Ukoliko naručujete onlajn garderobu preko "Zare", dobro pazite da se ne razočarate kada otvorite kesu!
Ne samo što neće biti model koji ste želeli, nego nećete dobiti ni sličnu boju, a kesa za dostavu izgledaće kao da je upravo izvučena iz najveće gomile smeća.
Da stvar bude još gora, ovo nije prvi put da potrošači imaju primedbe na rad ovog modnog brenda i nema dana da nekoga nisu oštetili, pogotovo kada su određeni komadi na akciji. Njih uglavnom, kažu potrošači, morate da menjate nekoliko puta!
Foto: informer.rs
Na ovakvo poslovanje "Zare" ukazala nam je Beograđanka Sanja Ć., jedna od onih koji su nakon internet prodaje prošli kao bosi po trnju.
- Stalno kupujem u radnjama jer znam da nikome onlajn prodaja nije jača strana i da se često pojave kojekakvi problemi. Odem probam na licu mesta, vidim šta mi treba i odlučim se. Dok, kad kupujem preko interneta, nisam sigurna šta ću dobiti, pogotovo kada je "Zara" u pitanju. Tako je i bilo. Moje slutnje su se obistinile. Imali su neko sniženje i dopale su mi se farmerke koje su bile oko 3.000 dinara. Bila sam bolesna i sprečena da izlazim, pa sam bila primorana da ih kupim onlajn, da mi ne prođe akcija - započinje svoju priču Sanja i nastavlja:
Foto: informer.rs
- Izabrala sam model i boju. Bila je bež nijansa u pitanju. Nakon nekoliko dana stigla mi je pošiljka i prvo što mi je zapalo za oko jeste pakovanje. Ostala sam šokirana. Kesa je bila prljava i izgužvana, slova sva isprana... Celo pakovanje je zaudaralo, nisam smela ni da pomislim na šta liče farmerke. Delovalo je kao da je paket bio u đubretu, potopljen u vodu...
Međutim, neprijatnim iznenađenjima tu nije bilo kraj.
Foto: informer.rs
- Usledio je novi šok kada sam otvorila kesu i shvatila da to nisu farmerke koje sam poručila. Drugi model, druga boja, tamnosiva. Odmah sam ih zvala i naravno, šta drugo da mi kažu nego vratite paket, a mi ćemo vama poslati novi koji treba. Da vratim i ponovo platim poštarinu, pa novu ponovo kada stigne paket?! Kada se sve sabere, na kraju od akcije nisam dobila ništa. I mislim da to nije baš slučajno i da nas tako varaju navodnim akcijama - razočarano priča Sanja.
Podsećamo, cena dostave ukoliko naručujete iz "Zare" iznosi čak 490 dinara. Ovu uslugu vam neće naplatiti ukoliko vrednost porudžbine prelazi 5.990 dinara, ali samo pod uslovom da ste naručili stvari koje nisu na sniženju.
NOPS: Mačka u džaku
U Nacionalnoj organizaciji potrošača Srbije (NOPS) apeluju na potrošače da je krajnje vreme da shvate koliko je rizična kupovina preko interneta.
- Mi to zovemo "mačka u džaku", jer vi ne znate šta se krije u paketu koji ste pre toga uredno platili! Nije bitno da li je to stranica na društvenim mrežama ili veliki brendovi. Dešava se da pošalju pogrešno, da promaše model, boju... Da ne dobijete nešto što niste poručili, da paket bude prazan... A vi uredno platili - navode u NOPS i dodaju:
- To je neka vrsta i obmane potrošača! Jer, ono što ste poručili i platili, to morate i da dobijete! Najbolje je da kupci zakažu susret sa prodavcem kako bi mogli da provere ispravnost robe ili da kupuju u radnji, na licu mesta. Ali i tada moraju biti oprezni!
* Kada se meso vidno pokvari, melje se i ponovo prodaje u obliku ćevapa i kobasica * Lažiraju se deklaracije, istekli rokovi skidaju acetonom, a pečatom utiskuju novi, otkriva zaposleni u "Amanu"
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
* Kada se meso vidno pokvari, melje se i ponovo prodaje u obliku ćevapa i kobasica * Lažiraju se deklaracije, istekli rokovi skidaju acetonom, a pečatom utiskuju novi, otkriva zaposleni u "Amanu"
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u Nacionalnom dnevniku TV Pink, gde je govorio o najvažnijim političkim, ekonomskim i bezbednosnim temama.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević obratio se direktno tokom Kolegijuma dugogodišnjem novinaru "Vesti" Zoranu Vicelareviću, kog su blokaderi brutalno napali u Frankfurtu tokom tribine u organizaciji "Proglasa".
U programu blokaderske N1 došlo je do neočekivanog obrta. Tajkun i okoreli opozicionar Dragan Đilas javno je priznao da je nebitan i da se jedino ceni predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Nedim Sejdinović, blokaderski propagandista i pajtos Dinka Gruhonjića, čoveka koji podržava udar na našu zemlju, podržao je blokadersku profesorku Mariju Vasić, koja je nedavno najstrašnije izvređala vernike, koji su čekali u redu kako bi celivali Pojas Presvete Bogorodice.
Novinar RTRS Jasenko Todorović je vodio emisiju "Drugi ugao" u kojoj je, prema prijavi, negiran" genocid" u Srebrenici, što je bilo dovoljno da medijski radnik bude saslušan.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Lazar Knežević (21) i Nikolina Pešić (21) iz Šipova poginuli su, dok je Mladen Marković (27) poveđen u stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila, 9. juna 2024. godine kod Šipova.
Na internetu je objavljen video zapis snimljen neposredno pre saobraćajne nesreće u kojoj su u subotu život izgubile dve osobe, preneo je Jutarnji list.
U banjalučkom naselju Lauš uhapšen je muškarac zbog sumnje na nasilje u porodici, nakon što su građani prijavili uznemirujući incident u kojem je vezao svog sina za banderu.
Američko ratno vazduhoplovstvo zatražilo je 2,2 milijarde dolara za proizvodnju novog "aviona sudnjeg dana", proizlazi iz uvida Sputnjika u budžetsku dokumentaciju agencije.
Američki vojni helikopter AH-64 Apač srušio se u blizini Ormuskog moreuza i dva člana posade bezbedno su spasena, preneli su izvori upoznati sa incidentom.
TS Media, multimedijalni segment Telekoma Srbija, u saradnji sa Sava Centrom, od 12. do 14. juna, organizuje besplatne večernje projekcije remasterizovanih domaćih filmskih klasika na krovu Sava Centra.
Srpska srednjovekovna tradicija puna je običaja koji bi u savremenom svetu bili potpuno neprihvatljivi, a mnogi od tih običaja prikazani su u našim fimovima i serijama.
Radoš Bajić dobitnik je nagrade "Zlatni vitez" na Međunarodnom filmskom festivalu u Sevastopolju za najbolju glavnu mušku ulogu u filmu "Čuvar ikone Svetog Đorđa".
Ako želite da znate kako nešto funkcioniše u avionu, pitajte stjuardesu. One već dovoljno dugo lete da znaju sve trikove i savete koji olakšavaju ovo iskustvo.
Nataša Bekvalac nije krila kakav tip muškarca je privlači, ističući da prednost daje krupnijim i mlađim muškarcima, kao i da pristaje na vezu na jednu noć!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.