Svaka kamera će moći da prepozna oružje: Počela prva faza bezbednosti u školama, evo kako će sve funkcionisati
Podeli vest
Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić, u poseti Komandno-bezbednosnom centru u Tiršovoj 1, predstavio je prvu fazu bezbednosnog projekta koji sprovodi Grad Beograd.
- Projekat zvanično danas počinje sa radom, mada on već mesec dana funkcioniše i radi, ali danas zvanično u skladu sa kapacitetima koje u ovim momentima imamo, a to su sve osnovne škole, tačnije 261 objekat, čak i neka dvorišta vrtića su pokriveni - rekao je Šapić.
Aleksandra Čamagić, gradska sekretarka za obrazovanje i dečju zaštitu, najavila je da će do kraja naredne godine Beograd dobiti čak devet novih vrtića, a očekuje se i instaliranje video-nadzora, u vrtićima i osnovnim školama, koji će moći da prepozna opasne predmete.
Na novih pet lokacija u Beogradu postavljene su kamere za automatsko detektovanje prekoračenja brzine, što znači da se ovi uređaji sada nalaze na ukupno devet lokacija u glavnom gradu.
- U okviru projekta, koji je započet pre dve godine, u svim osnovnim školama na teritoriji grada Beograda uvedeni su video-nadzor i softver za detekciju vatrenog i hladnog oružja, a u toku je postavljanje identičnog video-nadzora i u svim beogradskim vrtićima - naglasio je Šapić.
Od danas, sistem za automatsku detekciju prekršaja prekoračenja dozvoljene brzine kretanja počeće da se primenjuje na još pet lokacija u Beogradu!
02.12.2024
13:10
- Naša služba obezbeđenja, koja će praktično biti krovna i pratiti čitav ovaj videonadzor i ovaj bezbednosni sistem, takođe će u večernjim satima, kada škole i vrtići ne rade, imati ulogu patroliranja po gradu - rekao je Šapić i dodao:
- Neće to biti nikakva alternativa beogradskoj policiji, to će biti služba koja će da patrolira. I koja će u skladu sa dogovorom obaveštavati i beogradsku policiju s jedne strane, a s druge strane našu komunalnu miliciju. Ukoliko ima bilo koje vrste kršenja, da li komunalnih pravila ili onih bezbednosti, da neko ugrožava javni red.
Foto: Zoran Sinko
Aleksandar Šapić
Prema njegovim rečima, taj sistem će pokriti urbane delove Beograda i da u ovoj fazi neće moći da budu pokriveni najudaljeniji mesta i ona koja su po 70, 80 kilometara od Beograda, ali, kako je dodao, možda će moći u nekoj drugoj fazi.
- Ovom prilikom prikazan je način unapređenja saradnje Grada Beograda i beogradske policije koja je jako važna za što bolju efikasnost ovog novog bezbednosnog sistema - kaže.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Aleksandra Čamagić, gradska sekretarka za obrazovanje i dečju zaštitu, najavila je da će do kraja naredne godine Beograd dobiti čak devet novih vrtića, a očekuje se i instaliranje video-nadzora, u vrtićima i osnovnim školama, koji će moći da prepozna opasne predmete.
Nakon šest dana bez struje, prouzrokovanim obaranjem dalekovoda i kidanjem žica koje ih spajaju sa domaćinstvima, konačno je poznato šta je jedan od glavnih razloga za ovu nemilu situaciju, a to nije država, uprkos narativu koji blokaderi danima forsiraju.
U poruci upućenoj partnerima iz vladajuće koalicije, nemački kancelar Fridrih Merc jasno je stavio do znanja da je stanje u privredi ozbiljno narušeno i da zahteva hitne odluke, bez odlaganja i bez pokušaja da se realnost ulepša političkim frazama.
Bivša ministarka zdravlja, Danica Grujičić nakon što je ostala bez ministarske fotelje pruža apsolutnu podršku blokaderima koji već više od godinu dana sprovode nasilje, uzurpiraju institucije i svakodnevno maltretiraju građane Srbije.
Kako GOSI saznaje, blokaderi istaknutog antisrpskog profesora Tanasija Marinkovića prave haos po Pravnom fakultetu i pokušavaju da sruše legitimno izabran studentski parlament.
Tajkunski šolakovi mediji ne prestaju da plasiraju svoje beskurpulozne laži, ovog puta naišli su na oštar i jak odgovor predsednice Skupštine Republike Srbije Ane Brnabić.
Takmičarka Crvenog tima u Exatlonu Amela Melegi otkrila je da jedino što je može uplašiti na Dominikani jeste visina, ali i da to neće biti razlog da odustane.
Takmičarka Crvenog tima u Exatlonu Tijana Jović otkrila je da ima veoma komplikovan emotivni život i da će joj na Dominikani najviše nedostajati šljivovica.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
U nedelju, 11. januara, uživo na Informer TV, emisija Rat uživo – Odjeci donosi ekskluzivni razgovor sa ambasadorom Kube Pavelom Orensiom Dijazom Enandesom.
Proteklih sedmica u Informerovoj hit emisiji “Na merama” otkrili smo vam, između ostalog, kako penzionerske dane provode nekadašnji državni zvaničnici Vuk Drašković i Vojislav Koštunica, šta rade lažni revolucionari Miša Bačulov i Aleksandar Jovanović Ćuta kad misle da nema kamera, sa kime nazdravlja predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić, kako izgleda “sladak život” glumca blokadera Miloša Timotijevića…
Aleksandar Vujnović (18) iz Prigrevice kod Sombora poginuo je u saobraćajnoj nesreći pre nešto više od četiri godine, ali bol njegove porodice ne jenjava.
Ekvadorska policija raspisala je poternicu za Urošem K. (35) iz Srbije zbog sumnje da je švercovao kokain sa jednim od najvećih srpskih narko-bosova, poznatim kao srpski Eskobar, Srđanom Jezdimirom (45).
Bane Grebenarević ostao je upamćen kao najmlađi sagovornik u filmu "Vidimo se u čitulji", a kao i većina učesnika, žetokih momaka iz 90-ih godina, nije dugo poživeo.
Roditelji trinaestogodišnjeg dečaka koji je 5. oktobra 2023. godine u svojoj kući ubio školskog druga Andreja Simića uskoro će se naći na optuženičkoj klupi jer je Apelacioni sud pravnosnažno potvrdio optužnicu protiv oboje.
D. T. (22) zadobio je teške telesne povrede opasne po život, kada su ga, kako se sumnja, trojica muškaraca napala, nakon čega ga je jedan od njih više puta udario sekirom u glavu.
Naoružani muškarac ubio je šest osoba u saveznoj američkoj državi Misisipi u incidentima koji su se dogodili na tri različita mesta, saopštila je kancelarija šerifa okruga Klej.
Predsednik Slovačke Peter Pelegrini, slovački premijer Robert Fico i predsednik slovačkog parlamenta Rihard Raši saopštili su danas da su postigli saglasnost o ključnim pitanjima spoljne i unutrašnje politike, uključujući odluku da Slovačka neće pružati vojnu pomoć Ukrajini niti joj odobravati kredite.
Desetine maskiranih muškaraca naoružanih štapovima snimljene su kako brutalno tuku i povređuju Palestinca na Zapadnoj obali, na teritoriji koju kontrolišu Izraelci, pokazuje snimak u koji je imala uvid agencija AP.
Španski ministar Hose Manuel Albares poručio je da Evropa treba da integriše odbrambenu industriju i dugoročno ide ka formiranju evropske vojske, bez zavisnosti od trećih strana.
Turski glumac Džan Jaman, poznat kao zvezda nekoliko italijanskih TV serija kao što je "Sandokan", i glumica Selen Gorguzel, uhapšeni su u operaciji policijskih snaga za borbu protiv trgovine drogom, prenose danas mediji.
Na dodeli WWD Style Awards, Demi Mur se pojavila u izdanju koje je sve ostavilo bez daha. Glumica je za ovu priliku odabrala elegantnu crnu haljinu i zasijala je u punom sjaju.
Moli Mening (49) je Onli Fans zvezda koja se preselila iz Australije u Los Anđeles kako bi izvukla maksimum iz svoje karijere. Preseljenje joj se finansijski isplatilo, a ona tvrdi da joj je pomoglo da bude bolji roditelj svom sinu.
Nežno kretanje, istezanje i ujednačeno disanje mogu da pomognu da se pokrene probava i ublaži neugodan osećaj nadutosti, a evo kojih pet vežbi je najbolje za rešavanje ovog problema.
Tokom zime svima nam se barem jednom desilo: izvadimo telefon iz džepa, napolju je minus, želimo da se javimo ili proverimo poruku i ekran odjednom zacrni. Stručnjaci su otkrili kako da sačuvamo uređaje prilikom debelog minusa.
Bane Đokić, prijatelj preminulog frizera Matije Radulovića, otkrio je da je prekid druženja Maje Marinković sa Matijom usledio kada je promenila frizera.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar