PLANIRALI STE LETOVANJE U GRČKOJ? Ovo vam se neće ni malo svideti! Evo šta su objavili grčki hotelijeri!
Podeli vest
Do 65 odsto hotela u Grčkoj suočava se sa bankrotstvom zbog pandemije korona virusa, a predviđa se da će zemlja izgubiti milione evra u turizmu budući da su letovališta u Grčkoj i na njenim ostrvima zatvorila granice za posetioce, preneo je britanski list "San".
Većina hotela primorana je na zatvaranje zbog novih regulativa koje je donela grčka vlada.
U Italiji, jednoj od najteže pogođenih zemalja pandemijom virusa kovid-19, radi se na planu spasavanja letnje turističke sezone, a jedna od ideja za bezbednu razdaljinu na plažama su - kabine od pleksiglasa kojima bi bili razdvojena mesta sa suncobranima i ležaljkama.
14.04.2020
20:10
Istraživanje koje je uradila Helenska komora hotela ustanovila je da je 65 odsto hotelijera odgovorilo da će najverovatnije bankrotirati, dok je 18,3 odsto njih odgovorilo da će do bankrotstva najverovatnije doći.
Prema izveštajima lokalnih medija gubici hotela se procenjuju na 4,46 milijardi evra.
Iako postoji nada da bi turistička industrija mogla ponovo da počne sa radom do jula, mnoge kompanije i turoperatori se već bore sa problemima.
Predsednik Komore Aleksandro Vasilikos objasnio je da će se turističko tržište otvarati polako i mučno, a da će se u međuvremenu mnogo toga desiti.
On je dodao da sada ne postoje podaci koji će hoteli početi da rade nakon pandemije jer potražnje nema uopšte.
Ostrva poput Kosa, Krita i Santorinija su obično puna turista tokom Uskrsa, a sada su ostrva obustavila većinu putovanja u pokušaju da se izbore sa virusom, pri čemu na nekim nema nijednog slučaja korona virusa.
Ako hoteli budu primorani da zatvore svoja vrata, to je loša vest za turiste, koji bi mogli da budu suočeni sa skupljim putovanjima u Grčku u budućnosti.
Kada ima manje smeštajnog prostora, to znači da potražnja raste za onim mestima koja su otvorena, a to znači više cene.
Eksperti su već upozorili da bi avionske karte mogle da budu duplo skuplje nakon restriktivnih mera ako aviokompanije budu letele u polupraznim avionima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Italiji, jednoj od najteže pogođenih zemalja pandemijom virusa kovid-19, radi se na planu spasavanja letnje turističke sezone, a jedna od ideja za bezbednu razdaljinu na plažama su - kabine od pleksiglasa kojima bi bili razdvojena mesta sa suncobranima i ležaljkama.
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
Zapadne zemlje, uključujući Ujedinjeno Kraljevstvo i saveznike u NATO, nisu spremne za mogući rat s Rusijom, upozoravaju vojni i bezbednosni stručnjaci okupljeni prošlog meseca u Londonu, prenosi CNN.
Izraelska policija uhapsila je Palestinca koji je bio obučen kao Deda Mraz na božićnoj zabavi u gradu Haifa, saopštila je grupa za ljudska prava, prenose danas mediji.
U jednoj istorijskoj hrišćanskoj crkvi u Lubečku, Nemačka, tokom božićne službe zabeležen je incident koji je izazvao buru komentara na društvenim mrežama.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
U Jakutsku, glavnom gradu Republike Saha u istočnom Sibiru, pre nekoliko dana zabeležena je ekstremno niska temperatura od -45°C, dok su u okolnim područjima, poput Tatinskog Ulusa, zabeležene još niže vrednosti, čak -52°C.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar