksa dozvoljava stvaranje privremenih uprava pod okriljem UN, pod uslovom da postoji saglasnost strana u sukobu. Ovo je izvestio direktor Odeljenja za međunarodne organizacije MIP-a Kiril Logvinov, komentarišući reči Vladimira Putina o izgledima za rešavanje situacije u Ukrajini.

30.03.2025

16:10

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set