Nestala beba u Zaplanju! Misterija duga 17 godina!
Podeli vest
Nestanak dvogodišnje Dunje Marković iz Uba i dalje se istražuje, a glavno pitanje je kako je tako mala devojčica dospela toliko daleko od svoje porodične kuće uzimajući u obzir njen uzrast. To pitanje sebi postavlja i majka sada sedamnaestogodišnjeg F.F. iz zaplanjskog sela Veliki Krčimir koji je kao osamnaestomesečna beba nestao iz svog porodičnog doma da bi sutradan bio pronađen u šumi na Suvoj Planini.
Igor Jurić iz Centra za nestalu i zlostavljanu decu naglasio je kako treba utvrditi ko je odgovoran za nestanak Dunje Marković (2) iz Uba, a nakon njenog pronalaska pokrenuta je israga o okolnostima nestanka.
Kristina Milošević, majka dvogodišnje Dunje Marković koja je pronađena u Ubu nakon višečasovne potrage, objavila je snimak devojčice iz bolnice, koji je raznežio Srbiju.
05.03.2025
11:07
Njen sinčić nestao je juna 2010. godine iz dvorišta porodične kuće u Velikom Krčimiru. Dok Jelena tvrdi da je bio kidnapovan, policija je smatrala da krivicu za nestanak dečaka snosi i njegov otac zbog čega su roditelji i procesuirani. Dečakova majka priznaje da su zbog ovog događaja ona i suprug uslovno osuđeni na godinu dana zatvora, ali ostaje pri tvrdnji da je dečačić na silu odveden iz porodičnog doma.
- Do danas nismo saznali kako je naš dečak dospeo tamo u planinu. I posle svih ovih godina izbegavamo da o tome pričamo. On zna šta mu se desilo kad je bio beba ali se trudimo da ga na to ne podsećamo, to je i za njega veliki stres. On je tek bio prohodao i stvarno mi nije jasno kako je dospeo toliko daleko od naše kuće pa sumnjam da ga je neko tamo odveo. Pre njegovog nestanka imali smo neke sumnjive telefonske pozive za koje verujem da su u vezi onoga što se posle dogodilo. Sećam se tog 11. juna 2010. godine da sam kući spremala ručak a suprug je izašao da prošeta ćerku. Oko 16.15 sati smo primetili da sinčića koji se igrao u dvorištu nigde nema. Odmah smo počeli da ga tražimo, našli smo njegovu patikicu na putu i trag stopala odrasle osobe zbog čega smo zaključili da ga je neko odveo - priseća se ova žena uznemirujućeg događaja.
Nakon višednevne potrage koja je uzdrmala celu Srbiju, Dunja Marković (2) iz Uba pronađena je živa i zdrava, ali u teškom stanju zbog hipotermije, ispričao je dr Dragan Bjelić iz Organizacije za traganje i spasavanje, koji je bio deo tima koji je pronašao devojčicu.
Dvogodišnja Dunja Marković, devojčica iz Uba za kojom je tragala cela Srbija, nakon što je prijavljen njen nestanak, pronađena je živa i zdrava i trenutno se oporavlja. Pre nekoliko sati oglasila se njena majka i objavila fotografiju devojčice.
05.03.2025
07:47
- Najvažnije je da se sve dobro završilo mada smo se mi suočili sa velikim problemima i kada smo dete vratili. Po selu su kolale priče da smo mi krivi što nam je sin završio u šumi, velike smo stresove imali, suprug je dve godine kasnije preminuo. Posle su nam oduzeli sina i dali nas na sud, prošli smo sa uslovnom osudom od godinu dana iako nismo bili krivi. Mislim da smo bili žrtve neke osvete, neke mržnje... Jedan deda je tu po selu pričao da sve zna i da će nam jednog dana ispričati sve ali je preminuo i nikada nismo saznali šta je time mislio. Zato me je mnogo potresla vest o Dunjinom nestanku jer znam šta njeni roditelji sada prolaze - zaključuje Jelena.
Foto: Informer
Mesto gde je nestala beba
U potrazi za ovim dečakom učestvovalo je 200 pripadnika MUP -a među kojima su bili i policijski inspektori Milan Ilić, Bojan Denić i Mikica Blagojević koji su ga i pronašli kako spava u žbunju.
- Ljubili smo, se, grlili, plakali kada smo ga našli prekrivenog šibljem u jednom žbunju na Suvoj planini. Potresniju sitauciju odavno nismo imali jer smo sumnjali da su nestalog dečaka rastrgli vukovi ili divlje svinje. Bio je samo ogreban, plakao je, ali odmah je raširio ruke kada nas je video – pričali su inspektori nakon detetovog pronalaska.
Mikica Blagojević, inspektorka krvnih i seksualnih delikata sada u penziji kaže da je ovaj slučaj operativno rešen te da se radilo o nepromišljenom postupku detetovog oca koji je mogao da se kobno završi.
- Otac je u početku negirao da ima veze sa nestankom mališana ali je na kraju priznao da je hteo da napakosti ženi smatrajući da se neodgovorno odnosi prema deci. Kako je kazao, kada je došao kući ona je sedela sa komšinicom dok je dete bilo samo u dvorištu pa je on odlučio da ga odvede malo dalje i kaže joj da je nestao. Sa mališanom je otišao na stari Babušnički put oko kilometar od kuće i tamo ga ostavio a zatim joj rekao da im je dete nestalo da bi je uplašio. Međutim, kada su se vratili na mesto gde je dete ostavljeno, tamo ga nisu zatekli pa je krenula potraga za njim - priča inspektorka.
- Po selu smo čuli da je neki pastir kazao da misli da je u šum čuo dečji plač. Čim je svanulo pronašli smo ga i on nas je odveo do tog mesta, dečačića smo našli u nekom šiblju gde se zavukao i plakao do iznemoglosti. Pronađen je oko sedam sati izjutra nakon što je u šumi proveo celu noć. Na svu sreću osim ogrebotina, drugih povreda nije imao - zaključuje Mikica Blagojević.
Ono što i dalje nije sasvim jasno je kako je mališan dospeo u šumu sa puta gde ga je otac ostavio. Dok majka i dalje stoji na stanovištu da je odveden, policija veruje da je dete nekako otpuzalo i zavuklo se u žbunje gde bi možda i skončalo da pastir nije čuo njegov plač
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Igor Jurić iz Centra za nestalu i zlostavljanu decu naglasio je kako treba utvrditi ko je odgovoran za nestanak Dunje Marković (2) iz Uba, a nakon njenog pronalaska pokrenuta je israga o okolnostima nestanka.
Fenomen odlazaka blokadera u Hrvatsku, kao da je tamo "sigurno tlo za Srbe", uočljiv je i kod opozicije i kod blokadera, a stručnjaci su to komentarisali za Informer.
Dok Zapad raspravlja o novim merama protiv Moskve, Kina je pažnju usmerila na potpuno drugi trend: eksplozivan rast vrednosti ruskog zlata, koje je probilo istorijski prag od više od 300 milijardi dolara.
Blokader siledžija Miša Bačulov podelio je na društvenoj mreži Iks video-snimak u kom je priznao da je deo revolucije u Srbiji, otkrivši pritom koja je njegova uloga u tim događajima, ali i naglasivši da je svestan da ga studenti blokaderi ne podržavaju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najoštrije je danas osudio napad na jevrejsku zajednicu u Sidneju, izvršen tokom okupljanja povodom jevrejskog praznika Hanuke, u kojem je ubijeno najmanje deset osoba.
Perjanica tajkuna Dragana Đilasa, Marinika Tepić iz Stranke slobode i pravde (SSP), ostrvila se na nekadašnju ministarku Zoranu Mihajlović, spominjuću čak i zatvor, ali stigao joj je žestok odgovor kojim joj je očitana bukvica.
Tijana Perić Diligenski, bivša poslanica Srbija centra (SRCE), stranke Zdravka Ponoša, ismejala je njegov nedavni napad na Ćacilend, a istovremeno i poručila da opozicijom upravljaju drugi.
Osumnjičeni za pokušaj ubistva vođe "kavačkog klana", Radoja Zvicera, već pet godina se nalaze u istražnom pritvoru u zatvoru u Ukrajini, a kako nadležni organi Ukrajine u tom sudskom postupku nisu doneli presudu, Evropski sud za ljuska prava je naložio Vladi Ukrajine da isplati 11,7 hiljada evra odštete na ime Stefana Đukića, Milana Brankovića i Petra Jovanovića.
Heroj Ahmed, 43-godišnji vlasnik prodavnice voća, bez oklevanja je jurnuo na naoružanog napadača tokom terorističkog napada na plaži Bondi u Sidneju, uspeo da mu otme pištolj i spreči dalji masakr.
Ukrajina je spremna da odustane od zahteva za pristupanje NATO ukoliko Sjedinjene Američke Države i Evropska unija ponude dovoljno snažne bezbednosne garancije u okviru tekućih pregovora o okončanju rata u Ukrajini, izjavio je danas ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da ta zemlja mora biti spremna na svaki mogući razvoj događaja u vezi s održavanjem izbora i dodao da bi parlament Ukrajine, Vrhovna rada, u najskorijem roku trebalo da pripremi opcije za njihovo sprovođenje.
Holivudski glumac Hju Džekman šest puta se suočio sa rakom kože i izlečio, ali i otvoreno priznao da je ignorisao lekarska upozorenja i nastavio sa sunčanjem.
Ako želite da na prazničnoj trpezi ponudite nešto drugačije od klasičnih belolučenih paprika, ova salata od pečenih paprika sa renom biće pravo osveženje.
Na krajnjem severu Evrope, gde hladnoća caruje, a irvasi slobodno lutaju, nalazi se Norveška zemlja koja izgleda kao da je izašla iz stare nordijske legende.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar