POLOVNI HRVATSKI "RAFAL" SE POKRAVIO ČIM JE POLETEO: Hitno morao da prekine let
116. 01. 2026. u 21:12
216. 01. 2026. u 21:12
Zaštitnik potrošača
Mlekara "Mlekobel" iz Novog Miloševa, koja se hvali implementacijom najviših standarda kvaliteta, a snabdeva vrtiće, škole, zdravstvene ustanove, korisnicima distribuira ubuđali sir, tečnu pavlaku, a "šlag na tortu" su mrtvi miševi u pakovanjima njihovih proizvoda.
Foto: Informer ZP
Sve ovo nabrojano desilo se prilikom snabdevanja Gerontološkog centra u Subotici, koji je nakon šest problematičnih isporuka (pogledajte okvir) otkazao ugovor o saradnji pomenutoj mlekari. Osim dokumenata koji na sve ovo ukazuju, o skandaloznom poslovanju "Mlekobela" za Zaštitnik priča i njihov bivši vozač Robert Vaš (24) iz Novog Miloševa. On otkriva da slučaj sa Gerontološkim centrom nije jedini kada je ova mlekara u pitanju i da je opšte poznat njihov loš kvalitet, ali i pokvareni proizvodi. Koliko su loši, tvrdi on, govori i to da nijedna prodavnica u okolini ne želi da ih ima u svom asortimanu.
- Proizvode ove firme uglavnom smo razvozili po vrtićima, školama, ali i u Gerontološki centar u Subotici. Nažalost, česte su pojave da su namirnice pokvarene, buđave, ili sa isteklim rokom, tamne boje, o čemu smo bezbroj puta pisali zapisnike, povlačili robu. Da vam ne pričam da u hladnjači već dve i po godine imaju četiri tone sira koji mešaju sa novim, da se ne oseti kvarljivost. Ali nikom ništa. Uglavnom se sve završi grdnjom gazde kako mi vozači to nismo uspeli da sakrijemo i zašto ga izlažemo trošku. Međutim, ovaj poslednji slučaj sa Gerontološkim centrom je bila kap koja je prelila čašu i morali smo da otkrijemo, jer su to ipak u pitanju životi i zdravlje starih i bolesnih ljudi. I neću da zbog njih snosim posledice, naročito što te proizvode koriste i deca u vrtićima i školama - priča nam Robert i dodaje:
- Najgora je bila tura proizvoda koju smo vozili u Gerontološki centar u Subotici, 12. juna ove godine. Došli smo na zadnji ulaz kuhinje, istovarili proizvode i sačekali da kuvari provere sve ono što su dobili i da uzmemo povratnicu. Međutim, nismo ni slutili kakav horor ćemo doživeti. Iz centra su nam izneli 10 čaša pavlake na kojima je folija bila probušena i videlo se da ih je jeo miš, a iz jedne čaše, verovali ili ne, virio je miš, mrtav miš, umešan u pavlaku! Bili smo šokirani i skamenjeni. Odmah smo sve slikali, napravili zapisnik. Onda, 15. i 19. juna opet je vraćena čitava tura jer su ponovo poklopci bili izgrickani. Međutim, niko od nadležnih nije reagovao. Jedino se nama rad u firmi pretvorio u pakao jer smo mi ispali krivi što nismo "ispeglali" stvar. Onda su usledili otkazi radnicima. Smatram da ovo treba da se vidi i da se reaguje, jer se njihovim proizvodima hrane i deca i bolesni i stari - naglašava naš sagovornik.
Domaći stručnjaci upozoravaju da je ovo za hitno reagovanje nadležnih i zabranu rada ove kompanije, jer je ovo ozbiljno ugrožavanje zdravlja ljudi, pre svega najmlađih. Da je neko pojeo pavlaku koja je pokvarena ili u kojoj se nalazio mrtav miš, tvrde oni, neizbežni bi bili trovanje, stomačne tegobe i opasna klinička slika, jer pitanje je kada i kako je taj miš dospeo u proizvod.
Foto: Informer ZP
Izneli su 10 čaša pavlake na kojima je folija bila probušena i videlo se da ih je jeo miš, a iz jedne čaše virio je mrtav miš, umešan u pavlaku! Bili smo šokirani i skamenjeni
Robert Vaš, bivši vozač "Mlekobela"
Specijalista opšte prakse dr Branka Grujić smatra da je svaki unos pokvarenog proizvoda u organizam opasan po život.
- Mlečni proizvodi su generalno problematični kada se pokvare i glavni su okidači trovanja. Naročito kada u njemu pronađete miša koji su nosioci ozbiljnih i velikih zaraza. Naravno da nije moglo doći do toga da neko pojede tu pavlaku, jer je miš bio vidljiv golim okom, ali u ostalim ne znamo da li je bilo tragova ili izmeta miševa. Zato sve proizvodi kojima je kvalitet narušen i kod kojih se bilo kojim čulom osete da nisu kako treba odmah treba baciti i ne koristiti ih. Jer vi na taj način u organizam unosite nepoznate materije koje mogu biti uzrok dijareje, povraćanja, alergije i trovanja sa ozbiljnom kliničkom slikom, koja zahteva hitno bolničko zbrinjavanje - objašnjava dr Grujić.
Ekipa Zaštitnika potrošača pokušala je da stupi u kontakt sa nadležnima u mlekari "Mlekobel" iz Novog Miloševa kako bi čula i njihovu stranu priče i objašnjenje za ovakav način poslovanja. Međutim, do zaključenja ovog broja niko iz pomenute firme nije nam se javio, uz obrazloženje da su svi čelnici na godišnjem odmoru?! Na naše pitanje ženi koja se javila na dostupan broj telefona da li može da nas spoji sa nekim ko može da govori za medije, dobili smo odgovor:
- Žao mi je, tu informaciju ne mogu da vam otkrijem. Sa vama ne može niko da razgovara jer su svi na godišnjem odmoru - poručila nam je radnica ove mlekare.
U Nacionalnoj organizaciji potrošača ističu da je ovakav proizvod bukvalno opasan po život i da svi odgovorni u lancu moraju snositi posledice.
- Ovo je velika greška proizvođača jer je očigledno napravljen propust prilikom pakovanja ili same proizvodnje, ili čuvanja pavlake. Očigledno ima propusta u celom sistemu, ako se ističe da ovako nešto nije prvi put. Miševi u blizini hrane, a tek u samoj hrani, veoma su opasni i mogu izazvati ozbiljne zdravstvene tegobe kod ljudi. Nisu smeli da pošalju ovakve proizvode u kuhinje, što govori da je i kontrola zakazala. Zato inspekcijski nadzor mora biti mnogo jači, a osim proizvodnje, inspektori moraju mnogo rigoroznije da kontrolišu i sankcionišu odgovorne. I da ovaj slučaj ne prođe nekažnjeno - poručuju u NOPS-u.
Ugovor između Gerontološkog centa i "Mlekobela" o snabdevanju mlečnim proizvodima sklopljen je 22. januara 2019. godine. Nakon što je čak šest puta došlo do najblaže rečeno skandaloznih isporuka, Gerontološki centar je 20. juna jednostrano prekinuo saradnju sa mlekarom.
- U osnovnom ugovoru regulisana je obaveza prodavca da vodi računa o hemijskoj i mikrobiološkoj ispravnosti, kao i organoleptičkim svojstvima proizvoda. Počev od 8. 5. došlo je do nekoliko incidenata koji bi da nisu bili na vreme uočeni i predupređeni od strane zaposlenih u ustanovi ozbiljno mogli ugroziti zdravlje korisnika usluga, zaposlenih kao i drugih lica koja konzumiraju vaše proizvode. Imajući u vidu činjenicu da i pored obaveštenja i reklamacije od strane Gerontološkog centra nedostaci nisu otklonjeni, a da se radi o propustima koji bi ozbiljno mogli ugroziti zdravlje potencijalnih konzumenata, ovim putem raskidamo ugovor - piše u dokumentu koji je potpisao dr Nenad Ivanišević, direktor Gerontološkog centra.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Hrvatska i Hrvati po ko zna koji put nisu propustili priliku da pokažu i dokažu da su naslednici fašističke NDH.
16.01.2026
22:27
Nataša Kandić, osvedočena mrziteljka svega srpskog u delirijumu je zbog odluke dela blokadera da razgovaraju sa delegacijom Evropske unije koju predvodi ustaša Tonino Picula.
16.01.2026
20:33
Blokaderski sudija Miodrag Majić i urednik KRIK Stevan Dojčinović žestoko su zaratili na Iksu, čime su opozicione nesuglasice dostigle novi nivo.
16.01.2026
17:37
Tokom današnje blokade kružnog toka na magistralnom putu Nikšić - Cetinje, došlo je do ozbiljnog incidenta kod Nikšićkog mosta.
16.01.2026
20:52
Direktor Kancelarija za Kosovo i Metohiju Petar Petković prokomentarisao je izjavu Marinike Tepić da je vlast kriva za ubistvo Olivera Ivanovića.
16.01.2026
20:47
Tokom borbe u devetoj epizodi došlo je do žustre rasprave između Crvenih i Plavih koju je prekinuo Jovan Radulović Jodžir svojom burnom reakcijom.
16.01.2026
13:28
Večeras od 21 čas samo na Informer televiziji očekuje vas 10. epizoda Exatlona i borba za život nakon koje će biti poznato koja takmičarka pakuje kofere.
16.01.2026
15:17
Takmičarka Plavih u Exatlonu Anabela Zonai zamerila je saigračima iz tima što dižu tenziju i nervozom i besom utiču i na nju.
16.01.2026
14:33
Poznata crnogorska novinarka i supruga učesnika Exatlona Jovana Radulovića Jodžira, Irena Radulović, otkrila je ko je iskren prijatelj njenom suprugu u takmičenju, kao i za kog takmičara smatra da mu je najveća konkurencija.
16.01.2026
09:19
Učesnici Exatlona Srbija Marko Nikolić i Nemanja Radovanović otvoreno su govorili o teškom detinjstvu i nemaštini koja je obeležila njihovo odrastanje.
16.01.2026
07:16
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
16.01.2026
10:34
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
16.01.2026
09:49
Danas je za Informer TV u emisiji Rat uživo – Odjeci govorio ekskluzivno ambasador Kube Pavel Orensi Dijaz Ernandes.
11.01.2026
19:15
Večeras, u 18.40, uživo na Informer TV, emisija Rat uživo – Odjeci donosi ekskluzivni razgovor sa ambasadorom Kube Pavelom Orensiom Dijazom Enandesom.
11.01.2026
14:52 >> 15:00
Ubijeni bivši igrač Crvene zvezde, Živko Bakić (40), hapšen je zbog 324 kilograma kokaina kao glavni pripadnik šestočlane grupe, za koju se sumnjalo da je deo Balkanskog kartela.
16.01.2026
22:23
Milica Asanović(25) nađena je posle sedam i po dana potrage u blizini autoputa Niš - Leksovac danas, u petak oko 16 sati. Policija je potvrdila da je nađeno žensko telo, ali pre završetka uviđaja nije moglo da se tvrdi da se radi zaista o njoj.
16.01.2026
21:32
Bivši fudbaler Crvene zvezde Živko Bakić Žića (42) ubijen je danas na Avali, u blizini kuće u vikend naselju Trešnja gde je živeo, a Informer je sada na mestu zločina.
16.01.2026
19:10
Sumnja se da je Živka Bakića, čije je telo pronađeno danas oko 15 časova u okolini Sopota, ubio profesionalni ubica, koji je pratio njegovo kretanje i pažljivo isplanirao ovo ubistvo.
16.01.2026
17:57
U Ruzveltovoj ulici večeras oko 18.45 časova izvršeno je razbojništvo u prodavnici "Shop&GO".
16.01.2026
21:06
Rat u Ukrajini besni punom snagom uprkos diplomatskim inicijativama. Kretanje ruskih trupa ukazuje na to da Vladimir Putin priprema vojsku za prolećnu ofanzivu.
16.01.2026
22:00
U večerašnjem obraćanju ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski upozorio je da Rusija sprema nove masovne napade na Ukrajinu.
16.01.2026
21:40
Kina se čvrsto protivi svakom obliku zvanične saradnje između zemalja koje imaju diplomatske odnose sa Kinom i Tajvanom, izjavio je danas portparol Ministarstva spoljnih poslova Guo Điakun.
16.01.2026
21:20
Masovni protesti u Iranu ulaze u novu, sve napetiju fazu, jer se sve više pominje i moguća vojna intervencija SAD. Širom zemlje i danas se nastavljaju sukobi demonstranata i snaga bezbednosti. Sve najnovije vesti iz Irana pratite u našem blogu na informer.rs!
16.01.2026
06:49 >> 20:31
Glumicu Katarinu Gojković je šira publika zapazila kao Kosovku devojku u kultnom filmu "Boj na Kosovu" iz 1989. godine.
16.01.2026
15:35
Prošlo je skoro 10 godina od smrti glumca Milorada Mandića Mande, a njegov brat Nenad otkrio je da je glumčevo zdravlje bilo ozbiljno narušeno zbog kredita za stan i pozorišta.
16.01.2026
14:32
Španski pevač Hulio Iglesijas (82) suočava se sa ozbiljnim optužbama za seksualno zlostavljanje, a jedna od žrtava tvrdi da je muzičar prstima penetrirao u njenu vaginu i anus.
16.01.2026
08:54
Kultni film "Maratonci trče počasni krug" ne pamti se samo po nezaboravnim replikama i glumačkim bravurama, već i po brojnim anegdotama koje su se dešavale iza kamere.
16.01.2026
13:31
Glumica Nevena Neradžić, koja u filmu "Saučesnici" igra partnerku glavnog junaka kojeg tumači Radovan Vujović, kaže da je inspiraciju za ulogu pronašla u svojim prošlim vezama.
16.01.2026
12:30
Napravite neodoljivo slatko posluženje za slavu Svetog Jovana, po receptu za četiri vrste sitnih kolača od jedne smese.
16.01.2026
19:40
Među kolačima koji osvajaju i izgledom i ukusom, trileće zauzima posebno mesto.
16.01.2026
18:20
Četbot Grok, koji pripada kompaniji Ilona Maska, sada je ograničio mogućnost kreiranja i uređivanja slika samo na korisnike koji imaju plaćenu pretplatu na društvenu mrežu X.
16.01.2026
17:40
Postoji nasledni poremećaj koji dugo može ostati neprimećen, a istovremeno predstavlja tihi uzrok iznenadnih smrti kod naizgled zdravih mladih ljudi, hipertrofična kardiomiopatija (HCM).
16.01.2026
17:00
Dermatolozi Kori L. Hartman i Ksenija Kobets objašnjavaju da šal funkcioniše slično jastučnici: skuplja sebume, šminku, znoj, prašinu i zagađenje iz okoline, a svaki put kada ga stavite oko lica, vraća sve to nazad na kožu.
16.01.2026
16:20
Pevačica Zorana Simeunović otvoreno je govorila o privatnom životu i braku sa 30 godina starijim kompozitorom Stevom Simeunovićem.
16.01.2026
21:44
Pevačica Tamara Milutnović oglasila se prvi put nakon što su se pojavile vesti da se razvodi od supruga, fudbalera Darka Jevtića.
16.01.2026
21:19
Bivša rijaliti učesnica Ana Ćurčić podelila je neprijatne prizore iz svog doma, nakon što joj je u kupatilu otpao bojler, ostavljajući prostoriju u potpunom haosu.
16.01.2026
20:54
Sofija Dacić, bivša snajka pevača Dragana Kojića Kebe, sudeći po objavi na Instagramu, zadobila je povrede.
16.01.2026
20:33
Pevačica Ana Nikolić ušla je u kuhinju jednog lokala, legla na metalni sto, a potom nazdravila sa zaposlenima.
16.01.2026
20:11
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar